• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: No ale ciste teoreticky (= na papire) ma 400D stejny AF jako 100D. 8 normal precision jednosmernych bodu a jeden high precision kriz uprostred.

    PAPRIKODLAK: Je v tom mnohem vetsi hledacek (=vetsi hrb a skleneny hranol uvnitr), konstrukce musi byt bytelna pro profiky, je tam vykonnejsi elektronika a v integrovanem gripu velka baterie na tisice zaberu. Take se pocita, ze tento fotak bude nasazen na velke objektivy, tak je masivni. Mam jeho pradedecka, a neda se rici, ze by se s nim fotilo spatne nebo se spatne drzel. Jen neni na noseni "jen tak".
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Tak. Koupil jsem jsem 100D (+ 18-55 mm IS STM).
    Koukal jsem na 1DX. Co do toho foťáku schovali, že je tak gigantický...?
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Tak ve srovnání s 400D nemám pochybnosti, ta už je pekelně obsolete :-D.
    Jinak teĎ jsem viděl nějaký 10D (má kamarádka), a myslel jsem si že se při staru seklo, jak dlouho se to po zapnutí načítá :-D
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Na *presnost* pri one-shot modu na stredni senzor je 100D hodne blizko me 1D2N. Nic jineho dalsiho nerikam :-) Proste pocet dobre zaostrenych fotek treba pri 50/1.4 na f/1.4 vyrazne vzrostl na 100D ve srovnani s 400D a 40D...
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: takže říkáš 100D blízko 1D, jo? :-))))))
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: A jaky chces mit HW/SW srovnani? Vim samozrejme, jak vypadaji body, kolik maj baselines a jake druhy. Nemam informace o tom, jak jsou jednotlive baselines u 100D tvorene, protoze jsem jeste nevidel schema AF senzoru. O SW ani nemluve, netusim, jake algoritmy Canon pouzival/zmenil v poslednich letech.

    Takze krom znalosti vyse proste vim, ze 350D,400D, 30D a 40D se me 1D2N nemohly v zadnem pripade rovnat, a byla tam velka mezera, ale tahle 100D je nejak blizko :-)))
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: To AF srovnáváš subjektivně, ne podle HW/SW, co?
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Nevim jestli lolek, ale je to nekde na urovni snad 600-650D v malem vydani, AF to ma aspon jako 600D a mnohem lepsi nez jakykoliv xxxxD.

    Jsem s timhle kouskem velmi spokojen, zejmena v AF oblasti, na kterou jsem obzvlaste cimprlich ;-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: To je takovej ten lolek ve slepé větvi, co? :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: 100D. Slovy jednosto, aka Rebel SL1, ktery v nazvu auditka chybi :-)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TRUHLIK: Já na tom svým mám odhadem přes 100k. S tou závěrkou je to težký, záleží na daným kusu a jak se k tomu majitel chová... jsou závšrky v xxxD řadě co vydržely půl mega... jsou závěrky třeba v xxD řadě co ulítly po 1000D (což se dobře reklamuje... ale i tak).
    TWARR
    TWARR --- ---
    VASAX: 100D
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    VASAX: 40-50k fotek? Tak to je chvíli než se ta závěrka rozseká, ne? Kolik to u těchhle modelů dá?
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: 1000D?
    SHULAMMITE: V jakém je stavu? Já bych za běžně jetý (cca do 40-50k "fotek") 450D se seťákem dal max 4000CZK (mám jeden doma :-)). Oproti G10 je zrcadlovka upgrade, ač teda G řada fotí moc fajn, a jako "profi kompakt" si ho jednou plánuji pořídit... ale ty ceny jsou jak za nový xxxD se seťákem...
    SHULAMMITE
    SHULAMMITE --- ---
    Děkuju za radu :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHULAMMITE: Jestli chces jen fotit (ne video), tak pokud je to dohromady za telo i objektiv, nebude to tak spatna cena. I kdyz ja jsem ted po letech pouzivani 400D presel na 100D (ten mrnavy) a musim rici, ze je to skoro po vsech strankach lepsi fotak nez 400D. A mensi. A umi video. Akorat holt jen za telo je tak 10 v sekaci.
    SHULAMMITE
    SHULAMMITE --- ---
    Ahoj, chci se vás poprosit o radu. Fotografuji asi 5let s Canon G10 a ráda bych přešla už do vyšší třídy. Moc nesleduji trendy, jak se zrcadlovky technicky vyvíjí.... Kamarádka prodáva Canon 450D asi za 5000 Kč (+ základní objektiv), říkám si, že to není špatná koupě. Vyplatí se koupit, či raději připlatit za technicky pokročilejší tělo ??? Moc děkuji za odpovědi!
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DAROS: ne ne, interní je uplně neaktivní a telo s bleskem evidetně komunikuje.
    DAROS
    DAROS --- ---
    no ještě jinak neblejska nahodou interni ? Pak by za to mohla ztracena osicka pod kontaktem sanek
    NJAL
    NJAL --- ---
    VASAX: Aha, novinka pro me :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam