• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    LAURA
    LAURA --- ---
    TURBO: To mas samozrejme pravdu.. Spis mi vadi, ze si nebudu moct bejt jista ze mi ten fotak uklada spravne. Mno tak treba se to uz nebude opakovat.
    TURBO
    TURBO --- ---
    LAURA: no tak ale lepší JPEG na kartě nežli RAW ... na střeše ... nebo jak ;)

    Škoda, že se asi nepřijde na to, co to bylo za haluz, protože na jednu stranu nevim, co by to muselo bejt za nastavení "i když budu fotit v RAW, tak ukládej jenom JPEG" ;), ovšem na druhou stranu kdyby byla chyba v těle, tak resetem do továrního nastavení si taky nedovedu představit jak by se to spravilo ... i když kdoví :)

    Nic si z toho nedělej, já třeba na svojí 1000D při formátování můžu použít jenom ten rychlej formát. S tim plnym formátem jsem zničil už 2 karty a od dob, co jsem znova po reklamaci dostal novou už prostě to plný formátování nepoužívám ;) Nějak se mi nechtělo tenkrát bejt kdovíjak dlouho bez foťáku (reklamace).
    LAURA
    LAURA --- ---
    Tak to bohuzel dopadlo spatne. I presto, ze jsem si zvolila ukladani v rawu fotak ukladal jen jpgy. Pomohlo restore to factory settings, ted uz uklada jak ma, pocitac soubory zobrazuje. Jen mi to tedy uz nezachrani ty fotky :/
    TURBO
    TURBO --- ---
    TOMMYKNOCKER: V tzv. kreativnich rezimech (Plna automatika, Makro, Sport, Portret...) - zní to úsměvně, když označíš tyhle plně automatický režimy za kreativní ;)

    LAURA: když teda vezmeš kartu, strčíš ji do čtečky a otevřeš jako disk v Exploreru/Průzkumníkovi nebo v jinym libovolnym file manageru, tak vidíš co? Všechno jen *.JPG? A když všechny ty fotky označíš, odpovídá celkový místo jima zabíraný na kartě tomu, co ti třeba píše foťák (když v menu dáš formátovat kartu, uvidíš údaj, kolik je z karty obsazeno) nebo co píšou Windows ve vlastnostech tý karty (jestli ti třeba Windows z nějakýho podivnýho důvodu nefiltrujou ty .CR2 a nejsou jenom vidět, ale fyzicky tam jsou)?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jak to dopadlo? :)
    TWARR
    TWARR --- ---
    LAURA: kdyz to ma jpg neni to proste raw alias cr2 ... nekde je neco spatne ;D vyresetuj si ten fotak do tovarniho nastaveni a zkus to znova ;))
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: kartu jsem zkousela pres normalniho pruzkumnika. Fotky stahuju pres EOS Utility a ukladaji se jen v jpeg. Presne jak pises, zadne nastaveni ohledne raw jsem taktez nenalezla. Stahla jsem si veksere updaty i codecy, potrebne pro muj OS.. zkousela jsem to i pres jiné aplikace podporující WIC (windows live gallery a fast picture viewer) a prostě nic.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TWARR: jo
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    LAURA: Ted jsem si to pustil a v EOS Utility jsem nenasel zadne zvlastni nastaveni ohlrdne RAWu. Fotky stahujes pomoci tech EOS Utilit? A kartu si zkousela prohlizet pomoci Pruzkumnika, ci nejakeho file manageru?
    TWARR
    TWARR --- ---
    LAURA: jakoze das vystup do rawu, vyfotis a soubor ma priponu jpg jo?
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: jinak tedy stazene fotky z fotaku, tj. na PC, byly rovnou ve formatu jpeg. Proto jsem hledala ty soubory s vyuzitim EOS Utility a pak primo na pametove karte.
    LAURA
    LAURA --- ---
    TOMMYKNOCKER: ano, predpokladas spravne. Tvoje vysvětlení uz mi zni logicteji (a to si pis, ze mi podavas zcela novou informaci), problem nicmene je, ze nejmin pulku tech fotek jsem fotila prave na Tv..
    TOMMYKNOCKER
    TOMMYKNOCKER --- ---
    LAURA: Ja si tedy urcite nemyslim, ze by byla chyba ve fw. Jen pro poradek, pokud tedy stahnes do PC fotky z fotaku, v cem potom ty RAWy hledas?
    Ale ja uz asi tusim, kde je zakopany pes.
    Predpokladam, ze mas nastavenou kvalitu na RAW, popr. RAW + L.
    Jestli ano, tak ale fotak do RAWu foti jen v rezimech od zeleneho obdelnicku nahoru (P, Tv, Av, M, A-DEP). V tzv. kreativnich rezimech (Plna automatika, Makro, Sport, Portret...) foti pouze do JPG.
    Takze ja si myslim, ze problem bude tady.
    LAURA
    LAURA --- ---
    VASAX: :) to nejsi sám, večer předávám do ruky zkušenějšímu uživateli.. taky si myslí, že je chyba na straně vysílače (rozuměj mojí).. dám vědět jak to nakonec dopadlo.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jako já bych to nejraději vzal do ruky a zkusil sám, abych mohl něco "potvrdit" :)
    LAURA
    LAURA --- ---
    No, aspon jste mi potvrdili, ze je to volake cudne. Kontaktovala jsem technickou podporu, jestli na neco neprijdou. Jinak asi skutecne bude potreba resit ten fw.. Diky za konzultaci.
    VASAX
    VASAX --- ---
    Jestli je tomu tak, tak je to podezdřele divné... ještě zkusit update firmwaru
    LAURA
    LAURA --- ---
    :) samozrejme jsem se to snazila stahovat pres software od canonu a ano, vim o cem je raw. Prave proto me dost prekvapuje, ze se k těm souborum v pozadovanem formatu nemuzu dostat. Nejsem uplnej technickej antitalent, vetsinu podobnyh veci si dovedu vyresit sama.. Tak nejak jsem doufala, ze jsem jen neco prehlidla, ale zacinam o tom pochybovat.
    VASAX
    VASAX --- ---
    LAURA:
    LAURA:
    a) pokud stahuješ přes průzkumníka (tento počítač a tak dál) tak je možný žesi stáhneš jen jpegy. Pokdu stahuješ přes software od Canonu, co k tomu je, a ty RAW soubory tam jsou, tak je určitě stáhneš.
    b) Víš očem ten RAW je? NAvíc CR2 mají v sobě uložený menší jpeg jako náhled...
    LAURA
    LAURA --- ---
    Jj to jsem udelala.. I tak se mi soubory zobrazuji jen v jpg. To same se deje kdyz nastavim ukladani jrn do raw, soubor se opet ukaze jako jpg..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam