• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    BURAN
    BURAN --- ---
    NJAL: presne tak :)
    NJAL: presne tak :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    ACID: No, co je super na 50/1.8 - je to nejlevnejsi pevne sklo, se kterym muzes zacit experimentovat. Pomerne mala investice a budto se otevre novy svet, nebo to bude jen mala ztrata. Navic je to nejlevnejsi moznost jak delat velmi slusne portrety nebo fotky cele postavy s dost slusne rozmazanym pozadim. Na kropackovy Canon je to asi nejlevnejsi nejkvalitnejsi portretak.

    50/1.4 je pak zrejme jediny hodne levny objektiv, ktery zprostredkovava f/1.4 a moznosti foceni, kdyz je malo svetla - vsechny ostatni jsou draha L. Jinak plati skoro totez, co jsem napsal o 50/1.8.

    50/1.2L sem podle mne uz nepatri, to uz nema ten pekny pomer cena/vykon :-)
    ACID
    ACID --- ---
    jasne, myslel jsem polarizak

    jen tak ze zvedavosti, co vsichni spatrujete na pevny 50 at uz 1,8 nebo 1,4 (nedejboze 1,2) tak super? mel jsem pujcenou 50/1,4, nefoti spatne, ale potrebu ji poridit nepocituju, spis hledam neco v rozsahu 17-70..
    NJAL
    NJAL --- ---
    KALLA: Mozna spis nez 50ku pouvazuj o 35/2. Ma lepsi konstrukci, a ma zhruba stejny zorny uhel jako bezny "standardni" objektiv, kdezto 50ka je uz spis portretni. Pravda, je 3x drazsi nez 50ka, ale porad se jeste jedna o objektiv, ktery ma velmi slusny pomer cena/vykon. Plus ma dost obstojne zvetseni, je to takove "makro chudeho cloveka" :-)

    ACID: Pouziti POLARIZAKU je horsi... Vim, ze je to preklep, ale aby to nematlo :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: Já teda nevím kdo si z DSLRkařů pořizuje UV filtr kvůli filtrování UV :-)
    RUSSIANBLUE: Přesně tak.. lepší mít zničený uv nepř přední člen
    BURAN: 50 je super a už ji z objektivu nesundávám :-)

    Jsem si koupil hodně zachovalé BW UV v bazaru za pakatel... :-)
    ACID
    ACID --- ---
    KALLA: mam na nem slunecni clonu z HK asi za kilo a UVcko kvuli ochrane. Tim ze predni clen rotuje je pouziti UV horsi, viz Njal.
    BURAN
    BURAN --- ---
    KALLA: 50/1.8 je super uz ji z fotaku nesundavam :) doporucuju poridit co nejdriv ;)
    KALLA
    KALLA --- ---
    ACID: zatim jenom setak a casem asi 50ku ale to az fakt casem
    RUSSIANBLUE
    RUSSIANBLUE --- ---
    NJAL: UV cko pouzivam, protoze sem dobytek a kolikrat me uz zachranil... fotil sem kamarada automechanika pri praci s flexkou a co cert nechtel - ten bordel lital az do objektivu - UV plnejch pidicernejch tecek rozzhavenyho kovu. A mnoho dalsich situaci...
    BURAN
    BURAN --- ---
    OBJEKTIV NA PRODEJ

    cau lidi, prodam 18-55 setak + polarizacni filtr Hoya, vse stare cca 3 mesice, minimalne pouzivane. piste do posty, na cene se domluvime :)
    ACID
    ACID --- ---
    KALLA: jake objektivy uvazujes poridit?
    NJAL
    NJAL --- ---
    QUIP: Nezapomen ovsem k polarizaku dodat, ze pro objektivy, ktere pri ostreni a zoomovani otaci predni clen, je pouzivani polarizaku docela problematicke...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KALLA: osobne bych zrovna UV filtr moc neresil, kdyz uz nejaky filtr do zakladu, tak polarizacni. Filtrovani UV slozky je do znacne miry obsazene uz v samotnem tele DSLR (z principialnich duvodu snimace). Takze z meho (amaterskeho) pohledu je vliv UV filtru na kvalitu porizenych snimku docela rozporuplny. Jako ochranu predniho clenu objektivu bych to uznal, to jo.
    Co se brasny tyce - doporucuju ji nakupovat az jako posledni polozku toho prislusenstvi - jinak koupis brasnu, kam se ti pak urcite nevejde neco z toho prislusenstvi, ktere poridis o tyden pozdeji :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    KALLA: Ohledne UV filtru panuji rozporuplne nazory :-) Nekteri tvrdi, ze to nema smysl, pac to jen nici obraz, jini jsou zase paranoidni a rikaji, ze radsi cisti filtr nez predni clen objektivu :-)

    Ja patrim mezi ty paranoidni (pravda, nemam UV filtr na vsech sklech)... Nicmene u UV filtru plati, ze pokud se rozhodnes ho pouzivat, urcite ma smysl koupit jen drazsi s vicevrstvym potazenim (multicoated) a take mit na pameti, ze s UV filtrem se mohou objektivy stat citlivejsi na protisvetlo a "prasatka" (flaring) mohou byt castejsi (takze je dulezite mit k objektivum slunecni clony).

    Vida, slunecni clony jsou dost zajimavy kousek prislusenstvi, nad kterym by clovek mel take premyslet.
    KALLA
    KALLA --- ---
    tak zase se ozyvam, uz jsem se konecne rozhodla koupit si tu 450ku (doufam ze za mesic nevydaj tu 500ku a cena 450y neklesne o polovinu) a chci se zeptat co ze zkusenosti doporucujete za zakladni vybavu (jakoze prislusenstvi (brasna, uv filtr...)?
    DXXE
    DXXE --- ---
    Moc dekuju za odpovedi...nainstaluju ten DPP a uvidim jak mi padne do ruky...dneska vecer mi snad prijde i Sigma 17-70 (z jiného e-shopu) a tak uz si i poprve "cvaknu" :o). Jeste jednou diky!
    PETD
    PETD --- ---
    DXXE: já používám jen DPP, protože je to jednoduché a vyvolám s tím raw přesně tak jak chci. Ale na druhou stranu já zas nectím skoro vůbec sf úpravy, jen bílou, saturaci a jas plus doostření pro zmenšení a to vše to v pohodě zvládá.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    DXXE: používám ten zoom browser, protože se s ním nainstaluje i ten raw vyvolávač. Ten používám paradoxně proto, že má míň funkcí než raw procesor, který je u photoshopu. Jelikož jsem lama, začínám spíše na jednodušších věcech a až později se přesunuju na vyšší level :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    DXXE: z kraje... ja jsem si od Canonu nenainstaloval nic. Nevidim duvod to delat, kdyz na editaci pouzivam neco jineho uz roky a fotky stahuju z karty ve ctecce.
    Ale predpokladam, ze nazory se tu budou ruznit, tak si pockej na dalsi reakce.
    VASAX
    VASAX --- ---
    DXXE: Canon na svých stránkách nenabízí nic, co by jsi neměl na CD. Obecně na CD je Zoom Browser (prohlížeč + malé edity), DPP (raw vyvolávač... není nejhorší co se týče převodu ale nemáš moc možností volby... a jako jediný soft umí použít Dust Delete Data; naví ce mi často stává že ACR nepodává přesně ty výsledky co bych chtěl a DPP v 99,9% případů zvládne vyvolat přesně v podobě, jak to vypadá v náhledu...) a EOS Utility (správa foťáku, remote shooting, stahování fotek, etc...).
    Všechny tři základní věci se ti můžou hodit, i když je můžeš nahradit něčím jiným..
    ZoomBrowser nahrazuji český Zonerem a na rychlo prohlížení IrfanView (zvládne načítat jpeg náhled v rawu, takže na protřídění fotek supr věc). DPP nahrazuji ACR (Adobe Camera RAW, plugin v ramci photoshopu). Ale někomu sedí víc Lightroom 2, Capture One, DxO, Bibble... každé má své pro a proti a své fanoušky a odpůrce.
    DXXE
    DXXE --- ---
    Zdravice vespolek, tak jsem prave vybalil novou 450ku a kocham se...ale potreboval bych malinko poradit ohledne softwaru. Canon na svych strankach nabizi ke stazeni velkou spoustu vseho mozneho a dalsi hromada je na prilozenych cedach...nechce se mi to vsecko prochazet...muzete mi prosim doporucit jenom to opravdu pouzitelne sofwarove vybaveni, ktere pouzivate casto a s uspechem, at zkraje oddelim zrno od plev :o) ... diky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam