• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    MINER
    MINER --- ---
    DRAGON: To je dost jedno, jestli někdo dělá manuální skla:) Ty používá na foťáku asi tak promile masochistů v sebeklamu, že ostří líp než foťák za sto litrů.
    Že se Canon snaží zničit volnou konkurenci výrobců objektivů snahou oplechovat si prdel patenty, jen demonstruje jak zaprděná korporace se z té firmy stala:(
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NJAL: nikdo nic neprotahuje, ja pouzepisu, ze se vubec nedeje to, co se delo s EF skly. Canon si proste drzi byznys RF skel s automatickym ostrenim, nechce aby je nekdo ostatni vyrabel, protoze jim jde o profi segment, kde tezi nejvetsi prachy. Ze si nejaky cvakalisti koupi Sigmu manualni sklo je jim ukradeny. A tohle se s EF nedeje a nikdy AFAIK nedelo. Pokud vis ze se tak tomu delo u EF skel v minulosti, rad si o tom prectu. Tedy ne tady v klubu, ale nejaky kvalitni zdroj, jinak je to jen to, ze nekdo neco placnul a to snad nechceme, ne? :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    DRAGON: Hele dej mi proste minus a neprotahuj to.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NJAL: Jako urcite, az na to ze vubec :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ja co sem cetl, tak Canon zaluje Viltrox za to, ze pouziva RF mount a AF focus. Coz ostatni udajne nedelaji, ma manual focus skla Canon zamereny neni, co se licensingu tyka.
    NJAL
    NJAL --- ---
    DRAGON: Protoze nectes poradne, cywe.

    Prakticky se opakuje situace s EF mountem. Myslim to v oblasti licencovani,
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NJAL: tak proc pises, ze se prakticky opakuje situace s EF? Nic takoveho se s EF nedelo.
    NJAL
    NJAL --- ---
    DRAGON: Vzdyt pisu, ze takove informace stran EF nemam.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    NJAL: mas nejaky podlozeny informace, ze by se tohle nekdy delo s EF mountem tedy ze by Canon zaloval vyrobce tretich stran za vyrobu nonCanon skel? ja si na nic takoveho nepamatuji...
    MINER
    MINER --- ---
    MINER: Dokonce maj online form an iniciaci licencování: https://support.d-imaging.sony.co.jp/www/e_mount/en/detail.html
    MINER
    MINER --- ---
    Kikoti.

    NJAL: „Sony has been licensing its E-mount for some time“
    NJAL
    NJAL --- ---
    MINER: Prakticky se opakuje situace s EF mountem. Myslim to v oblasti licencovani, pokud vim, zadny dalsi vyrobce oficialne nedostal licenci a vsechny Sigmy, Tamrony a Tokiny jsou take reverse engineered. Jak to bylo s EF mountem v rovine pravnicke netusim.

    Pak jeste bude zajimava nejaka pripadna soudni pre, protoze RF nejspis neni nic jineho nez EF s kratsi registracni vzdalenosti. Ale pro to nebo proti tomu nemam zadne dalsi informace.
    MINER
    MINER --- ---
    Canon žaluje third party výrobce objektivů pro RF: https://petapixel.com/2022/09/06/canon-confirms-its-going-after-lens-makers-for-patent-infringement/

    Jako jediný.
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    Ahoj, mám na prodej Canon 80D s příslušenstvím a s ef-s 18-55. Pak buď k tomu nebo samostatně EF35 f/2,0 usm. Víc infa a fotek do zpravy. Cena dohodou.
    PLAGUEDIL
    PLAGUEDIL --- ---
    Tip na servis v ostrave?
    ACID
    ACID --- ---
    BEDASHINY: kamarad modelar s nabijeckou a ochotou ubastlit si adapter..
    NJAL
    NJAL --- ---
    BEDASHINY: Nenapada me, jak to zjistit. Nicmene mam par zkusenosti, ktere teda vic plati pro znackove i neznackove baterie typu BP-511 a novejsi, co se jim podobaji, treba ty v 6D: velice zalezi na cistote kontaktu (nabijecky i baterie), nekdy se mi stavalo, ze se baterie podezrele rychle "dobila" a pak take velice rychle klekla v provozu. Moc jsem netusil co s tim, ale jako jednu z veci jsem pri takove opet rychle dobite baterii zkusil poradne vycistit vsechny kontakty denaturakem - a ejhle - "plne dobita" baterie se pak dobijela jeste dalsi hodinu.

    Ale to plati pro ty vetsi baterie, a to jak Canon, tak druhovyroba.

    S mensimi bateriemi (350, 400D a pak 100D) jsem ten efekt zaspineni kontaktu moc nepozoroval, tam spis pomalu, ale jiste odchazely, mel jsem tehda kousky od Avacomu.
    BEDASHINY
    BEDASHINY --- ---
    Mám dotaz. Nevíte někdo jestli existuje a nebo jinej fígl na to jak změřit kapacitu baterie ? Před víkendem jsem nabil asi šest baterií ale o víkendu jsem zjistil, že tři klekly asi po deseti minutách provozu. Nutno podotknout, že to byly druhovýroba neznačkové. Ale těch se každému asi válí doma dost a jsou značně nespolehlivé...i když jednu staou neznačkovou mám a ta drží víc jak origo :-)))
    Takže bych se rád dozvěděl po nabití něco o jejich stavu. :-)
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    SPAM:
    nechtel by tu nekdo Godox AD 360II N s prislušenstvím, extra fungl baterkou odpalovacem za 7tiskč, umi to TTL, HSS az do 1/8000sec a vykon to ma velmi slusnej na praci venku

    /SPAM
    MA747
    MA747 --- ---
    Canon 90D - Optical Focusing Problem SOLVED! & 3 More Problems w Suggestions
    https://www.youtube.com/watch?v=zcL8-D1jF6M
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam