• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    EDA
    EDA --- ---
    MORIARTY: Záleží dost na tom, co je v něm za tužkovky. Alkalické (nenabíjecí) články by měly být OK, obyčejné, stejně jako NiMH akumulátory s velkým vnitřním odporem (typicky 2700+ mAh méně známých výrobců, takové Sanyo Eneloop 2000mAh jsou vesměs OK) mají problém - foťák rozjedou, ale jen co dojde k většímu odběru proudu (ostření, blesk, displej...), dojde ke snížení napětí a foťák to vyhodnotí jako vybito. Může za to právě ten velký vnitřní odpor - kapacita ve článku sice pořád je, ale článek jí není schopen odevzdat dostatečně rychle. Samosebou po ukončení odběru napětí zase stoupne, takže když vyndáš zandáš grip, do dalšího zmáčknutí spouště je to OK.
    Jo, nabíjecím článkům (NiCD, NiMH) se k tomu pojí další problém, mají nominální napětí 1,2V a to dělá oproti 1,5V suchým článkům pro šest tužkovek rozdíl 1,8V. Mám dojem, že jsou tam tři články sériově a dvě série paralelně, ale i tak to dělá 3,6V (kousek pod 3,7V lithiovky) oproti 4,5V.

    Čímž musím pochválit firmu Bateria (nebo to, co z ní zbylo) - někde na akci mi došly akumulátory, tak jsem v jejich stánku koupil šest alkalických tužkovek po pětikoruně a odfotil na to přes dvěstě fotek - 550D, žádný blesk.
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    MORIARTY: jo - je to originál BG od canonu
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    Mám problém s battery gripem pro 350D - mám v něm nové tužkovky a všechno normálně funguje až do doby, kdy stisknu spoušť. Foťák pak začne indikovat prázdnou baterii a pomůže jen vysunout a zasunout grip. Nesetkal jste se někdo s tím?

    Asi bude problém v kontaktech toho gripu, dá se někde stáhnout schema zapojení kontaktů, abych se do něj mohl podívat?
    VOLEJDA
    VOLEJDA --- ---
    SNELA: co vím, tak AWH sevis na Vinohradské.
    SNELA
    SNELA --- ---
    NJAL: nene měnila jsem objektivy a i ostření a nic :(
    NJAL
    NJAL --- ---
    SNELA: Hele, mozna je to zbytecna otazka, ale nemas objektiv nastaveny na MF?
    SNELA
    SNELA --- ---
    Chtěla bych poprosit o radu.Mám CANON 450D a dneska z ničeho nic ( včera jsme s ním fotila) mi nejde fotit.. Pravděpodobně je problém se spouští, protože všechno funguje ok, ale nejde zaostřit a následně vyfotit, neví někdo co by to mohlo být? případně doporučit v Praze nějakou zaručenou/cenově přijatelnou opravnu ? Děkuji
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    Bez názvu.bmp (3932214 B)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    to samý.čtečka nečtečka to samý.ve foťáku všechno ok.jak to dám do pc a to sem zkoušel i na jiném pc tak to samý.
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    LYNCH: a pres ctecku?
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    zdravím
    mám problém se stažením fotek z canonu 300D do PC.V náhledu na foťáku jdou fotky vidět normálně, ale když je stáhnu do pc tak to ukazuje blbosti - divný názvy fotek,velikost jedný fotky až 1 GB atd...nemá někdo podobnou zkušenost?Počítám s tím, že kartu naformátuju..
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    hele nevali se Vam nekomu doma nabijecka na canon 400D ? Delta mi ji ztratila i s batohem, diky...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    jakej má cenu do 400D FW, případně hacklý?

    btw. nemáte nědo povený světelný objektv na podej?
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: Tak zkus 24-85 USM. Maly, lehky, ostry (na svou cenu), ring USM... Ja jsem spokojen.
    KROBAS
    KROBAS --- ---
    nemel by nekdo zajem o telo CANON 40D?
    posta...
    DAROS
    DAROS --- ---
    24-70L je hodne drahy
    DAROS
    DAROS --- ---
    no sirokac mam a rad pouzivam tokina 11-16 tusim
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jo, daji se pouzit i 24-70L a 24-105L, ale ty mi prijdou v kombinaci s plastakem docela tezke...
    NJAL
    NJAL --- ---
    DAROS: FF zakladaky maji tu nevyhodu, ze jsou docela malo siroke (24/28-xx), nebo malo dlouhe (17-40L). Takze si clovek musi vybrat.

    Ja podle sveho vkusu spis preziju malo siroky objektiv, ale chci i neco delsiho, takze na svem plastaku mam (jiz nevyrabeny, ale porad hojne dostupny) EF 24-85/3.5-4.5 USM.

    Jinak vsechny Canonsky pevny skla jsou FF (krom EF-S 60 Macro), takze prenos na FF ustoji obe 28/2.8, 28/1.8 i 35/2.

    DAROS
    DAROS --- ---
    zeptam se co zvolit za zakladak. Nejlepe neco co ustoji prenos na full frame . Diky
    VASAX
    VASAX --- ---
    STQ: Škoda že mi brigáda přes červenec nehodila víc :/. To bych bral jako upgrade z mého 450D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam