• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYPolitická korektnost & pozitivní diskriminace
    O fenomenu politicke korektnosti...
    rozbalit záhlaví
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    DIVA: jako Moravák razím název Morče (MORava+ČEchy) - ale ne a ne se to prosadit :-D)
    DIVA
    DIVA --- ---
    LONESTAR: leda "če-ra-sko" logicky!! :))
    DIVA
    DIVA --- ---
    ITCHY: DIVA - někde se to vžilo tak, někde jinak. nedá se svítit

    ITCHY: jazykově "správné"?? :)) celý náš jazyk je nahodilý a nesprávný ;) tak jako ostatní jazyky :) jazyk je živý a vyvíjí se "odspoda", vulgarizuje, obměňuje se dle libovůle spodiny ;) nikdy to nebylo ani nebude jinak (dá-li alláh)

    češsko je to samé co hostka
    někdo by si patentoval svoje "správné" nesmysle
    LONESTAR
    LONESTAR --- ---
    ČEchy, morava a slezSKO ;-)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    mimochodem dle mě je jazykově správnější verze

    češsko
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    DIVA: no ale taky se naříká anglicko, či britsko,mauretánso, lybijsko, perusko, paraguaysko, kanadsko,spojenéstátskoameritsko etc
    DIVA
    DIVA --- ---
    ITCHY: a irsko? a japonsko? německo? taky politicky korektní?
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    DIVA: já to slovo tak nějak bytostně nesnášim,taky neříkám
    saudskoarabsko, například
    to sko mě tahá za uši
    ale jde přesně o to
    MUADDIB: aneb čechy nejsou politicky korektní

    DIVA
    DIVA --- ---
    MUADDIB: je to možná smutné, ale česko figuruje v mém slovníku coby plnohodnotný suplement čr. v anině to sice bude czech republic, ale v němině zas tschechien a v polštině czechy. halt, někde se to vžilo tak, jinde onak, ať už je to nebo není jakkoli korektní
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    DIVA: Čechy jsou hitoricku-územní celek... nevím ale kdo by mluvil o čechách jinak, než o české republice...

    jenže je problém, když o ČR budueš mluvit jako o čechách, neb tím defacto exkluduješ moravu a slezko... což sice někoho může srát, ale rozhodně ne moraváky, neb se považují za takové malé slovensko v bývalé ČSR :)

    Takže česko je politicky korektní termín k označení českomoravskoslezkého územního celku, když nechem používat slovo česká republika... :/ a to mně sere...
    DIVA
    DIVA --- ---
    čechy na mě působí trochu ..literárně? nebo konkrétněji pro vyčlenění čech / moravy.. nevím, česko je takový "vulgárnější" výraz.. ale s těmi už my lopaty manipulujem běžně, cono :)
    DIVA
    DIVA --- ---
    sama česko někdy asi použiju :) ňák se nad tím nepozastavuju :) co přesně je špatně s tím slovem..? ono před vláďou se to říkalo jinak?
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    ITCHY: "česko" používají opravu jenom...

    Čechy...
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    GOBERS: ttj :)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    DIVA: no šlo o to že česko jako takové začal velice tvrdohlavě propagovat a prosazovat vláďa železných a tv nova...
    nakonec se to chytilo...
    DIVA
    DIVA --- ---
    ITCHY: mno.. nevzpomínám :)) o co šlo, že morava není česko? :)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    DIVA: to není až tak pravdou, vzpomeňme na výraz
    česko
    DIVA
    DIVA --- ---
    ale sou to banality. máme třeba profesorky, doktorky aj a nikdo se nediví (oproti takovým polákům)

    cokoli zavádět "shora" do jazyka je nonsens. imo se to prostě neujme, zapomene, úlet, jedeme dál
    DIVA
    DIVA --- ---
    ITCHY: zavedla bych hostie :)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    _BENNY: jojo, já bych ty feministický krávy postřílel...
    do ruda mě vytočilo toto

    Kromě různých ženských podob názvů profesí feministky chtějí češtinu rozšířit například o termín hostka Slovo pro ženskou variantu hosta
    .
    měli bychom tohle udělat se všemi slovy abychom neutlačovali práva dětí mělo by existovat to hostě
    například mě tedy uráži termín návštěva takže odteďka žádný přišla a přišel na návštěvu ale přilšá na návštěvu přišel na návštěvíka přišlo na návštívení

    stupidita,demence, kretémnismus světem vládne



    GOBERS
    GOBERS --- ---
    MUADDIB: No ono to tak úplně není. On je to takový smíšený tvar, asi jako kdybys v češtině napsal "ZlodějiJky", ale to samozřejmě nejde a musíš to opsat. Zlodějky jsou první, protože dáma má přednost. :-D :-D :-D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam