• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HUMANBEINGHorrorové filmy
    Tento klub je určen pro volnou diskusi o horrorových filmech. Podělte se o svoje tipy, které by mohly ulehčit fanouškovi horrorů hledání rezavé jehly v kupce hnijícího sena.
    Současné téma: Definice hororu.
    rozbalit záhlaví
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    WAMP_ELF: u me za posledni dobu v neprijemnych pocitech vede Gokseong
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LA_BETE: tak to jo, uz jsem si rikal ze by se rysoval nejaky prulom...
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    WAMP_ELF: tak bála je takové nadnesené slovo, ale většinou horory sleduji s mírným zaujetím (jasně, u lekaček vždycky nadskočím), ale tady jsem cítila takový ten nepříjemný iracionální tísnivý pocit.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LA_BETE: jakoze opravdu bala? Zadny neprijemny pocity z "toho co prijde" ale opravdovy strach?
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    tak jsem zkoukla The Ritual i Dark Song a obojí mě dost bavilo

    o Dark Song bych neřekla, že je to čistokrevná hororovka. Trochu mě mrzí, že z toho nevytřískali ještě o něco větší psycho atmosféru, protože myšlenka mě bavila hodně.
    U Rituálu jsem se chvilkami i opravdu bála, což se mi už dlouho nestalo
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    WAMP_ELF: to bych ani neřekl..celé je to vlastně o hlavním rituálu z Abramelin Book of Magic...
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    GULDUR: nejaka spojitost s Dark Song od Primordial(Amergin Glangel)?
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    LA_BETE: Jo, viděl jsem a mě to teda zaujalo velmi, ale nevím jak moc to řekne těm, co nejsou či nebyli nerdy do věcí okultních a hermetických. Jelikož něco vím, o tématu, které se ve filmu řeší, tak jsem si přišel na své a i přes technické nedostatky a místy nechtěně vtipné scény, jsem si tenhle film oblíbil....
    JANNE
    JANNE --- ---
    LA_BETE: Já se hlásím. Viděla jsem někdy před půl rokem a nijak zvlášť mě nezaujal, celkem nuda. Pro srovnání uvádím, že Ritual mě bavil :)
    LA_BETE
    LA_BETE --- ---
    Docela mě zaujalo tohle
    Temná píseň / A Dark Song (2016) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/457711-temna-pisen/prehled/

    viděl někdo?
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    potesil https://www.csfd.cz/film/324401-dabbe-bir-cin-vakasi/komentare/

    pomale tempo, moc pekne prokleti :)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    GANDHI: Souhlas. za mě pěkná záležitost se zajímavé vymyšleným strašidlem...já prostě tenhle druh horroru tuze rád..
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    BOD1E: tak do dvou tretin to bylo super, ale ten konec to zabil :/
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    BOD1E: Ritual na rozdil od dalsiho "horrorovyho" Netflixovskeho pocinu Open house, vcelku mile prekvapil. Nic extra, ale aspon to nepusobi jako spatny scenaristicky cviceni:)
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    DELLAMORTE: ten jsem radši neviděl...soudě z proklikaní má ten novej možná o něco lepší lokace a herce (hlavně postava zapisovatele, ta by celkem i snad ušla ), ale na záchranu před katastrofou to nestačí.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    GULDUR: Je to ještě horší než ten díl v Mexiku? Protože to byl horror největší.
    SADAKO
    SADAKO --- ---
    GULDUR: Za poslední větu nedík, teď to musím vidět!
    GULDUR
    GULDUR --- ---
    Tak jsem zkouknul nového Hellraisera: Judgement a teda je to dost špatný zářez do už tak téměř chcíplé série. Nejen, že jen ten příběh absolutně nekonzistentní a zjevně nikoho netrápilo, že ani jedna postava ani nerozvine základní motivaci, se kterou do příběhu vstoupila, ale navíc to vlastně ani nedává logicky smysl. Závěr je už pak úplně mimo..no nevím...co je fajn jsou kostýmy, masky a rekvizity - kdyby je ovšem nepohřbilo špatné nasvícení ve stylu "všechno je důležité, a tak temný dům transformace (jeden z mála dobrých nápadů) svítí uvnitř jako v letním poledni. Před vydáním filmu pobíhala po různých článcích jakási nová mytologie autorů, jejíž ústředním motivem byla "Stygijská inkvizice", tvořící vedlejší pekelnou kumpanii k Cenobitům. Proč ne, to nezní celkem špatně, kdyby o tom ovšem ve filmu něco bylo...sečteno a podtrženo, pár dobrých nápadů se asi v hlavách tvůrců před natáčením zrodilo, to by je ovšem nesměl přebít totálně mimózní scénář a celkově špatná kamera i střih.

    PS: Jestli si v některém filmu stežujete na nelogické chování postav, tak tady teprve uvidíte, co to jsou mimoňové na plátně. Srovnatelné nesmysly jsem snad viděl jenom v legendárním česko-španělském Nexusu...
    BOD1E
    BOD1E --- ---
    The Ritual (2017) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/526059-the-ritual/prehled/

    Moc pěkné. Kulervoucí horor to teda není ale fanoušky Blair witch nezklame. Momentálně k mání na Netflixu.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    Bude hustý. Kradu z trailerů. Opět 3:)
    Hereditary Trailer #1 (2018) | Movieclips Trailers
    http://www.youtube.com/watch?v=3e_yI2_Mu3g
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    Hellraiser: Judgment Trailer (2018) Horror Movie
    http://www.youtube.com/watch?v=kxvrmWijW2A
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam