• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpřírodní skvosty a jiné zajímavosti nepodrobené komerci > fota, lokality, tipy na vejlety...
    navštívili jste někdy na svých vejletech místa > např. volně přístupné termální prameny, bahenní sopky, věčné ohně, ale i menhiry, dolmeny... a podobná místa kde se člověk může volně pohybovat aniž by platil vstup ?
    rozbalit záhlaví
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    TSOH: kde to přesně je, nemůžu to najít na google maps. letos mám cestu na sever špáňa, ale docela mě to láká, stavil bych se :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    SUPEREGO: jo jo ale je to jiz nejakej patek.. (v roce 2005)...
    SUPEREGO
    SUPEREGO --- ---
    TSOH: to vypadá skvěle, byls tam?
    TSOH
    TSOH --- ---

    Rio Tinto (jih Špáňa) zajímavý je horní tok řeky v nehostinné krajině... pry nevhodna na koupani... svou barvou nesmírně atmosferická záležitost...
    TSOH
    TSOH --- ---
    KROTITEL: zde jest to foto...
    GLOBUS
    GLOBUS --- ---
    TSOH: vypada supr, skoda ze sem o tom nevedel pred 2 lety, dyz sem se tam motal...
    TSOH
    TSOH --- ---

    Montanejos (nad Valencií)
    termalni pramen vyvěrá do čisté říčky... nadherne okoli...teplota vody však nevhodna na celonoční popijeni sangrie... (nejedna se o uplnou ,samotu, v okoli zastavba a parking... volně přístupné...)
    GLOBUS
    GLOBUS --- ---
    38 stupnu je imho pohoda na celou noc, sice sem ssebou v lazni nikda nemel teplomer, ale dyz lidi vydrzi min hodinu ve floatacnim tanku pri 36???
    TSOH
    TSOH --- ---
    B_KOMPLEX:
    WIM:

    fakt paradni typ na vejlet... skoda ze nejakej takovej termal neni i v cz
    WIM
    WIM --- ---
    dely se tam v noci divny veci, ty stalety buky vokolo jako by si zacaly mezi sebou povidat...teplota vody docela maso az 38 stupnu Celsia, takze tak na ctvrt hodky max. recky penzisti okolo radeji jen maceli chodidla:]
    jo a poloha? asi 40km za Kavalou smer Thessaloniki...odbocka hned z hlavni silnice, myslim ze se to menovalo Elephteron nebo tak nejak...
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    TSOH: teploty vody,rekl bych stejna,voda je i podobne sirnata,zkusim ti zjistit presnou polohu,ale nasli sme to podle mapy,kde proste byl znacenej termalni pramen,moc daleko to ale z kavaly myslim nebylo.vyhled na more neni,je to od pobrezi rekneme 3km a pramen je v lese.pobliz sme zaregistrovali i nejaky squatery,kery tam asi pres leto neco obliz obydleli.vic bude vedet asi id wim,kterej tam stravil noc,napisu mu,at nam pomuze objasnit polohu;)
    TSOH
    TSOH --- ---
    B_KOMPLEX: dobrý... jaka je teplota vody + - ( jako Santafečko ? tzn. cela noc v kose neni problem...). Za Kavalou kolik km cca ? co výhled ? je na moře ? ... vypada to dobře....
    B_KOMPLEX
    B_KOMPLEX --- ---
    jinak dost volne pristupnejch termalu je v recku.my loni navstivili jedny lazne(spis sanatorium takovy),kterejma se normalne projelo na skrz-kde ste si mohli doprad koupel v krytem bazenu za prachy,no a nad nema bylo prirodni jezirko.bohuzel to v tom letnim pocasi nemelo ten kyzeny efekt:) tady fotka jedny rochnici se nemecky kamaradky http://img2.rajce.idnes.cz/d5/1/1400/1400613_17a800392f3004ca2c3c687b8c10b3a9/images/DSCF2703.JPG
    bylo to u silnice na pobrezi za kavalou smer solun.voda tady vyverala jakoby ze dna toho bazenku sna nekterych mistech i bublinkove koupele
    TSOH
    TSOH --- ---
    KROTITEL: no jo to o cem pisu neni moc o lezeni.. (fota v el. podobe nemam) je tam take skalni rytina... ( v zahlavi teto diskuze strucne info > Českosaské Švýcarsko (Zadní země) nejdivočejší kout v cz )
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    JOB: Bingo!! hehe.
    supr hned jak se bude moct dát lízt jedu tam!!!
    díííík!!!!
    JOB
    JOB --- ---
    KROTITEL: Tady je na konci stranky presnejsi info (Tajemstvi Slunecni veze)
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    TSOH: já jezdim do těhle lokalit spíš na lezení než abych chodil na procházky. Asi to neznám!! nejlíp znám jen ten českej ráj a labák v okoli hřenska a to jenom z lezecký stránky! byl sem v českosaskym gdysi jako malej třeba sem tam byl ale už si to nepamatuju. fotka by mi ale oživila paměť!!!
    TSOH
    TSOH --- ---
    KROTITEL: no když seš na takove zajimavosti > znaš Stülpnerovu poustevnu v Českosaskym ?
    AZTEK
    AZTEK --- ---
    QUAACA: ve stejnym roce jsem tam byl taky :) . každopádně dobrá zpráva, tehdy se tvrdilo, že tam bude golfovej rezort či co...
    KROTITEL
    KROTITEL --- ---
    GLOBUS: no tak jo. vim že to je v Sedmihorkách (Hrubá skála-Český ráj)
    spíš sem vás chtěl navnadit abyste mi něgdo řekli jak se jmenuje ta jeskyně popř. řekli gde se tam nachází páč tam jezdim docela dlouho a ještě sem to nenašel!!! hehe.
    sem myslel že to z někoho z vás vypadne a já se tam pak pojedu podívat :-))
    tak nic no... sry
    GLOBUS
    GLOBUS --- ---
    KROTITEL: to je naka soutez v hadani a ty nam davas indicie???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam