• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    CERTICE: asi to tak dopadne :)
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    ANICCKAA: Me sice nastesti neokradli ,ale resila jsem tu podobne dilema. Ja byt tebou jdu do te 100D znovu ;)
    ANICCKAA
    ANICCKAA --- ---
    Ahoj, chtěla bych vás poprosit o radu. Měla jsem Canon 100D a byla jsem s ním moc spokojená. Jelikož mi ho ale nějakej ... ukradl na cestách, tak řeším koupi nového foťáku. Rozhoduji se mezi 100D a 600D a to v těchto kombinacích -
    http://www.megapixel.cz/canon-eos-600d-18-135-mm-is
    http://www.megapixel.cz/canon-eos-100d-18-55mm-is-stm

    Jaký je váš názor, do čeho jít spíš? Víc peněz do toho, bohužel, investovat nemohu a jelikož mi ukradli celej batoh i s objektivy, tak potřebuju kombinaci s objektivem.

    Předem díky za názory :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    MENTONY: 18-55 je zakladni objektiv, na foceni sirokych fotek az portretu, 70-300 je teleobjektiv na foceni vzdalenych scen.
    MENTONY
    MENTONY --- ---
    Ahoj, rozbil se mi kompakt,kterým jsem si doteď fotila hand made šperky na webovky a tak jsem jako dárek dostala tuto sadu http://www.megapixel.cz/canon-eos-600d-18-55-mm-dc-iii-tamron-70-300-mm-macro je to moje první zrcadlovka,tak tápu, s čím vůbec začít, k čemu jakej objektiv je a tak...
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jj... :-) To je ta cena za parametry optiky... La zoom de foot.
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    No sem zatim spokojenej. Jen si zvikam na pevny ohnisko :-) :-) musi se vic behat :-) :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    On tenhle objektiv ma povest nespolehliveho ostrice, ale podle mych zkusenosti je to spis na strane tela. Na 40D bude AF obstojny, ale pocitej, ze to sem-tam ulitne, kdyz budes mit objektiv hodne otevreny. Na 1D je prakticky bezproblemovy, stejne jako na 100D, predpokladam, ze to bude platit i o novych tricifernych Canonech mimo 100D. A ctyrciferaky na nej nemaj tak efektivni ostrici senzor.
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    NJAL: ee pouze 40D
    NJAL
    NJAL --- ---
    SHULDAA: Taky jsem ho mel v prvni linii :-) Hlavne doufam, ze mas k nemu nejaky Canon z posledni doby, 600D a novejsi, nebo 100D.
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---

    NJAL: přesně , ještě si musím trochu zvyknout ale to pujde bych řekl rychle.
    NJAL
    NJAL --- ---
    Ktera EF-50? Predpokladam f/1.8 Mk2, to je na pomer cena/vykon fantasticky objektiv.
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    Tak ze svojí nové EF50 sem nadšenej :D :D
    musim se podělit tady :D
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    VASAX: PAPRIKODLAK: Efektem je, že omezí ráz, a výsledný zvuk je pak spíš méně výrazný, než tišší.
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    VASAX: Zpomalí chod, čímž ztlumí vydávaný zvuk, soudě z... ehm... poslechové analýzy.
    VASAX
    VASAX --- ---
    NJAL: Což neztlumí závěrku a zrcátko jako takové...
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    CERTICE: Jo. Akorát musíš mít AF na one shot. Ale z té tiché je takový divný pocit. Blbě z toho slyším čas.
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    NJAL: aha supr, ja to jeste nestihla prozkoumat :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    CERTICE: Da se na ni zapnout ticha zaverka :-)
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    Tak 100ka je doma, vazne z nej mam pocit velikostne jak z kompaktu, pripada mi taky nejaky hlucnejsi,ale snad si zvyknu a nezklame ;)
    NJAL
    NJAL --- ---
    Jedine, na co nezapomente je, ze ke 100D se nedela oficialni battery grip (kdyby nekomu prisla prilis mala), jen neoficialni, a ty nemohou dublovat zadny jiny ovladaci prvek jen vertikalni spoust pres konektor dalkove spousti, protoze 100D nema uvnitr bateriove sachty kontakty na dublovani ovladacich prvku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam