• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NJAL: kamos ho dostal pred cca dvěma lety, vyzkoušel (cca 5 blejsknuti) a pak lezel v poličce...
    Doted, kdy došlo k popsane situaci.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jo, tak uz jsem si to precet v Digitalech. Jestli blejskal a pak ne, tak asi fakt odesel, nejspis vybojka.
    NJAL
    NJAL --- ---
    ADAMIRA: A nekdy predtim blejskal, nebo ho ma kamos nove a proste neblejskl ani jednou?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    VASAX: jediný ovládání který blesk má je vyblesknutí, který nereaguje.

    nevím uprime kde mam hledat tu ikonku plus, ale pri zaostrovani si blesk i "prisviti" tim cervenym svetlem, proste fotak se chova jako kdyby blesk fungoval a blyskal....
    VASAX
    VASAX --- ---
    ADAMIRA: Blesk taky?
    A blýská? (když se po nabití zmáčkne něco jako pilot light nebo tak, manuální blýsknutí) a tělo zobrazuje, že počítá s bleskem (ikonka plus čas na 1/60s, povětšinou)?
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    VASAX: fotak byl resetovaný několikrát...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    VASAX: kontakty jsme zkoušeli čistit, v menu nastavení externího blesku jsem si hrál se všim možnym a po vyfocení se na blesku rozsvítí kontrolka "o.k" jako kdyby bleskl...
    VASAX
    VASAX --- ---
    ADAMIRA: Už jsem to četl v Canonu...
    Atakový ty základy jako správný a čistý kontakty a resetování nastavení (foťák/blesk) nikam nevedly?
    On se dá blesk v menu vypnout, aby sloužil jako AF assist ale neblýskal, a pak se chová takto.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Zdravím kamarád má canon 550d a blesk metz, evidentně komunikuje s fotakem, akorat proste "nebleska" a po vyfoceni se na blesku rozsviti kontrolka "OK", jako kdyby vse probehlo ok, nevite kde je problem?
    VASAX
    VASAX --- ---
    ANONYMCZE: Problém je že 1100 D je taky digitál... :-)

    A padl do oka proč?
    NJAL
    NJAL --- ---
    ANONYMCZE: Kdyby to slo, zkus si radsi koupit nejakou starsi tricifernou radu (400D a novejsi), pokud nekdy budes chtit zaexperimentovat se svetelnymi objektivy (jako je treba 50/1.8 Mk2 za 2000 Kc ze sekace, takze velice dostupna), tak triciferna rada umi takove objektivy lepe ostrit na prostredni ostrici bod, nez ctyrciferna rada.

    Jinak bych asi proti 1100D nic nemel, ale lepsi ostreni je vyhoda i do budoucna. Osobne pouzivam 400D, s ctyrciferniky zkusenosti nemam, ale myslim, ze budou nekde na urovni moji stare 400D, az na to ostreni teda. Takze jinak pohodovy lehky fotacek na kterem jedou vsechny EOS objektivy od Canonu od roku 1987.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ja si pak jeste zalozim historicky 1.3 crop klub s peti prispevky za kvartal :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Však to tak i nakonec dopadne :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Hele, vis o cem mluvim, 1.6 crop klub :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Nad tím už jsem chvíli taky přemýšlel, když mi tady přítel ROENICK povídá, že už musí přejít na full frame :-)))
    APS-C klub? Jako Amateur Photo Sports - Canon (Sport jako archaické oslovení přítele) :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Doba se zmenila, casem to mozna prejmenujes na Canon APS-C klub :-D
    VASAX
    VASAX --- ---
    Když jsem to tu zakládal, tak jsem to bral jako takovou alternativu pro ty, na ně je Canon až moc odborný a upclass, rozebírání rozumně dostupné techniky, doplňků, postupů, etc...
    Takové "S Canonem jako fotograf 101".
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Canon jsem unbooknul pred lety. :-) Tady zmeny zaznamenam, jenom kdyz se neco noveho napise. Ale jinak logicky pocin, jestli se to v Canon klubu presunulo takhle.

    VASAX
    VASAX --- ---
    To sis všiml brzo. :-D
    Jde o přirozený vývoj, samotný Canon club se v podstatě přesunul k těm 5D markům 7D, 6D (pár světlých výjimek s novou 70D) a Nikonům :-D, oproti tomu se ta nejnižší třída kupuje jak kompakty, tak jsem to rozšířil na třídu co podědila ta naše amatérská fotografičnost.
    Samozřejmě s lidmi, co si koupí DSLR aby fotili auto, se to nadále moc vybavovat nechci :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: A hele, koukam, zes to tady rozsiril o 40-60D v nazvu, delas nenapadne anexe uzemi :-))) Btw, chybi tam 100D ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam