• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WTENBROUCKNebe, Peklo, Země, Ráj - dokumentární film o pohledu na bolest, který neulpívá na povrchu
    „Nebe, peklo, země, ráj“ je projekt celovečerního dokumentárního filmu o lidské odlišnosti,
    která nemusí být cestou do pekla, přestože tak zvenku vypadá.

    web: http://nebepeklo.cz/
    rozbalit záhlaví
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: je rozdilm mezi filmarem a dokumentaristou, a to v jakesi hloubce.
    Natacet dokument znamena vytvorit si osobni vztah s clovekem, ktereho natacis.
    Projekty delaji konkretni lidi. A cele je to citlivy proces, protoze lidi nefunguji na tlacitka a na povely.
    I kdyz "tocime dokument" muze znit zastrasujice.
    V zasade budeme radi i za lidi, kteri primarne nechteji "do toho jit" ale muzou prispet nejakym svym pohledem, nazorem, informaci co nas muze posunout dal.

    Proto je dulezity "casting". Osobni setkani.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: vzdyt jo, nerikam ze vsichni, ale velka cast z nas to tak ma;)
    myslim si ze sezenete dostatek takovych, co o tom chteji mluvit s knirem na kameru, oni prijdou sami, musite se jen probrat balastem
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    LIMONADA: ano. Mas pravdu. Chapu to, co chces rict.

    Presto, co pises neznamena ale, ze tento stav je stejny u kazdeho, a ze je u kazdeho identicky.
    Verim tomu, ze lepsi nez veci definovat jak jsou, je pokouset se je menit.
    Hledat nove definice. Odstranovat rusici zrnka na dne more.

    Kazdy clovek je genius a unikat.
    Takze, kdyby ti Einstein na konferenci rekl, ze chce mit paruku a knir, co bys udelala? Dala bys mu paruku a knir!
    Pokud by to ovsem nerekl, ty bys mu to nemohla splnit, a na zadne konferenci by nevystoupil.
    I kdyz by mel co rict o svych bezesnych nocich, ktere prozil v laboratori.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: taky bys mohla pochopit, ze se radi nechame bicovat, radi trpime, radi si o tom i povidame s lidmi kteri jsou stejni jako my...a to sakra neznamena, ze to musi vedet divaci, kteri jsou uplne mimo...

    ja tomu projektu fandim, je zajimavej, znam uz i rezisera, verim ze udela vse aby komunita byla prezentovana v realnem svetle - tedy dobre, ale proste musite pochopit, ze se nechceme prezentovat navenek. proste to vetsina lidi ani pres vsechno vysvetlovani nikdy nepochopi, protoze to pochopit nechce.
    a ani vetsina lidi neni dost exhibo a nema takovou pozici aby si to mohla dovolit.
    a mimo jine, vetsina pocitu stejne neni ventilovatelna slovy
    ja osobne jsem dost mlada, jsem pekna, jsem uz i dost zkusena, verejne taky obcas vystupuju, prezentace by mi problem v zivote neudelala (ani do budoucna), ale proste nechci.jednoduse a proste, nechci do kamery povidat o tom cim se bavim se svym partnerem v loznici a cim se bavim se stejne zamerenymi prateli.
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    TRUCE: jasny chapu ... vsak ja tady prudim taky jen proto, ze sem mirne zainteresovany.. mozna spis jen obdivovatel.. :o))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    OVERDRIVE: posta prosim
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    SHASHA_KRASTY: ne, nezmenilo, jak vidis, neustale me to zajima :D
    (ale film nejsem ja, vsakano:)
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    OVERDRIVE: ne! Ty (uz) nejses zajimavej!! :o))) (*pardon, ale slo to ze me samo*)

    kazdopadne musim rict, ze od prvni chvile, kdy sem si tohodle projektu vsimnul si rikam, ze se objevi dost tech, kteri NEjsou dostatecne .. "*,mladi,*,blbY,*,a,*,neklidni, aby ukazali ostatnim ze vlastne NEjsou niEcim zajimavy..." ... ale zaroven verim i v to, ze se objevi i dost tech, kteri vam budou dostatecne "prinosnym materialem" .. :o)
    proste vam fandim! (..stejne zanicene jako Jara Cimrman sportovcum na olympiade.. :o))

    TRUCE: to "mimo" "komunitu" je fakt hezky cist zrovna od tebe... :o))
    nebo se snad za ty "?" roky neco zme/nilo ?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    chci se prihlasit, muzu?
    KAKINA
    KAKINA --- ---
    snad to pomuze lidem ukazat, ze nejsme smorajz ze zeme, ale krasni lide a krasnou zalibou
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Prosim vas.

    Argumentem "Ja prece nejsem dost zajimavy -a" se nas v mailech snazi ubit tuna lidi.
    Nedelejte to prosim.
    Me samotnou by hrozne motivovalo neco zajimaveho ze sebe vyndat, kdyby se nasel nekdo, kdo o to stoji. Tak se prosim posbirejte z podlahy, to bude myslim na zacatek stacit.

    Otazka soukromi: uz jsem ji sem psala. Nejsme uplne mimo. Pozadavky na ochranu soukromi jsou naprosto v poradku a akceptujeme je.

    Znova k bodu jedna: ja nejsem dost mlada, dost pekna, dost chytra, dost zkusena, dost nezkusena, dost zrala, dost nevimco.
    Dost vzhledem k CEMU?
    Jak vite podle ceho se toto bude hodnotit? Zajimaci. Proc tohle delate?
    Odpovedi je aspon 155. Pojdme radsi zjistit, jak se na tohle omezovani vysrat.
    Slusne receno, poslat omezovani k sipku. Kdyz uz jste se odvazali natolik, ze do sebe pichate jehly a nechavate se bicovat a uvazovat o radiatory, nenajde se ve vas kapka kuraze kterou by jste spotrebovali na povidani si o necem, co vas koneckoncu bavi? Co na tom, ze evidentne s lidmi, kteri jsou "mimo" "komunitu".

    Well, kdo ma dojem ze k tomu tvurci nemaji prazadne osobni pouto?
    Nas to zajima, a zas tak mimo, snad nejsme.
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    MOUNTBATTEN: vymluvy.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    Hmm,patek 13.tyho vecer uz neco mam, nevim,zda bych to stihala.
    A taky, sice myslim,ze k tomu mam co rict atakdale atakdale, ale prece jen nejsem krasna mlada holka uz, zejo:-))))
    A taky bych musela byt anonymne, po upejrech, co se sebehlo (prace, rodina) si uz nic takovyho nemuzu dovolit,chmmm....
    SHASHA_KRASTY
    SHASHA_KRASTY --- ---
    hmmm patek 13tyho .. a den pred Valentynem ... hezky datum .. tak at vam tam neprijde nekdo ve stary hokejovy masce a s velkou kudlou .. ;o)))
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Tak CASTING, nebo-li hezky cesky VYBER lidi do dokumentu,
    zminovane druhe kolo,
    probehne

    13. unora - je treba se prosim prihlasit emailem, nebepeklo@jacketbros.cz, abychom s vami pocitali a sdelili vam podrobnosti

    .

    TRUCE
    TRUCE --- ---
    Dulezite Upozorneni jakoby.

    Pozadavky na anonymitu jsou plne respektovany a budou zapracovany.
    Naprosto chapu, ze nekdo nechce, aby se o jeho vztahu k bolesti nebo vystrelkum z haky rodina dovedela z HBO.
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    TRUCE: nevim proc to takhle aj napsany, ale psali mi, ze casting jeste neprobehl a probehne az v unoru....(jako prvni kolo asi)
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    update: DRUHÉ kolo CASTINGU je plánováno na první polovinu února 2009
    TRUCE
    TRUCE --- ---
    JANITA: a co takhle fascinace životem poté, co se přestaneš obávat smrti?
    tohle jsem já, a tohle moje hranice...tohle moje hranice??
    ja si vzpomínám na tu fascinaci, když jsem se řízla nožem při krájení chleba. Tohle je moje krev, koukala jsem na to, a neměla jsem z toho sebemenší pocit bolesti, jen teplo a puls.
    nezapoměla jsem na ten breakthrough, a šla jsem se rozhodně podívat i dál.
    takže.
    debatu, rozvířit můžem, ale podmínkou je, že nebudeme propírat odosobněné pravdy, ale naplníme je něčím. konkrétním.
    pokud možno. :D
    JANITA
    JANITA --- ---
    To KOZZA: Vubec ne...naopak. Ale mnozi ano... Ja v podstate souhlasim s TRUCE, jen jsem chtela rozvirit debatu...:) Prilis to tu skomira nato, ze je to tak zajimave tema.
    A neboj se o me, ja moc dobre vim (uz konecne), kdo jsem a co ziju a velmi si to vychutnavam... O 'zaveru' nepremyslim, nejspis me dostihne nekde na ceste...;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam