• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: jo, to bude ono :) ja na to pouzival normalniho adobe dng convertora, na tom asi neni co zkazit no a je free...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    hm, ted jsem chvili googloval a je to nejspis proto, ze DxO exportuje DNG bez jakekoliv komprese :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: ne, je to defaultni DNG vystup z DxO - tzn. Size/Resolution/ICC Profile: Original. Vic tam toho ani nastavit nejde
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GHOSTSTALKER: nemas nahodou zaply aby do toho dng pridal i originalni raw?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    LAPAK: divny, moje DNG maji oproti rawu i trojnasobnou velikost...
    TIMA
    TIMA --- ---
    GIO: Oops, pozdě! :)
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    MURHAAYA: jo, taky bych rek, ze v rawu je tak mozna info, ze to bylo foceny na faithful apod. ale ty profily uz pak resi konvertor, proto treba nedavno adobe vydal camera profiles nebo jak se to menovalo a tam jsou prave ty profily pro fotaky... ja ted porovnaval ty exify a vypadaj stejne, co s etyce nahledu, tak kdyz da clovek stredni nahled, tak na to se pak neda koukat, ale kdyz da plnej, tak uz je to vpohode, jenom dyl trva convert... jo a dng jsou vetsinou tak o 1-2mb mensi nez orig. rawy
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MURHAAYA: no ja si prave myslim, ze tam zadna takova vec neni a ze staci, kdyz tam zbyde exif (coz v dng zbyde), podle ktereho pak treba ACR pozna, ze to bylo focene Canonem 450D, a nabidne ty profily.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    GHOSTSTALKER: no urcite to neni standartni vec :)) otazka je, zda to tam zbyde a bude se s tim dat pracovat.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    MURHAAYA: no imho u RAWu zadny "informace" o saturaci, kontrastu apod. nejsou. ACR nebbo ta Canoni utilita si akorat nactou exif a pak podle toho nabidnou profily k pouziti... ale ruku do ohne bych za to nedal :).
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    LAPAK: bych mohl vyzkouset jesli si to necha treba ty canoni informace o saturaci kontrastu a tak, takovy ty profily fotaku
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: jj, presne tak, ja premejslel ze bych i svoje rawy na nej prekopal, kvuli nejake budouci archivaci, zatim jsem byl linej. Nemate zkusenosti s tim, jestli treba tam opravdu zustavaji vsechny informace, jako treba vsechny exif informace, profily, kteryma to bylo foceny, nahledy a tak?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já si myslím že dng taky není zlo... navíc je to easy batch, pustíš a jdeš si udělat večeři :-)
    GIO
    GIO --- ---
    jo, urcite.
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    GIO: ale myslim ze reseni pomoci dng convertoru neni zas tak spatny ne, a clovek alespon pak udela ten krok, kterej normalne z lenosti nedela, a to zalohu fotek v standartizovanym formatu :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Digimanie - Canon EOS 1000D: solidní základ
    http://www.digimanie.cz/art_doc-7F1AB839BC186509C12575F400410843.html
    GIO
    GIO --- ---
    tohle by mohla byt treba i podstatna informace pro timu, ktera si 450D chce poridit...400D s CS2 zadne problemy nema.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Přesně tak... CS2 + 450D nejsou moc dobří přátelé
    ACID
    ACID --- ---
    ok, dik
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ACID: do toho CS2 ten co podporuje 450D raw nejde (osobni zkusenost aspon) a pouzivam adobe DNG converter co to prevede do DNG a nebo je edituju v canonackym DPP a tam celkem spokojenost. neco mi tam chybi, ale jinak ok.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam