• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RAILAJEZEŘÍ-ZÁMEK SNŮ A SPLĚNÝCH PŘÁNÍ
    Zámek Jezeří-perla Krušnách hor, architektonický monument napříč časem i prostorem od středověku po temný věk mosteckých dolů. Místo, kde se snoubí krása i hrůza v jediném pohledu. Jezeří-záchrana zámku, strašení a jiné povedené akce.

    OŽIVLÁ STRAŠIDLA NA JAZEŘÍ
    26.-27.10. 2013
    Karneval mrtvých se blíží! Je čas zapálit svíce, oprášit rubáše a vyrazit do temných zámeckých chodeb. Letos se setkáme nejen s upíry ale i s Dias de los Muertos, Přízraky, duchy, zazděným kominíkem, šílenou kněžnou i duchem popraveného mnicha. A jako novinka, letos poprvé se strašidela rozšíří i na nádvoří zámeckého areálu. Chybět samozřejmě nebudou ani tradiční stánky a občerstvení.
    Přihlášení:

    Průvodci
    Pip plus

    Vypravěči a strašidla na nádvoří

    U alchymisty a přilehlá chodba:

    Chodba-

    Upíří ples

    Sklepení

    Temné kouty zámecké a pohyblivé osoby





    rozbalit záhlaví
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    SELLIGAN: tak změna, workshop bude v DDM v nedeli 25.4.2010, mame prostor od 13,30-19,00.
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Vzhledem k neuveritelne praci s kostymama skritku a vil, vyhlasuji kreativni sobotu!!

    Kdo? - vsichni kdo jedou na Jezeri a chteji si udelat kostym (nejen) na Jezeri, vily, skritci, faunove!!

    Kdy? - sobota 24.4.2010

    Kde? - místo se jeste resi, pokud bohove daji, tak DDM Kobylisy

    Co prinest? - skritci a vily ruzne kousky latek, obleceni na spotrebovani, tricka, sukne,...vse pujde vyuzit, cokoli co mate doma, muzeme i smenovat, koralky, jehly, nite, spendliky neco take bude k dispozici, (nektere veci pak mohu dosit na stroji doma), kdo bude chtit kridla pak drat ci dratena raminka (2-4), latku na kridla zkusim sehnat, barvy na textil, napadum se meze nekladou, fauni pak at se inspiruji videem nize a dle toho si prinesou material

    Inspirace kridla - http://faeryazarelle.deviantart.com/gallery/#_featured

    http://www.youtube.com/watch?v=5z20jIu7XJk&feature=fvst

    http://www.youtube.com/watch?v=RM3C93E6uNw

    Inspirace fauni - http://www.youtube.com/watch?v=vRMIo-lPp_8

    zde jsou nejake kostymy na kterych zatim pracuji ja, bude to lepsi az bude vic materialu a tak.. - http://picasaweb.google.com/selligan/KostymyJezeri?authkey=Gv1sRgCLvF8srel5rUogE#

    nezapomente na hodne kytek, je to precijen májová slavnost

    PROSIM HLASTE SE MI DO POSTY, KDO BY MOHL PRIJIT!!!
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    ELVOTHIEN: jsi uzasna!!!!! me se to libi moc!!!
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    Ráda bych přispěla drobně do mlýna brainstormingového procesu: Proč nezpestřit celé hemžení o fauny, najády, dryády, hejkaly, bludičky a jiná... Nevím, jestli si to pamatuju správně, ale dvůr Oberona a Titánie byl pohádkový, ne? Takže tohle všechno by tam mohlo patřit.
    Pojmout to jako Jarní slavnost, na kterou si Jejich výsosti sezvaly hromady hostí - a jsou k vidění tanečníci, zpěváci, poetici, služebnictvo jen kmitá - na nádvoří zámku je třeba, aby si host nechal nasadit masku - (rozumějte, třeba stánek, kde by se lidi mohli za drobný peníz nechat líčit - pro zámek nebo pro toho, kdo přitáhne barvy, a bude malovat, to je fuk). A zatímco honorace se baví, obyčejní občané pohádkové říše se baví po svém - víly lítají po chodbách a rozhazují barevný prach (konfety...i když kdo by to uklízel), faunové a satyrové obtěžují pěkné ženské, ve spíži se mastí karty a pije se, a tančí na trošku odvázanější muziku, než nahoře.

    Královský pár z toho má trošku hlavu, a Mácha, který dostal jakousi tajemnou pozvánku od neznámého královského páru se diví, že ta baletka támhle má špičaté uši, a že to, co má král na hlavě není koruna, nýbrž parohy.

    Co? Jen idea, ale co kdyby to prošlo?
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    a navrhuji zrusit morske panny ve vane aby nam nenachladly, spis rozsirime rady vil a skritku
    SELLIGAN
    SELLIGAN --- ---
    Railo, mam dotaz

    zpevacky budou pry zpivat renesancni hudbu a ty zde pises, ze to budou vily. Nemaji kostym a myslim, ze se to k sobe nehodi


    autorske cteni - co je to za poesii? bude se to hodit ke snu, kvetinam, maji a tak?
    At nam to nevypadne z kontextu...
    je mozny nejaky nahled?
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    RAILA: Mihai by možná vypomohl s nějakou rolí, tak nějak se zmiňoval.. zaapeluji na něj, ať se vyjádří a dá Ti případně vědět :-)
    MERLE
    MERLE --- ---
    predpokladam, ze me si ivet nekam umisti, teda pokud me ukeca abych vubec cokoliv hral. jinak budu spis roznaset dobre zpravy a spatny svarak.
    RAILA
    RAILA --- ---
    FRAEL: Nezapomněla:)Psala jsem jen ty, kteří mi potvrdili účast a ozvali se:)
    Takže pokud s tebou můžeme počítat, tak se tam počítej taktéž:)
    FRAEL
    FRAEL --- ---
    RAILA: Jako nechce se mi to psát, ale ty jsi na mne zapomnela! :D
    RAILA
    RAILA --- ---
    Tak přátelé:)
    Tito lidé nám zatím potvrdili svou účast. Píši k nim i to, o co je žádáme. Jakmile s tím budete souhlasit, napište prosím Ivette do pošty, abyste si domluvili kostýmy. Děkuji:)
    RAEL(tanečnice, mořská víla)
    KATHY(tanečnice, mořská víla)
    PELDRIC, MADLA, ZUZKA, YVETTE a další(Sen noci svatojánské, Titánie, Oberon, Puk, víly skřítci a další role)(sháníme další herce, zvláště pak mužského pohlaví)
    RAILA, MORGAIN(víly, skřítci, org)
    SAKUHEN, KÁJA, LOTHAR?(skřítci, přízraky, apod. ještě se domluvíme)
    JIRKA BÁSNIČKA A TOMÁŠ BUŘT(autorské čtení)
    BERENICKA PLUS KAMARÁDKA(zpěvačky-víly)
    BORŮVKA, FÉNIX?, ZURG?(Víly, skřítci)HLEDÁME DALŠÍ VÍLY A SKŘÍTKY
    KAKANA(baletka víla)
    MATÝSEK? A ANIČKA(Karel Hynek Mácha a jeho služebná).
    MARTIN Z JIŘETÍNA PLUS TŘI(skřítci)
    IMPROVIZAČNÍ CIRKUS OD LEATHE

    Dále hledáme ochotné herce do Snu noci svatojánské, organizačně pomocné síly ochotné komunikovat s návštěvníky, skřítky a víly ochotně dělat blbosti a tančit, hodně komunikovat s návštěvníky a dělat atmosféru Květinové slavnosti.
    Dále hledáme další ochotníky, kteří by nám vypomohli rekvizitami, umělými květinami a dalšími věcmi, které by mohli postrádat a pomoct nám tak na zámku udělat zase o něco lepší akci:)))
    Ozývejte se mi prosím průběžně:)
    Za org tým zdraví
    raila


    _ARTEMIS_: Uvidíš:) případně se budeme těšit a držím palce, at je to rozhodně na tu oslavu:))


    ELVOTHIEN: Jsi úžasná:))
    ELVOTHIEN
    ELVOTHIEN --- ---
    S pomocí boží budu mít posilu do týmu - kamarádka z archeologie, chomutovská rodačka, a mmj. taky členka pěvěckého sboru. Ještě to není stoprocentně jisté, ale pracuji na tom, :)
    _ARTEMIS_
    _ARTEMIS_ --- ---
    já bych na jezeří jela moc ráda :-)
    ale pár dní předtím dělám maturitu a možná budu tou dobou ještě slavit... nebo smutnit...
    RAILA
    RAILA --- ---
    SELLIGAN: Od dobré čajovny je to šest minut tramvají na muzeum a pak už stačí jen hupsnout na metro..tedy pokud to stačí:)))
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RAILA: Másto mi sedí skvěle.
    RAILA
    RAILA --- ---
    MORGAIN:
    SELLIGAN: Počítam s tím, že dřív jak v pět to nepůjde:) Musím odjet busem v osm z Dejvic:)Do úterka upřesníme místo:)Navrhuju čajovnu Jedna báseň pod nuselskými schody tři stanice od I.P. Pavlova.
    RAILA
    RAILA --- ---
    RHIAN: Mail jsem posílala i tobě, ale dneska mi přišla zpráva, že to nedošlo. Jen jsem se chtěla zeptat, ani mě nenapadlo, že bych tě byť na chvíli odtrhla od vaší žežulky:) Doufáme, že bude krásně slunečno:)))
    RHIAN
    RHIAN --- ---
    Ahoj přátelům jezeřských dobrých skutků :-) Přišel mi záhadný e-mail od Bereniky, v němž se mě ptá, cituji, "jak moc reálně to vidíš?" A protože jsem nějak nevěděla, co mám vidět, dal mi Mihai přečíst Railin zvací jezeřský info-mail, v kterém se objevuji i já :-) A tak bych vás ráda ujistila, že zpívat budu příštích několik měsíců jen a pouze ukolébavky pro svou týdenní holčičku :-) V květnu nám sice už skončí šestinedělí, ale nikoli vzájemná závislost, jaksi :o)) Při troše dobré vůle a slušného počasí se na vás přijedeme podívat - teda hlavně se chlubit, samozřejmě :o) Běda, jak někdo naši žežulku nepochválí! ;o))
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RAILA: Píšu si, nejdříve obvykle stíhám kolem páté.
    RAILA
    RAILA --- ---
    Dobrá:) Viděla bych org sraz ve středu 7.4. v pozdně odpoledních hodinách:) POkud souhlasíte, dáme hlavy dohromady:)))
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    SELLIGAN: Ráda se přidám. Teoreticky bcyh dneska nebo ve středu mohla, ale přiznám se, že jsem po Odraze trochu nepoužitelná a navíc musím do středy aktualizovat web na MoveCon, takže toho mam už tak moc. Co po velikonocíxh, nestačilo by to?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam