• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: tak kruh ti vznikne vždy, protože hvězdy za 24 hodin na neby "obkrouží" 365 stupňů. Akorát budeš mít jinde ten střed soustřednosti (resp. Polárku) v závislosti na místě, kde jsi. Někde u rovníku bude takhle nízko nad obzorem, v severních polohách zase "nad hlavou"...
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: vyfotit za bílýho dne a 5 minut práce v Fotopšouku ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Ne, země se uprostřed netočí ale prochází různými dimenzemi :).
    Ne já to myslel jako vhodné podnebí... třeba aby vznikl takový kruh, viditělnost hvězd atp...
    jinou stopu dostaneš imo na rovníku a jinou na pólu. Tohle mi nepřipadne že bys fotil za humny...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: proč by ne? myslíš jako, že třeba u nás se Země netočí, nebo co? :-D Akorát bude trochu jiná poloha těch hvězd
    VASAX
    VASAX --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak takovou stopu ale nevyfotíš všude, ne?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    VASAX: Ony se ty dlouhé expozice hvězd často fotí právě kvůli pohybu Země a kvůli té "stopě", co hvězdy tvoří :)


    (not mine)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    BURAN: ne :) oprel jsem spoust na battery packu oproti drzadlu sroubovaku (taky ten klasicky mini hodinarsky sroubovak s vodorovnym vrchem), tim se zmackla spoust a drzela zamacknuta vahou fotaku
    VASAX
    VASAX --- ---
    JIRAS111: a) kabelovku si za 50Kč pro řadu xxxD uděláš doma.
    BTW k čemu je to fotit hvězdy s časem 2 hodiny? Ty máš zařízení které kompenzuje pohyb země? :-)
    TURBO: :-D
    MURHAAYA: J8 fotil na 450D na bulb i několik minut...
    GHOSTSTALKER: Asi tak :-)
    JIRAS111: To bys měl vědět především ty, který chce fotit dvě hodiny hvězdy...
    MURHAAYA: Asi s kompaktem...
    BURAN
    BURAN --- ---
    WWWNICK: tos tu spoust drzel teda nebo jak? :)
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    JIRAS111: jak funguje bezdratova uz jsem ti psal tady:
    WWWNICK
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    WWWNICK: no bezdratovou spoust mam doma taky, ale ta se neda drzet zapla neustale.. ta se da jen cvaknout a hotovo..
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    MURHAAYA: no ja tedka 450d vyzkousel a i bez dalkove (wire/wireless) spouste jsem tech deset minut dal :)
    proste si dej manual, a zvysuj dobu expozice az do 30s a pak jdi jeste o jedno dal a skoci ti bulb (a tam uz si neomezeny)
    TURBO
    TURBO --- ---
    JIRAS111: jj, taky sem si to myslel a taky jsem došel zklamání :)


    MURHAAYA: sorry, ale mícháš hrušky s jablkama. S prioritou času nebo v manuálu si prostě nastavíš čas 1/xxxx sec. - 30 sec.

    Režim "bulb" je určenej k tomu, abys mohl mít po libovolně dlouhou dobu otevřenou závěrku. Po dobu, kdy prostě budeš držet spoušť (nebo to trvalý držení za Tebe obstará nějaká "krabička" nebo kus lepící pásky, jak se tu řeší :))
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Tak to se na tu svoji 450 musim kouknout teda.ze bych to popletl s jinym fotakem?
    ACID
    ACID --- ---
    ted jsem to zkusil s dratovkou s areaci, cas 10"09 nez jsem to vypnul, delsi casy si uz vyzkousejte sami :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    win:))
    ACID
    ACID --- ---
    krytka :-]
    TWARR
    TWARR --- ---
    umeni!
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    ACID: a co se da takhle hezkyho vyfotit pri minutovy expozici z ruky ? :-D
    ACID
    ACID --- ---
    MURHAAYA: prave ted jsem exponoval na 450D minutu, dyl me to drzet nebavi.. v priorite casu mas 30s a pak dalsi krok je bulb, pocitadlo na disp. je ve tvaru 0"00, takze minimalne 9"59 by melo jit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam