• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Tady ta problematika knih je celkem dvojsečná. Jako talent z knížek nikdo nevyčte, ale techniku může vybrousit, může se inspirovat, atp... já jsem pro to číst cokoli přijde pod ruku a třídit informace podle vlastního rozumu. A druhý efekt je že si člověk nakonec najde nějakou oblíbenou a dlouhodobě vyhovující.
    KUBLAJ
    KUBLAJ --- ---
    Jestli umíš anglicky, tak tohle mě na začátku pomohlo hodně http://www.elsevier.com/wps/find/bookdescription.authors/710320/description#description, sosnul jsem to někde v pdfku.
    NJAL
    NJAL --- ---
    GHOSTSTALKER: Sotva. Zaprve bych nerad prisel o dobrou knizku, zadruhe se v cele knize nevyskytuje slovo Pentax snad ani.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    NJAL: to posli Xmedovi
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: To je nakonec pravda. Ja jsem hodne ziskal z tohoto:
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    TECHNIK: kaslat na knizky. jestli je nejaka kniha o fotogrfii, kterou by sis mel precist tak je to Cernobila fotografie od Kulhanka nekdy z roku 55 a serie knih od ansela Adamse, z ktery te bude zajimat asi prvni (camera), mozna druha (negative).

    to ze to jsou knizky o filmovy fotografii hraje jen marginalni roli. dnesni knihy o fotografovani jsou vydavany jak na bezicim pasu a stoji vice mene za prd imho.

    jestli mas prachy na vyhazovani, tak si radsi kup nejakej pevnej objektiv.
    NJAL
    NJAL --- ---
    TECHNIK: Mel jsem ji v ruce, ale ponekud me prekvapila napr. tim, ze tam v sekci autofocus byl obrazek matnice z 350D... Prijde mi jako sita horkou jehlou. Na druhou stranu, cetl jsem ji jen telegraficky a bleskove. Krom toho, docela dost informaci je na netu zdarma, i v cestine, a kdyz se to zkombinuje s manualem a experimentem... Tak to mozna vyjde i lepe a zadarmo.
    TECHNIK
    TECHNIK --- ---
    Objednal jsem si foťák 500D a jelikož jsem úplnej amatér co se týče zrcadlovek, tak přemýšlím o nějaké literatuře. V obchodě jsem narazil na Knihu Canon EOS 400D (http://knihy.cpress.cz/knihy/digitalni-fotografie/vsechny-knihy/canon-eos-400d-tipy-navody-a-inspirace-pro-digitalni-zrcadlovku/) a přemejšlel jsem že bych si jí pořídil. Nedržel jí někdo z Vás v ruce nebo nemůžete doporučit nějaký další knížky?

    Ještě jsem přemejšlel že bych si pořídil tuhle, ale to spíš až se naučim pořádně ten foťák ovládat.
    http://knihynainternetu.cz/knihkupectvi-a-nakladatelstvi/hobby/digitalni-fotografie/15138-Michael-Freeman-101-nejlepsich-tipu-pro-digitalni-fotografii.html
    BURAN
    BURAN --- ---
    VASAX: prave tu 50/1.8 II taky uz nemam
    VASAX
    VASAX --- ---
    BURAN: ten EF35/2 tam už máš... nebo jsi si koupil druhý? :-D
    BURAN
    BURAN --- ---
    *INFO_EOS* aktualizace - EF35/2, Metz 36CT-3 + PT04
    BERNA
    BERNA --- ---
    VECTOR: no nevim, ja bych to prolil cely destilkou :)
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Malinko jsem si polil fotak nakym lepivym sajrajtem (stava/pivo) a ted se mi neotevira interni blesk, pokud mu "nepomuzu". Nemate nekdo tip na chemikalii, kterou to vycistit?
    VASAX
    VASAX --- ---
    LADINEK: To je no :-)
    A je to naprosto logické (co se týká jpegu, a jak Murhaaya správně odhadl, týká se to toho jpegu v RAWu tak rawu samotného).
    Protože čím více šumu tím hůře se komprimuje. což má velký dopad na jpeg kompresi (takže se nafoukne i jpeg v rawu) i na samotnou raw kompresi
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MURHAAYA: ona je fotka na 1600 ISO rekl bych vetsi nez na 100 ISO, me to dela taky. :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    prisel sem na zajimavou vec.
    dam kartu do fotaku a koukam ze mam misto na 508 fotek v rawu (C450D, 8GB karta). to me zarazi, protoze tam bezne pri 8GB karte vidam po formatu cislo 431-2.

    prehodim iso z 100 na 1600 a mam tam 431
    pro 800 je to 458
    400 - 480
    200 - 497
    100 - 508

    asi to dela nahled jpg v rawu nebo nevim
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAPAK: Jo předevčírem jsem zkoumal ten EOS utility a je to tam. Sice nevím přesně jak tam ty hodnoty fungují, budu to muset otestovat
    LAPAK
    LAPAK --- ---
    VASAX: hele, co sem videl, tak treba u 350ky jsou ty utility vypadaj uplne jinak, pripojis 450 a ten samej sw zase vypada uplne jinak :D kazdopadne u 450ky to je.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Já jen abychom se pochopili - myslel jsem automaticky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam