• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    VASAX
    VASAX --- ---
    SYNTHY: Aaa bohemka :). Muj mnohalety dodavatel :D
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    CORIOLANUS: ... co zkusit pohlédnout do mého infa?
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    POMPO: nemam dobry zkusenosti s elektronikou z druhe ruky.. a rozdil 10k uz je pro me docela zasadni.. a na to moje foceni (doposud jen kompakty) bude 1000d myslim stacit..
    ADAM: vazne tva potreba reagovat byla tak velika, kdyz je muj dotaz tak straslive banalni? ;)
    SYNTHY: diky :) co to znamena "u nas"? :)
    SYNTHY
    SYNTHY --- ---
    ADAM: :-)))


    CORIOLANUS: U nás pořídíš následující ( hle ceny ) a s doživotní zárukou. :-)))

    9620152 - DF TRANSCEND Secure Digital SDHC SD3.0 16GB Class10 (čtení, zápis až 20MB/s) - 511,- včetně DPH
    9620151 - DF TRANSCEND Secure Digital SDHC SD3.0 8GB Class10 (čtení, zápis až 20MB/s) - 239,- Kč

    ... a class 10 rozhodně není zbytečná.
    ADAM
    ADAM --- ---
    CORIOLANUS: a vážně tady budeme řešit problém v rozdílu ceny 147kč?
    POMPO
    POMPO --- ---
    CORIOLANUS:
    kup starsi 40d.
    CORIOLANUS
    CORIOLANUS --- ---
    mozna lama dotaz, ale..
    planuju se stat majitelkou eos 1000D a vzhledem k tomu, ze se nedodava s pametovou kartou, hledam, jakou do nej.. preferuju znacku kingston.. jen nevim, jakou si mam vybrat kapacitu, ci spise rychlost zapisu.. rozmyslim mezi 8GB SD-HC class 4 a class 10, pricemz alza ma fakt prijemny ceny :) poradite, jestli ta class 10 je do tohoto typu zrcadlovky k necemu, nebo spis zbytecna..?
    NJAL
    NJAL --- ---
    "Auč"

    Tamron Lens Phenomenon « Canon Rumors
    http://www.canonrumors.com/2010/11/tamron-lens-phenomenon/

    To get a bit more into the detail of the problem – on the 40/50/60D cameras the outer cross-type sensors only work as line-type sensors. To be a bit more correct, they actually work in the same direction as they would work on cams like the 30D or like the 400/450/500/550D. When it comes to the 7D the outer sensors are also only working as line-type sensors (but it seems, that the EF 50 1.2L also has problems to use them correct).
    KR3NDAZZ
    KR3NDAZZ --- ---
    LiveView-2hý tlačítko od pravýho horního rohu displeje-pod AV
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: On je hlavne pruser to udrzet... telo s live view, na nem 580EX a FF objektiv 24-70/2.8... Obavam se, ze bych v displayove zombie pozici toho moc neudrzel :-D
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: videa! ;)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TURBO: Videa... ;)
    TURBO
    TURBO --- ---
    VASAX: já ho párkrát použil při makro pokusech, na ten největší digitální zoom se dá docela dobře kontrolovat zaostření, ale jinak nic :)

    Nicméně např. u natáčení videa se bez něj neobejdeš, protože je to jediná vizuální odezva/kontrola kterou od toho foťáku máš.
    VASAX
    VASAX --- ---
    JANCICEOPICE: Chce to prostudovat ten manuál, no. S live view se tam dá hodně šachovat...
    JANCICEOPICE
    JANCICEOPICE --- ---
    VASAX: jen chcu vědět, jestli s tím fotákem něco není, když už do toho čověk vrazí tolik peněz, tot vše.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Ty vole LiveView... já jsem ho skoro za ty roky ani nepoužil...
    Ale teď jsou ty zrcadla takový mainstream že někdo to prostě potřebuje...
    TURBO
    TURBO --- ---
    JANCICEOPICE: nevím, hledej v manuálu položku LiveView nebo "živý náhled".

    Každopádně na svojí 1000D když v menu u položky Nastavení funkce živého náhledu dám "vypnuto", tak při pokusu přejít do režimu LiveView při focení mi taky jen zčerná displej. Nevím, jak to máš nastaveno, opravdu se podívej do manuálu.

    BTW: Tobě se zapíná LiveView při focení v autom. režimech? Mě ne, musím ho zase ručně zapnout tlačítkem SET. Ale LiveView ani autom. režimy nepoužívám, tak to neřeším.
    JANCICEOPICE
    JANCICEOPICE --- ---
    TURBO: jojo...zobrazení náhledu:-) no jo, to už mě samozřejmě taky všechno napadlo, tlačítko SET to není, když ho odkliknu tak tam mám opět černou obrazovku. Nechápu to.
    TURBO
    TURBO --- ---
    JANCICEOPICE: jakým způsobem je možné nastavit digitální obraz při focení automatem - úplně tomu nerozumím, máš namysli zobrazení náhledu při focení na displeji? Jestli ano, tak to je režim LiveView a v defaultním nastavení foťáku by to mělo být prostřední tlačítko SET v tom kulatym 4-tlačítku.
    TWARR
    TWARR --- ---
    digitalni obraz?
    JANCICEOPICE
    JANCICEOPICE --- ---
    Hoj, manuál jsem četla (letmo), ale holt mi buď unikl nějaký důležitý detail a je to v pohodě nebo je v tom foťáku ňáký eror....popřípadě ve mě. Mám Canon 500D a chtěla bych vědět, jakým způsobem je možné nastavit digitální obraz při focení automatem, či jiným nekreativním režimem. Při kreativních no problemo. Ale u těch automatických tam mám jen černou obrazovku nebo pak menu displeje. Dík.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam