• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    ANASTAZIA: to mi ted taky došlo :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: To nevim kde si to cetl...pac kdyby si ten efekt nevidel v hledacku tak ho neuvidis ani prez LiveView...
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    já sem někde četl že neuvidím.. no mám ho jen pár hodin tak se ptám a budu vše zkoušet :)
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    LSDMASACRE: to je zvlastni...ja v hledacku ten efekt vidim velmi dobre...idelane to vyzkousej na nejakym aute na celnim skle...

    http://files.canon-europe.com/files/soft33598/manual/EOS500D_CZ_Flat.pdf
    TWARR
    TWARR --- ---
    polarizacni efekt pres hledacek uvidis
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    mám takový hodně blbý dotaz :)
    někam jsem zašantročil návod a nejde nebo spíše nevím kde aktivovat funkci živého náhledu u 500D.. za celou dobu jsem tuhle funkci nepoužil, ale ted když se učím s polarizákem by mi náhled bodl poněvadž polarizační efekt přes hledáček neuvidím
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    EDA: Sou na prd...u tech objektivu jsou sroubecky dost napevno a v tech malejch nemas oporu...halvne v ty sade je nejmensi #0 a to je porad dost velky oproti #00
    EDA
    EDA --- ---
    BOSOMT: Tyhle objektivy (teda tyhle nevím, ty minulé bez stabilizace) se z druhé ruky moc neprodávají, jsou dobrý a lidi si je spíš nechávají...
    Hodnotu bude mít nejspíš dost vysokou...

    Zejtra si jdu ten nestabilizovanej koupit (novej), už se těším :-)
    Pár let jsem si počkal a mezitím mi ho zlevnili z 14000 na 9000 :-)
    EDA
    EDA --- ---
    BOSOMT: anebo si kup někde u vietnamců za 29,- celou sadu hodinářských šroubováčků, to se doma hodí (okuliare atd...)
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    mozem kupit toto:

    TAMRON AF SP 17-50mm F/2.8 Di II pro Canon XR VC LD Asp. (IF) | Alza.cz
    http://www.alza.cz/tamron-af-sp-17-50mm-f-2-8-di-ii-pro-canon-xr-vc-ld-asp-if-d165740.htm

    TAMRON AF SP 17-50mm F/2.8 Di II pro Canon XR VC LD Asp. (IF)

    nieco cez rok stary
    novy 9000, kolko je realna hodnota ?
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    ANASTAZIA: thnx
    ANASTAZIA
    ANASTAZIA --- ---
    BOSOMT: Narex sroubovak Philips #00 cena 59 Kč
    BOSOMT
    BOSOMT --- ---
    ANASTAZIA: a cim si ho otvoril ? treba na to nejaky specialny skrutkovac ? tak nejako tam ziadny co mam doma nedostanem lebo su velke
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Canon Rebel T3i / EOS 600D announced and previewed: Digital Photography Review
    http://dpreview.com/news/1102/11020720canoneos600d.asp

    Canon Rebel T3 / EOS 1100D announced and previewed: Digital Photography Review
    http://dpreview.com/news/1102/11020719canoneos1100d.asp
    ADAM
    ADAM --- ---
    GHOSTSTALKER: jj, ale on to chtěl uplně naživo - bez focení šedé nebo bílé karty. to jde jen přes počítač.


    DAVVID: tak jsem zase chytřejší
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ADAM: Proc by to na fotaku neslo? Normalne vycvaknes neco neutralniho (obvykle sedou, pres bilou se moc nevyvazuje) a reknes fotaku, aby WB vzal z te fotky.
    DAVVID
    DAVVID --- ---
    ADAM: Nepřebere. Musíš vyfotit bílej objekt..
    ADAM
    ADAM --- ---
    rada přepnutí na MF je imho naprosto cajk.

    vyvážení bílé žím že na ni ukážeš jde při focení přes počítač. na foťáku asi ne.

    imho není třeba bílou fotit, stačí vyfotit libovolnou fotku a ono si to z ní nějak přebere.
    TURBO
    TURBO --- ---
    GHOSTSTALKER: lol, tady se krásně ukazuje, jak rozdávám rady a sám vim hovno. Asi se stáhnu zpět do pozice pozorovatele :D Díky!
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    TURBO: Da se to nastavit v C.Fn... napr. muzes mit half-press spouste jen na AE a k tomu * na AF - pak si zaostris * a cvaknes, kolikrat chces, se stejnym zaostrenim.
    TURBO
    TURBO --- ---
    BOSOMT: nevim, jak u 500D, ale u 1000D tlačítko "*" slouží (mimojiné) k uzamknutí naměřený expozice, s AF nemá nic společnýho ...

    Jinak osobně tuhle potřebu řešim jednoduše, že zaostřím AF a pak přepnu na MF, případně můžeš zaostřit rovnou jen MF a nechat tak.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam