• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    PIDIZUB
    PIDIZUB --- ---
    Zdravím vespolek. Potřeboval bych poradit od zkušenějších kolegů.
    Mám EF 17-40mm 1:4 L USM se kterým jsem velmi spokojený. Bylo mi nabídnuto ke koupi EF 16-35mm F2.8 L II USM.
    Myslíte, že to bude dobrá změna? Tu 40ku bych asi odprodal.

    Díky za postřehy.
    VASAX
    VASAX --- ---
    PAPRIKODLAK: soudě podle 450D je to normální. Já nafotím tak do 1500 na jednu baterku v 60D. Ale záleží na několika faktorech - jak používáš display, jak používáš LV (velký žrout) jak používáš AF a stabilizaci a jak používáš interní blesk...
    ACID
    ACID --- ---
    PIDIZUB: mela by byt soucasti, neni?
    EDA
    EDA --- ---
    KROMANON: Asi dobrý (já mám 430 EX II, ale cena toho Metze vypadá hodně lákavě), ale nejdřív zkus přirozené (či místní umělé) světlo a stativ. Než se naučíš s bleskem, zabere to dost času. Základní rady: nejlepší je manuál (třeba 1/50-1/200 a 5,6 clona) a napevno ISO, odpalovat se dá i od zdí včetně té za tebou, když nejsou zdi a strop bílé, je to trochu průšvih :-)
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ahoj, koupil jsem si vámi doporučený objektiv na focení interiérů (canon 10-18). Umeli byste mi k tomu poradit i nějaký cenově dostupný blesk? Jediné co vím je, že bych měl odpalovat do stropu (asi). Takový základ: http://www.megapixel.cz/metz-blesk-mb-36-af-5-digital-pro-canon ?
    NJAL
    NJAL --- ---
    UMIAKI: 30D mel vydrzet 100K...
    UMIAKI
    UMIAKI --- ---
    Poprvé jsem koukal na svůj shutter count a řekl mi, že moje 40D už má 60,000... Máte někdo zkušenosti, kolik vydrží? Cca 100,000?
    NJAL
    NJAL --- ---
    AZIM: No pokud se dostanes vsude nablizko, tak asi tele zoom nebudes potrebovat. Jinak si ho radeji kup. Polarizak smysl ma, meni sytost barev a na nekovovych povrsich (sklo, hladina vody) eliminuje do znacne miry odrazy.
    AZIM
    AZIM --- ---
    ahoj, chystam se na pul roku do asie, mam 100D a 18-55 stm sklo ... ma otazka, bude mi to takhle samotny stacit, nejaky UV/polarizacni filtr nebo neco takoveho, ma to smysl ??
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    EDA: NJAL: dík oběma.
    EDA
    EDA --- ---
    KROMANON: Souhlasím s NJAL: ; navíc má stabilizaci, která docela funguje (plus u takhle širokého skla je kumšt to neudržet), USM je docela dobrý, je lehčí a stojí ani ne polovic. Tenhle objektiv mi udělal fakt radost.
    NJAL
    NJAL --- ---
    KROMANON: Mozna bych poridil ten novy EF-S 10-18 Canon, stejne na interier potrebujes mit zacloneno, abys to mel vsechno ostre... A 1mm navic na sirokem konci muze jeste napomoci sirokemu uhlu zaberu.
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    Ahoj,
    mám Canon 650D a fotím prakticky pouze nemovitosti. Víc interiér než exteriér.
    Aktuálně fotím se sklem http://www.megapixel.cz/samyang-14mm-f2-8-canon, ale při mých zkušenostech mi dost chybí AF. Rád bych objektiv vyměnil, za nějaký s AF vhodný k výše zmíněnému účelu. Líbí se mi: http://www.megapixel.cz/...ina-at-x-11-16-mm-f2-8-116-pro-dx-ii-pro-canon/recenze#product-sec-sample
    Můžete mi poradit, zda ten výběr je ok, nebo byste volili něco jiného?
    PAPRIKODLAK
    PAPRIKODLAK --- ---
    Jaká je empirická výdrž baterie ve 100D? Vždycky mi dřív dojde paměťovka (kolem 500 fotek).
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    DANCHEZ: Dík, už jsem zkusil úplně všechno, formátování SD karty si ale nějak nevybavuju takže to zkusím a uvidím.
    _JULIE_
    _JULIE_ --- ---
    DANCHEZ: Díky za radu.
    DANCHEZ
    DANCHEZ --- ---
    ROZA_I: http://improvephotography.com/10372/error-99-canon-camera-fix-repair/


    _JULIE_: originál ti vydrží víc, ale stojí víc, každopádně nějakou ultralevnou noname bych tam nedával, přecijen to není foťák za petistovku.. já teda kupuju jen originál (Canon LP-E8)
    _JULIE_
    _JULIE_ --- ---
    Ahoj, prosím o radu, odešla mi baterka, mám Canon 600D a co jsem se dívala na netu, tak baterek je více druhů(různé značky) různě drahých.. nevím, podle čeho mám vybírat, zda má třeba cenu brát ty dražší? Díky!
    ROZA_I
    ROZA_I --- ---
    Zdravím, nevíte prosím někdo, co znamená chybové hlášení: error 99, případně dá se to nějak odstranit. Mám Canon EOS 1000D. Díky
    VASAX
    VASAX --- ---
    PIDIZUB: asi bych se podíval za kolik se prodávají na paladixu. Ale pokud se jej chceš zbavit za nějakou hodně sympatickou cenu, tak bych začal uvažovat ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam