• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CELULITIDANew York
    NEW YORK

    .. anketka na nástěnce..



    ... zamilovala jsem se do New Yorku ... Teď je mým snem se tam dostat..

    -byli jste v New Yorku?
    -rady, ,,návody", pomoc- ubytování, letenky..
    -zajímavá místa, zážitky..
    -bary, parky, ..
    -na co si dávat pozor
    -fotky
    rozbalit záhlaví
    ORAETLABORA
    ORAETLABORA --- ---
    Ahoj! V dubnu (14.4.–1.5.) nás čekají 2 týdny v New Yorku. Já se tam vracím po letech, ale přítel poprvé – čím ho zabavit a ohromit? Máme rádi jídlo, umění a hudbu (punk, rock, jazz). Budget friendly.

    Druhý dotaz k pojištění - jsem těhotná, existuje nějaké doporučení na kvalitní pojištění, abych v případě komplikací nenechala za ošetření bambiliony? (nechci to zakřiknout, ale známe to..) Děkuju!
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    https://www.nytimes.com/2018/12/14/nyregion/brighton-beach-photo-essay.html

    Brighton Beach is the grumpy neighbor of Coney Island and home to a population of Soviet exiles. And if you don’t get it, well, your loss.

    New Yorkers tend to discover Brighton Beach by accident. They set off for Coney Island, but through train mishaps or sheer excitement at the first sight of the sea, they get off at the wrong stop and are confronted with its grumpy next-door neighbor instead. If they do make it to Coney Island, they might stroll down the shore, until the sea turns to vodka and the newspapers turn Cyrillic. Regardless of how they get there, they seem to peregrinate in a fog, for which they can hardly be blamed: In Brighton Beach, questions are deeply frowned upon, then ignored.

    But no one’s coming to Brighton Beach for clarity. A dose of local exoticism is the best they can hope for. And after wandering up and down the boardwalk, marveling at the decked-out seniors — the ladies in fur coats with radioactively purple hair and men in track suits playing backgammon as if their lives depended on it, which they quite possibly did in the Siberian prisons — after devouring the warm piroshki (flying saucers of fried dough), tanning alongside the master tanners who’ve got it down to a science, and braving the dour ladies in paper hats who dole out the delicacies the land has on offer, the visitors will sigh contentedly, as after a battle won, and say that they’re going back to Brooklyn.

    A slip of the tongue, perhaps, but it means something. And what it means is that Brighton Beach is a universe unto itself, with its own time, its own language, its own customs, for which it makes no apologies.

























    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    CUNESK8: Že je NYC úplně jiný, než zbytek Ameriky :-)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    GLOBETROTTER: tak teď už vůbec nechápu, co jsi nám chtěl sdělit... :D
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    CUNESK8: Jo, nějak jsem se v těch záporech zamotal a samozřejmě napsal opačně, než jsem myslel :-)
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    GLOBETROTTER: je. a baví mne na IG kanály subwaycreatures nebo whatisnewyork, kde takových záběrů je spousta. :)
    GLOBETROTTER
    GLOBETROTTER --- ---
    Kdyby se náhodou našel někdo, kdo by nevěřil, že NYC není úplně jiný než zbytek Ameriky :-)
    Facebook
    https://www.facebook.com/watch/?v=292880566892668
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    je tu nekdo kdo by zasel ven na pokec, prda...? kdyztak PM.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    INK_FLO: diky za tip. od 7.9 budu 18 dni v NYC, tak neco z toho urcite prozkoumam. ;)
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    skvělej projekt, borec mapuje jednotlivý části města, vždy k tomu přihodí trochu infa a spoustu vlastních fotek

    https://theneighborhoods.substack.com/
    MTO
    MTO --- ---
    moby - 'Extreme Ways' ft. Dougy Mandagi (Resound NYC Version) (Official Visualiser)
    https://www.youtube.com/watch?v=gXA7OFY1I1Q
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    MULTICAT: Tohle je výborný. Loutky v nyc, české. Mám radost.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    ALI: pro mě to bylo velmi nostalgický pokoukání. Mám ráda no wave scénu a Lower East Side bylo boží místo. Já v NYC žila v době, kdy se to začalo měnit, zavřeli CBGB's, zdražovalo se, vznikaly nový a drahý obchody. Ale vlastně nevím, jestli je ten dokument dostupnej, sry.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    ALI
    ALI --- ---
    stoji to za to? jestli jo, tak mozna by bylo dobry to nekam povesit.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    CUNESK8: myslím, že to bylo do včerejška, mrknu a kdyztak pošlu do sz...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    CUNESK8: mně to poslala kamarádka s přístupem.
    CUNESK8
    CUNESK8 --- ---
    MULTICAT: da se to nekde zkouknout?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam