• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DESPERADO123NO BORDER
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DESPERADO123: pracovala jsem nějakou dobu ve vyšných lhotách jako diagnostik a v jednom azylovém domě jako hm... psycholog (přes SOZE).

    Myslím že ty lidi nepotřebují zveřejňovat jak trpí, ale dostat možnost normálně žít. V okamžiku, kdy člověk dostane azyl, nebo jiný papír, tak může pracovat, má nárok na přidělení bytu někde, dostává podporu, jsou sdružení co pomůžou.

    To je fanj, ale ta doba před tím, než jsou žádosti zamítnuty či přijaty (cca 5%, hlavně na zcelení rodiny, nemocné dítě a nebo jste z nějaké vážně průšvihové oblasti - těch lidí je ale málo), je záležitost několika let, kdy dotyčný bere podporu a pracovat může jen omezeně. (nemusí být v táboře).

    Většina těch lidí azyl nepotřebuje. Stačilo by jim pracovní povolení bez toho,aby museli platit agenturám, či dělat na černo. Pak by se o sebe postarali sami.

    Tím že máme hranice jen se zeměmi EU se sem dostanou lidé, kteří umí dát dohromady velké množství peněz převaděčům. Nelegální dělníci umí dřít odrána do večera za pár šupů, obrovskou část dávat patronům, část posílat domů a ze zbytku ještě vyžít. Děti imigrantů z dálného východu budou za pár let preminanti na českých vysokých školách.

    Ano, pro nás líné a pohodlné obyvatele jedné kotliny to vlastně je nebezpečná konkurence. Na druhou stranu si nemyslím, že úplně na závadu. (plus demografie, že. "Babyboom" tu křivku pořád nijak nemění.)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    WASSABI: no zeptam se ho, proc neni zubarem.) videla jsem ho zatim 2x
    WASSABI
    WASSABI --- ---
    EUCHENIE: u nas mame zubare z angoly? proste cernoch, za afriky..a je to dobry zubar a lidi ma furu
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Ale teď je otázka, jak lidem co sem příjdou pomoci...?

    Mě osobně napadá zviditelňovat co nejvíc ty problémy, jakými trpí příchozí lidi (nezávislá média) a právní pomoc těm lidem...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DESPERADO123: no, to je to co mi přijde na hlavu postavený.
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    MARGARITKA: Hranice jsou výmyslem "nové" doby...


    ZUZKAOU: No. Sehnat do ČR pracovní povolení je ještě mnohem těžší, než azyl. Respektive ne, ale je nehorázný černý obchod s nimi. Když chce cizinec unás sehnat povolení potřebuje sprostředkovatele, protože v těch "našich" zákonech se nikdo nevyzná...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    DESPERADO123: azylový zákon je úplně postavený na hlavu.

    tábor jako takový není úplně vězení. Respektive ne déle než 2-3 týdny, v okamžiku kdy dostaneš papíry na žadatel o azyl, tak se můžeš odstěhovat.

    Hlavní háček je v tom, že žadatel o azyl nesmí první rok od požádání pracovat.

    Nehledě na to, že díky Dublinské dohodě (o azyl se žádá v té zemi EU, kde si se objevil jako první) v ČR je už naprosté minimum skutečných migrantů, většina žadatelů jsou gastarbiteři, kterým hrozila deportace, takže zažádali o azyl. A teď mají dva - tři roky na prodlužování procedury, než definitivně dostanou razítko, že teda jako né.

    O ponižujících procedurách na cizinecké policii ani nemluvě.

    Moc nerozumím tomu, proč nejde zaměstnaneckou politiku nějak racionalizovat, protože jedinný, kdo z toho má prospěch jsou mafiáni. Ano, asi tu budou nějaké regule EU, ale i tak.

    V okamžiku, kdy mám pracovní povolení, tak přeci nežádám o azyl, když ho vyloženě nepotřebuju a namísto toho, abych čerpala dávky, tak ještě platím daně. A pak zbude prostor a prachy na lidi, co skutečně azyl potřebují, či dokonce nedejaláh na nějakou aktivní humanitární činnost směrem k uprchlíkům.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    EUCHENIE: kdyz je lekar sikovny, je mi uplne jedno jak vypada a odkud je... je to problem spis jen zamestnavatele, ktery ma nejake komplexy ci co :)
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    no ja nevim, esi jako musi nevim co, aby moh bejt stomatologem, nebo esi by proste nemel klienty..
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    svet se misi dohromady, prakticky jiz nejsou zadne hranice, co se tyce moznosti prekonavani vzdalenosti a kdo by rad necestoval, nebo nemel touhu zit lepe (napr. jinde)...hlavne ze politikovi prijde normalni mit chatu nekde na ostrove a jezdit si kam se mu zlibi...

    EUCHENIE: strasne jednani, kdyz vezmu v uvahu, jak narocna je stomatologie a celkove medicina jako obor je pro mne na vrcholu urovne vzdelanosti (ze se nekteri lekari od skoly temer neskoli a stanou se z nich senilni neprijemni lide zastaralych nazoru a postupu, kteri chteji mit hlavne klid nebo konec sichty je uz druha vec...) Navic pokud vim, zubaru je u nas velky nedostatek
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    No. Předsudky k imigrantům unás byli, jsou a asi i budou. Přecejen většina Čechů jsou maloměšťácký povahy...

    Podstatně ale horším problém je státní politika proti imigraci. Stavění vězení (imigračních táborů) pro příchozí apod.. Přitom si musíme uvědomit, že sociální pohyb vznikl právě díky potřebám kapitalismu (levná pracovní síla) a nyní se ho snaží potírat...
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    na pripravny schuzce ke konferenci k migraci rikala svedka, ze cizince tam zamestnaj nacerno a o vejplate je odvezou na polici, nahlasej a cau

    plus mam jeste zkusenosti s irancem, zubar puvodne, je tu 8 let, a berou ho na chvili ( ted dela do grafiky) a jak najdou cecha tak cau, teda aspon tak to rikal
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    prave... ale mysim, ze je to problem havne starsi generace (no ikdyz umim si v takove roli predstavit i cerstve vystudovanou namyslenou mladou slecnu inzenyrku, ktera si mysli, ze nasrocene vedomosti z ni delaji hvezdu a penize a kariera jsou jedinou cetou ke stesti spokojenosti, je to jen nalhavani a prizivovani vlastniho ega, ktere materialismus velice rad zneuziva ve svuj prospech a pak se v mezilidskych vztazich dejia takova zvestva), ja to beru uz jen z toho pohledu, ze sem tam cestuju a kdybych nekam jela na dyl, jak bych asi chtela, aby se chovali ostatni a predevsim mistni ke mne, navic ve slozite zivotni situaci...
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    MARGARITKA: Problém je, že v současný době nejen, že je problém s integritou, ale hlavně se s nimi nechce nikdo o ničem bavit. Pro většinu lidí jsou zahraniční pracovníci jen pijavice a nikoho nezajímá co je trápí a co ne.

    Ad. kriminalita. Nemyslím si, že by mezi třeba Mongoli nebo Ukrajinci v ČR bylo nějaké větší procento kriminálníků než mezi "Čechy".
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    Tak jsem uspesne precetla dva clanky (Jak se vyrabeji otroci a Zde nejsi clovek), moc do toho teda nevidim a nemam s tim osobni zkusenosti, ale od srdce se mi takove jednani hnusi, porad mi to nejde do hlavy, jak na sebe lide dokazi byt tak kruti kvuli penezum... jedine co jsem kolem sebe zaznamenala, jsou obcasne narazky lidi na Ukrajince apod., cimz ale sami dokazuji, jaci jsou... sobci a rasisti. Vetsinou argumentuji jejich nizkym vzdelanim a kvalifikaci, ci tim, ze nam "tu jen delaji bordel a rozviji kriminalitu", to je mozna pravda, ale neni to duvod k odsuzovani a zneuzivani, mezi Cechy taky nejsou zadni andilci a meli bysme se snazit vse prizpusobit tak, aby k pachani vytrznictvi a kriminality nemeli zadny duvod, pomoct jim s integraci do spolecnosti.... ale myslim, ze lepsi a privetivejsi svet je utopie :´(
    DESPERADO123
    DESPERADO123 --- ---
    Zajímavý článek na toto téma napsat Jakub Polák:
    http://a-kontra.net/od-uzerniku-k-nadnarodnim-firmam-cesti-romove-v-dluzni-pasti
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam