• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LARKmalý radosti podle Amélie z Montmartru

    Házení žábek do vody, zanořování ruky do pytle se zrním, pomalé poklepávání lžičkou na krustu oblíbeného crème brûlée.
    Jaké jsou vaše malé radosti, které vás uklidňují a prosvětlí vám den?
    rozbalit záhlaví
    TOULASE
    TOULASE --- ---
    Dnes jsem si sedla a přebrala věci po babče.
    Šlo to dobře, ze šatů byla cítit její vůně.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    včera jsem měla fakt náročnej den. jako i na moje poměry náročnej, a to už je co říct.
    tak jsem šla a po cestě domů si koupila terapeutickou kuchařku. teda ne jako že ta kuchařka by byla pro nějakou speciální terapii, ale nakupování kuchařek je terapií pro mě, ale dopřávám si ji jen strašně vzácně, protože kuchařky nepotřebuju, a vlastně je skoro nemám kam dávat.
    ale udělalo mi to dobře. moc dobře. skoro se těším, až budu mít další špatný den a koupím si další kuchařku! :-)
    JASMINOVA
    JASMINOVA --- ---
    V Rafaellu jsem dnes našla dvě mandle. Mňam.
    ALEA
    ALEA --- ---
    Moje kočka dává do svého hlasového projevu hodně emocí. Občas mě vyloženě chce seřvat/vyjádřit velmi silnou nespokojenost, jindy je to až jemné a něžné.
    Když jí otevřeme dveře, má speciální mňouknutí, kterým podle tónu dokáže říct nadšené: "jé! Všimli ste si! Děkuju moc!"
    Stejně jako odměřené: "eh... Tak dík..."

    Nejvíc mi ale dělá radost když ráno nekřičí (přeložila bych jako "zvonil ti budík, neslyšíš? Heeej!")
    ale zpoza dveří se ozve jediné jemné a slabé opatrné "mňouk?"
    Tímhle tónem jakoby se "ptala", jestli jsem v pohodě. Občas takhle mňoukne i když je u mě na klíně a přitom si mě tak až starostlivě prohlíží.
    Miluju, jak se mnou komunikuje.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Pes se válí na křesle, a když jdu kolem a zastavím se u něj, vždycky se najednou zrovna děsně potřebuje protáhnout a opře se mi tlapami o nohy, tak si dneska stoupám pokaždé o kousíček dál a on se stejně o ten další a další kousíček víc natáhne, na pár sekund se do mě zapře a pak si vzdychne, přitáhne nohy pod čenich a pokračuje v rozjímání.
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Dneska trochu větší malá radost. :)

    KAERI
    KAERI --- ---
    TRISSIE: To jsi mi připomněla, že jsem sem chtěla napsat, jak mám ráda, když jsem svědkem náhodných, nečekaných a příjemných setkání. Onehdy jsem čekala na nádraží na MHD a procházela jsem kolem holky, co se tvářila tak jako neutrálno-každodenno-smutně. Najednou se zarazila, chvíli koukala, jako že neví, pak nevěřícně a najednou roztáhla pusu od ucha k uchu a vrhla se kolem krku jiné holce se slovy: "Co ty tady?"
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    před školou ve vedlejší vesnici stály nějaké malé holky a mávaly na projíždějící auta. tak jsem jim zamávala nazpátek, ony se rozzářily jak měsíček na hnoji, a nakazily mě tou jejich čistou páteční odpolední radostí.
    víc takových chvilek!
    RAEL
    RAEL --- ---
    Kupovat na trzích čerstvé ryby a krmit s nimi na pláži racky...
    KAERI
    KAERI --- ---
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    Všechny moje tetování a nejvíc ty na ramenou. Vždycky když je vidím, potěší mě to. :)
    ELSINOR
    ELSINOR --- ---
    V zimě jsem na chvilku na vrchní poličku ve skříni schovala smrkovou větev, ale už tam zůstala. Teď mi voní skříň lesem. :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Ten pocit, když jsem si předevčírem z práce uvědomila, jak to teď mám - babi se v mém věku pár desítek let nazad těšila do důchodu… já šla z práce v teniskách s batohem, v uších sluchátka a uprostřed prosluněné ulice se přistihla, jak tančím na latinu ,-)
    OVERWATCH
    OVERWATCH --- ---
    Naaranzovat moje akcni figurky Lejdyny do nejaky vtipny pozice, vyfotit je a dat to na FB a cekat na likes.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    ikeacky detsky povleceni s medvidkama, ktery se menuje BRUMMIG :D
    KAERI
    KAERI --- ---
    Hra "Najdi kosáka". Naučila jsem se poznat jeho zpěv a když ho ráno, večer nebo před deštěm slyším, rozhlédnu se a pokusím s eho najít. Většinou je docela blízko a je vidět, jak doširoka otevírá zobák. Onehdy mi v podvečer jeden prolétl celkem blízko k oknu a bylo vidět, jak i za letu snaživě ze všech sil pěje. Oni ty zobáky fakt nezavřou ani na chvíli :)

    Hra "Hvězdička" na jedněch hodinách v obýváku - hledám pokaždé ten moment, kdy ručičky a jejich kratší konce vytvoří souměrnou hvězdu.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Spát v pyžamu, které se sušilo venku na zahradě.
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    MONIOUS: dneska prisel sykorak, co sem lita celou zimu, a privedl si frajerku :D ona sedela nahore na zabradli, on lital pro zrni do budky a nosil ji to nahoru :D
    TERA79
    TERA79 --- ---
    Dostala jsem od švagra koš rukoly z jeho zahrady. Čtvrtku jsem snědla cestou domů, máme ji k večeři společně s tuňákem a vařenými vajíčky. To je taková dobrota! Děkuju!
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    Na pastvině se mi rozvázala tkanička zrovna u balvanu, na který jsem si mohla dát nohu. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam