• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIMMI15Klavesove zkratky ve Windows, Linuxu, MacOS, Office a dalsim SW -- na mys nesahame!





    Ovladame pocitac ergonomicky, na mys nesahame!

    Tento klub slouzi k vymene zajimavych klavesovych zkratek usnadnujici zivot lidi denne pracujicich na pocitacich a vykonavajicich opakujici se cinnosti.

    Vsechny zasadni a dulezite klavesove zkratky budu postupne doplnovat na nastenku, prozatim jen odkazy na par clanku na toto tema.

    Heslo dne: Know your keyboard!
    rozbalit záhlaví
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    pro macare (high sierra): login root a pak nekolikrat enter ;-)
    SDN33
    SDN33 --- ---
    RAB1T: Vidíš. To mě vůbec nenapadlo :D Na http://www.keyboardtester.com/ se mi stisknutí obou ctrl nedetekuje. Ale všechny ostatní tlačítka funugjí. To mi příjde divné, že by se mi zničily oba controly a nic jiného. Takže dotaz možná zní: zda je možné tlačítka ctrl (levý + pravý) nějak deaktivovat. Tak to se ještě mrknu. Ale děkuju, to mě vůbec nenapadlo. Moje blbost.
    RAB1T
    RAB1T --- ---
    SDN33: a klavesa CTRL jako taková ti funguje??
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Zdravím,

    mám problém s klávesnicí, ikdyž tj věc asi sw. Nefungují mi zkratky. Dříve jsem si myslel, že je to jen věc copy/paste, teď zjišťuji, že mi nefunguje žádná zkratka spojená s ctrl i jinými.

    Na netu se radí odinstalování driveru, to jsem učinil, nic se však nezměnilo.

    Nevíte , co s tím? Díky.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    NAMATHUR: & QWWERTY: tahle debilita funguje na grafikách intel, v případě, že máš nainstalovanej ten nadstavbovej sw k driverum, což standardně bývá - super věc, hlavně na správu, když všichni uživatelé jsou naprosto neschopný a jsou mi schopný říct, že nefunguje monitor a když tam přídu, tak vidím obraz vzhůru nohama. Naštěstí tuhle kl. zkratku už znám dobře.
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    pecka pro maca. staci na 2s podrzet cmd a u kazde aplikace vyskoci okno se seznamem vsech dostupnych klavesovych zkratek. a zadarmo.

    Mac App Store - CheatSheet
    http://itunes.apple.com/app/id529456740?mt=12


    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    Docela fajn prehled klavesovych zkratek pro prostredi MacOSu je tady:

    Switcher: klavesové zkratky
    http://jablickar.cz/switcher-klavesove-zkratky/
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    NAMATHUR: pokus .. omyl .. náhoda: Ctrl+Alt+F12 vyvolána nabídka Intel Graphics Media Accelerator Driveru (obsaženo i otáčení)
    JIMMI15
    JIMMI15 --- ---
    100 tipů a triků pro MAC OS X Snow Leopard | Patrik Vogl – Real Life magazín
    http://pvogl.cz/item/100-tipu-a-triku-pro-mac-os-x-snow-leopard/
    MACCINO
    MACCINO --- ---
    nedavno sem tohle resil na pritelkyni pocitaci, kdyz telefonovala a neco ji spadlo a zmackla tak nesikovne klavesnici, ze ji otocila...
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NAMATHUR: tak to si nejsem vůbec jistej jestli je to součástí systému
    dokonce i když si u CCC zapnu hotkey tak tam rotace displaye není defaultně nabindovaná

    co máš u sebe za grafiku / drivery ?
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    QWWERTY:
    ^ ... normální obraz
    ► ... obraz otočen 90° doleva
    ◄ ... obraz otočen 90° doprava
    v ... obraz vzhůru nohama
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NAMATHUR: XP Prof. SP3, na ntb takže LCD, zkoušel sem i AltGr nicméně to nedělá vůbec nic (aspoň vizuálního)

    k čemu to má být ?
    NAMATHUR
    NAMATHUR --- ---
    ctrl+alt+(libovolná směrová šipka)... uvidíte sami, testováno ve Win XP, funguje nejspíš pouze na LCD, vhodné pro otočné displeje, respektive pro kanadské žertíky.
    SEZI
    SEZI --- ---
    QWWERTY: a ve starších pořád funguje Alt+PrtScr pro aktivní okno
    UFIC
    UFIC --- ---
    chytry ste kurna lidickove, uz vim jak na to, diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    UFIC: je to v clipboardu .. otevři nějakej grafickej editor a dej Ctrl+V
    taky neuškodí poznámka, že Shift+PrtScr funguje až v novějších woknech
    UFIC
    UFIC --- ---
    a kam se to uklada? asi me to nefunguje, bo to je tim ze mam spanelskou klavesnici a to tlacitko je jinde? zkousela jsem to tim, co je za F12.... porad jeste....dik
    UFIC
    UFIC --- ---
    dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam