• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    Ja fotim ruzny akce, lidi atd...
    tech 85/1.8...
    Ja te nevim, me to prijde jako spis specialni sklo na lidi, kdyz mas dost mista a casu si je nastavit. Jisteze je to pak dobry vysledek, ale tak nejak subjektivne me to ohnisko 85 na cropu, cili 136 neprijde jako neco, co bych si koupil k setaku. To uz treba radsi 200mm na veci opravdu na dalku. Podle preferenci no...
    POMPO
    POMPO --- ---
    MURHAAYA:
    Me to povidej...
    Nejakej setak, nebo klidne i pevny siroky sklo a cokoliv ze serie 70-200mm no...
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JIRAS111: vsechno co sem psal jsou canony. nohy jsou nejidealnejsi zoom a jestli to chces na tygry na safari tak neco jako 200/4 nebo delsi, at te nespapaji .) ale na Full frame je 135ka (coz je ekvivalent 85ky na cropu) pohodova vec. (tohle je napr z 135ky z prazsky zoo z vyberu tygru)


    POMPO: no me to prijde, ze se kvalitou obrazu od kompaktu moc nevzdali.

    navic pevny sklo se da hezky seridit na FF/BF. Ty dlouhy zoomy maji tristni svetelnosti (na 55 zacinaj na 3.5).

    navic 85/1.8 prodas kdykoli,ale prodat kitovej nebo doublekitovej...

    pokud mas 450Dcko, tak z tech 12ti mega z fotky porizeny 85kou klidne udelas vyrez a spis se naucis komponovat kdyz budes mit pevny sklo nez kdyz pri kompozici krom o nohach musis premyslet jeste o zoomu. Jsem rozhodne pro ty pevny skla, svetelnost, kvalita provedeni, ostrost a dokonce i cena mluvi pro o proti tomu megazoomu
    WANTO
    WANTO --- ---
    JIRAS111: A co s tim budeš fotit? K tomu 18-55 IS seťáku se dělá IS tele 55-250, kvalita samozřejmě odpovídá ceně.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Myslim, ze zakladni otazka je - jak dlouhy ohnisko je na ty cesty potreba?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    Jsem nepriznivcem techhle zoomu s pomerem dlouhej/kratkej pres 10.
    tady 250/18 dokonce 14.
    Ale na cesty asi dobry.
    Pokud od toho clovek chce dalsi krok od kompaktu/EVF, tak tohle je asi vono...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    WWWNICK: to se mi taky stava porad. nevim cim to je ale, mozna tim, ze pouzivam neorigo baterie...?
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: asi:
    http://www.photozone.de/canon-eos/293-tamron-af-18-250mm-f35-63-di-ii-ld-aspherical-if-macro-canon-lens-test-report--review

    MURHAAYA: já myslel že momentka je o času... 35 je fajn třeba na portrétku... jak u koho, já na portréty raději delší

    Jasný že tam máš ohniska co nevyužiješ... většinou se člověk pohybuje na třech. ALe zase je tam komfort za skladnost, za rychlost změny
    A takové šílené ohnisko jako 31 je třeba na cropu 50mm ;-).

    Nemám nic proti pevným ohniskům, i když nerad měním objektivy... třeba 17-55 plánuji pokrýt zoomem optimálně s 2,8 a IS, protože v situacích kdy takový objektiv potřebuji potřebuji "celý rozsah" či rychlé přepínání.
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    diky za nazory, takze promennej zoom nebrat ? celkem by me lakalo neco jak tu pise murhaaya 85/1.8 to je co, canon ?, nebo sigma? a da se to udrzet v ruce, nebo to je na stativ ? Zas ta svetelnost toho objektivu je vyborna, tak by to mohlo bejt na kratky casy ze.. jen si nejsem jistej, jestli jsou vzdycky nohy idealni zoom z hlediska kompozice, kuli moznym prekazkam mezi focenym objektem a fotakem..
    POMPO
    POMPO --- ---
    VASAX:
    no a tvy doporuceni?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    prave ze vubec. ty skla jsou tak od sebe, ze nemusis premyslet o tom, ktery pouzijes. podle toho, kde jsi mas neco nasazeny. navic 20ka na cropu je ekviv cca 35ky coz je vice mene presne objektiv na momentky.

    proste zoom je podle me sklo, kde clovek plati za ohniska, ktery nevyuzije. kdyz mas treba 17 - 50 tak naprosta vetsina fotek je focena na 17 a zbytek na 50. ohniska jako 19,33,34,47,48...takovy takrka sileny cisla...

    navic svetelnost pevnejch skel a kresba. navic zadnej poradnej zoom nepokryje sirokej a dlouhej konec. bud sirokej a stredni a nebo stredni az sirokej.

    nechci se hadat, ale myslim si, ze muze mit za min penez daleko, daleko, daleko vic muziky a pevny sklo eliminuje to ze si clovek proste prizoomuje, ale pracuje s tim ohniskem.
    VASAX
    VASAX --- ---
    No já nevím, já bych si s tím nevystačil, člověk musí měnit objektivy, takže sbohem momentky.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    jestli to chce na cesty tak at si poridi neco jako 20/2.8 a 85/1.8 a cestuje s tim :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    POMPO: Bude mu chybět krátký ohnisko... jestli to chce na cesty...
    navíc to co doporučuješ je celkem střep a photozone mi to potvrzuje....
    "in its current incarnation the Canon EF 55-200mm f/4.5-5.6 USM II cannot be recommended. "
    JIRAS111: IS u delších ohnisek je dost poznat.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    JIRAS111: kdyz chces neco delsiho, s ostrou kresbou, tak co treba nejaka
    85/1.8 (9 790,-)
    100/2 (11 590,-)

    18-200ka stoji 13 290,- a bude to nehoraznej strep v porovnani s tema predeslyma. nevim jak se svetelnosti obrazku, ale ty dva pevny objektivy maji dobrou svetelnost narozdil od 18-200ky, ktera ma klask 3.5-5.6
    POMPO
    POMPO --- ---
    JIRAS111: 55-200 od canonu no...
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    koupil jsem eos500d s zakladem 18-55 a premyslim o zoomu, nedovedli byste mi poradit neco za rozumnou cenu ?.. jestli 18-200 EF canon, nebo 70-200RF , nebo jit do nejake Sigmy, ci tamronu ?
    mam fotak prevazne na fotky z cest, kde vyzaduju ostrou kresbu a dobrou svetelnost obrazku.., ale L objektivy jsou mimo my fin. moznosti :(
    na kolik je dobre mit u objektivu stabilizator, da se neco na tyhle ohniska fotit z ruky ?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ja mam neorigo meike grip a ukazuje to v pohode
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    stava se vam nekomu na 450D ze kdyz mate battery grip, tak indikator stavu baterie pozna jen stav "plne nabito" a "mrtvo"?
    Sem zkousel dat do gripu jednu trosku nabitou baterku a jednu vybitou, a indikator ukazal plne nabity stav (nehlede na to ze mi to kleklo uprostred foceni :/ ) Origo baterky, origo grip.
    Kdyz dam pryc grip a dam tam jen tu trosku nabitou baterku tak to neukazuje plne nabiti ale jen jeden pruh.
    Nejaky napad kde to je rozbite nebo co s tim?
    POMPO
    POMPO --- ---
    VECTOR:
    Koupil jsem to. Az to prijde prubnu.
    NJAL
    NJAL --- ---
    MURHAAYA: Presne tak, meri se skrz - AE senzor je v "hrbu"... A napriklad Canony, ke kterym se oficialne dodava vice matnic, maji menu moznost urcit, ktera matnice je vlozena v tele.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    WWWNICK: no protoze TTL mereni expozice se meri skrz nebo pomoci matnice. vymenou matnice se da menit rozlozeni mereni napridklad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam