• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AT: Mě vyhovuje to B+W, ale ten CPL mám zrovna z druhé ruky, takže je možné že je trochu vychozenější nez nový...
    _AT
    _AT --- ---
    VASAX: ok.. což znamená jít do krámu a zkoušet, ale času málo.. jsou nějaké oveřené typy kromě BURAN: ?
    Pro 1 je typ objímky, na který mužů namontovat ještě nejaký filtr, chápu to dobře? Liší se tahle objímka hodně od standardního Hoya filtru?
    Pak by mi teoreticky stačila reference od někoho, kdo ho má a mohl bych rovnou objednat.. :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    _AT: Nebrat slim - ano. Plus si zkusit jak moc hladký je chod polarizáku při otáčení... příliš tuhý a nebo zase úplně volný je o krok pryč od ideálního stavu
    _AT
    _AT --- ---
    NJAL: Jo jo, to už jsem vyčetl v diskuzi, co tu byla před nedávnem, ale s tím nic asi neudělám.. vzhledem k tomuhle faktu, jsou nejaky doporučení, třeba jako nebrat slim apod?

    BURAN: nevypadá špatně.. má to nějaký vrstvy?

    K tomu, co jsem vybral.. máte někdo zkušenosti, nebo reference?
    VASAX
    VASAX --- ---
    já mám všechno až na dvě UV B+W. Ale Hoya CPL bych se nebál.
    NJAL
    NJAL --- ---
    QUIP: Opravdu? To jsem si nikdy nepovsiml... No, taky jsem ho mel v ruce jen par dni, cizi... Ja mel odzacatku Sigmu 17-70 jako zakladak. :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    NJAL: pri zoomu ne, jen pri focusu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    _AT: U setaku pocitej s tim, ze budes muset zaostrit a pak otocit polarizakem do pozadovane polohy - protoze pri ostreni a zoomu se u setaku otaci predni clen...
    _AT
    _AT --- ---
    zdravím, rád bych si pořídil polarizák.. vím, že se to tu už řešilo, ale konkrétní tipy ani typy jsem neviděl.. :) zkoumal jsem to zatím jen zevrubně, ale padl mi do oka tenhle Hoya Pol Circular Pro 1 Digital Filtr 58MM víc peněz přes bych nerad šel.. je to rozumná volba? nebo něco lepšího/ekvivalent, objektiv seťák 18-55.. poradíte? diky :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    DXXE: SEZI se tak snazi a vy mu to tak pak podryvate :-).

    OK mas to tam, nejaka galerie neni?
    DXXE
    DXXE --- ---
    Jeee ja jsem jelito...uz je na nastence...tak jako bych nic nepsal :o)

    Tak snad jenom doplnim...:
    *INFO_EOS* EOS 450D + Sigma 17-70
    VASAX
    VASAX --- ---
    DXXE: Nosíš dříví do lesa...
    DXXE
    DXXE --- ---
    Vyborna kniha, doporucuju:
    rapidshare.com/files/164493278/Andreas_Feininger-Vysoka_skola_fotografie.pdf
    VASAX
    VASAX --- ---
    KALLA: Klasickej setak je non-IS. Novej setak je IS. Kroem jineho
    Tmaron nema IS a navic u nich se stabilizace takhle neoznacuje
    KALLA
    KALLA --- ---
    VASAX: s IS samozrejme mam na mysli klasickej setak, a ten tamron ma taky IS?nikde jsem to zatim nenasla
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    lidi, kdysi tady padl link, kde kdosi na blogu pojednaval o hodnoceni sumivosti fotaku s ruznym rozlisenim (takovy to, ze je vpodstate nefer porovnavat sum pri 100% vyrezu z fotaku s ruznym rozlisenim), nejsem schopnej to najit, nemate ten link jeste nekdo?
    VASAX
    VASAX --- ---
    KALLA: ten canon s IS nebo bez?
    BURAN
    BURAN --- ---
    KALLA: no co myslis podle tech parametru? :)
    KALLA
    KALLA --- ---
    co je lepsi objektiv canon 18-55/3,5-5,6 nebo Tamron 17-50/2.8?
    MUNIN
    MUNIN --- ---
    BERNA: Minulou středu jsem z HK objednal, dneska to pošťačka přinesla. Celkové náklady včetně poštovného cca 230 Kč, spokojenost naprostá - tlačítko je dvoupolohové a má aretaci pro bulb režim.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam