• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MARCELLEKavárny
    ALTAIYA
    ALTAIYA --- ---
    IKARIE: V cafe 04 kdysi bylo dobre prostredi, dobra kava, dobre toasty a jeste lepsi babovka. Obsluha se me neptala ctyrykrat, co chcu, bo to nezapomnela, nakratko ostrihany blondak rozdaval usmevy. Kava se servirovala s vodou a mlekem ve sklenickach zvlast.
    Ted, co to prestaveli, je tam hlucno, protivno, baba mi furt stoji za zadkem a stejne nakonec nevi, o co jsem ji pozadala, kafe je nedotazene a spatne naservirovane, babovka susena (ach, kde je to zdobeni slehackou a cokoladovym toppingem:(( ), mala a hnusna. Tahle kavarna u me propadla. A to jsem ji mela kdysi z tech brnenskych nejradsi.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    pro brnaky - v cafe04 na veveri, kde jsem pracovala, zprovoznili od 1.1. kuchyni, takze se vari - majitel byl gurman, bude si to myslim hlidat dobre - jeste jsem tam nejedla, ale urcite v tydnu zajdu minimalne na menucko.
    http://www.lunchtime.cz/cafe-04/#jidelni_listek
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    PETUSH: není :) (jestli je pokaždé na shakes)
    jsou i kavárny, kde se do rána nechlastá jak prokopnutý :)
    PETUSH
    PETUSH --- ---
    AHASVER: :) tak to tak je pokazde ne? kuchar vari fakt super.. ale holt si pockas... ale pani se strasne omlouvala a ze se pry vycvici:))) tak uvidime..
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    PETUSH: a jediný nevýhody shakes jsou pro mě zakouřeno a že když je tam člověk štamgast, tak by měl odejít před osmou, aby to s nim nedopadlo ve tři ráno špatně
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    PETUSH: velryba změnila kuchaře? to je velká škoda. kafe tam (vzadu) bylo hnusný, ale jídlo dobrý...
    PETUSH
    PETUSH --- ---
    AHASVER: kabinet kafe co pamatuju jaks taks.. obsluha v pohode, nekdy problem s mistem a zdrazili.. hermelin za 66 plus pecivo uz je docela palka;)
    jinak moc doporucuju shakespeara a syny.. stolni hry, prijemne prostredi, spojene s antikvariatem anglicky psanych knih, mensi se super atmosferou
    pridavam se taky k 3+1, s wifi a moc prijemna..
    alibi taky fajn
    ve velrybe maji noveho kuchare a cekat na jidlo pres hodinu je docela narez..
    nebe ma dobrou atmosferu nahore
    jinak to kafe na nabrezi u smichova.. u galerie nabrezi.. dlouho sem tam nebyla ale je v parku, kousek od vltavy u ulice horejsi nabrezi a kdyz pujdete na prochazku tak stoji za to se tam zastavit;)
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    JELLY: "na nástěnku budu postupně přidávat následující kavárny s hodnocením, pokud kdokoliv máte něco na srdci, odpovězte mi a já to tam přilípnu"
    já jsem sem teď vypsal asi 20 kaváren, ke kterým postupně to slovní hodnocení budu dávat, a bude to na nástěnce. nemůžeš po mně chtít, abych si k tomu na tři hoďky sedl a vymejšlel a psal to do kódu;)
    JELLY
    JELLY --- ---
    fuj na prádle maj nejhnusnejsi NH jakej sem kdy jedla..ale zas fajn obsluhu

    AHASVER: ja mam na srdci to, ze takhle naflakat hvezdicky ke kavarnam, bez blizsiho upresneni, proc hodnotis tak jak hodnotis ( kvalita obsluhy, atmosfera, ceny, vyber, atd atd.), nema treba pro me moc vyznam...pac preci kazdy preferujeme neco jineho.. pro me je treba dulezitejsi celkova atmosfera podniku, nez kvalita kafe:) ale ja sem ufon takze si toho nevsimejte, to jen pro priklad...jsem pro to, aby kazde hodnoceni bylo zduvodneno osobni zkusenosti a kratkym popisem jak uz to na nastence je...
    PAJOVA
    PAJOVA --- ---
    jj Dobrou trafiku bych rozdelila podle pobocek... Ujezd je dost hruza..

    bylo by mozna u Prahy dobry pridat na nastenku krome ulice i cast
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    2BFREE: díky za doplnění. mně se v blatouchu nelíbí moc prostředí, stojí tak divně rozkročený. ale spíš jsou omyl ty čtyři u trafiky, souhlasím, že v korunní je lepší, ale zase menší a víc zakouřená

    sedmý nebe už je na nástěnce

    + doporučení
    řehoř samsa *****
    kávovarna ****
    lucerna ***
    jericho***
    velryba***
    marathon****
    globe****
    mezibranská***
    alibi****
    kabinet*** (může mi někdo připomenout, jaký tam mají kafe?)
    na prádle***
    TEA_OF_CUP
    TEA_OF_CUP --- ---
    MATHEW:
    LAVA:

    a po sedmé hodině tam mají obložený bagety za poloviční cenu, doporučuju, za dvacku nejlepší :)
    a výborný slaný koláče, myslím že za 30ká, ale nevím, jestli nezdražovali, dlouho jsem si je tam nedávala
    LAVA
    LAVA --- ---
    MATHEW: nj zahradky a leto...ale vypada docela fajn, hlavne dobre zasobena zakusky:)
    MATHEW
    MATHEW --- ---
    LAVA: v olomouci stojí za něco snad jenom kavárna Café 87
    http://www.olomouc-tourism.cz/?lang=1&kategorie=170&subjekt=190
    - vernisáže fotografií a obrazů, k jídlu toasty atd., obsluha většinou nejspíš brigádnická ale fajn, hudba ani nevím, dlouho jsem tam nebyl..)
    a hlavně v léte geniální terasa!:)
    LAVA
    LAVA --- ---
    a co kavarny mimo Brno a Prahu? kdyz se takhle obcas ocitnu v jinem meste, uvitala bych tip na dobry kafe...jak je to treba v Olomouci MATHEW: ?
    já doporučuji kafírnu Dogvill v Boskovicich...byla jsem tam bohuzel jenom v lete a to jeste kdyz probihal festival, takze byla hodne narvana a sedeli jsme na zahradce, v zime musi byt uvnitr asi dost nedychatelno (je kuracka)ale jinak prijemne prostredi, interier, 12 druhu kavy z vlastni prazirny...kdyz o tom ted pisu, asi ji brzo navstivim:)
    http://www.kafirna.cz/
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    doporučení
    na nástěnku budu postupně přidávat následující kavárny s hodnocením, pokud kdokoliv máte něco na srdci, odpovězte mi a já to tam přilípnu

    obratník ***
    nábřeží **
    atlas**
    černá labuť**
    adria **
    literární v řetězové ***
    montmartre**
    kafe a kakao****
    grébovka/altánek***
    popocafepetl***
    krásný ztráty ****
    duende***
    hany bany**
    týnská***
    citadela****
    merkur**
    blatouch***
    shakespeare a synové****
    dobrá trafika****
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    MARCELLE: tohle je jeden (z mnoha) problému poměrně dobře zrekonstruovaný kavárny atlas na florenci
    TUILE
    TUILE --- ---
    MARCELLE: na druhou stranu me vadi, kdyz na stole nezustava ani jeden napojak, ja si v nem rada listuju, abych se inspirovala, co bych treba mohla vyzkouset.
    TUILE
    TUILE --- ---
    NAVARA: ja bych doporucovala dobrou trafiku.
    nekouri se tram a obsluha je lina, takze kolem nekmita :)
    (v korunni a nebo na ujezde)
    MARCELLE
    MARCELLE --- ---
    posledni dobou u me rozhoduje mnozstvi letaku, papiru, brozur, reklam, napojovych listku na stole (ve stojanku), bordel na stole me fakt neba. viz. brnensky Savoy nebo zemanova kavarna.
    AHASVER
    AHASVER --- ---
    případně bysme mohli vytvořit IDK - iniciativu za dobré kavárny - já sem nafrkám všechny moje "skoro_ok_ale_něčim_to_posíraj" kavárny a můžeme je obrážet, přesvědčovat, ať vypnou obří lcd televizi, ať sundaj ozdůbky, ať tam nehraje rádio city, ať tam hnusný kafe nestojí 50 korun
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam