• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SPIRALWHlavolamy {online, solvery, atd.}
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ROUMEN: to že běžej vždy stejně je jasný (pro tenhle příklad:-) ale jestliže je uplně poprvé náhodně rozdělim do 5 skupin, tak se může stát, že v první skupině budou ti tři nejrychlejší. Takže proč nemůže být ten K12 třetí nejrychlejší?
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    SKOKY: I v tom závodě, kde běží "svisle", jsou seřazení podle pořadí rychlosti.
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    SKOKY: protože základním předpokladem je, že koně jsou zkalibrované stroje a běhají stále stejně rychle. Takže každý kůň uběhne tu trať na stále stejnou dobu, bez ohledu na to, po kolikáté běží nebo s kým běží :-) Jako v každé matematické hádance jsou to ideální matematičtí koně, mající podobu hmotného bodu :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ROUMEN: buď už sem uplně mimo nebo mi tahle odpověď stále nestačí. Proč by v té poslední "tabulce" (K1-K3; K6-K8;K11-K13. nemohl být druhý a třetí nejrychlejší kůň K11 a K12 ?
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    SKOKY: Jsou v těch řádcích seřazený podle pořadí.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    REELOO: mám tu trochu nejasnost ohledně těch koní. snad mi s tim někdo pomůže. Když pojedu podle toho návodu tak nechápu větu "K12 a K13 na 3. místo nedosáhnou ze stejného důvodu. ". Nevím proč by K12 nemohl být třetí nejrychlejší kůň ze všech. Když do té prvotní tabulky (5 řádků a 5 lajn dáme že nejrychlejší kůň bude K1, K11 a K12 (což je reálné), tak to prostě nevyjde. Kde mám chybu? :-)
    REELOO
    REELOO --- ---
    Nový týden, nová hádanka! ;)

    5, 6, 11
    Vyberte 75 čísel z rozsahu 1 až 230 (včetně) tak, aby mezi žádnými z nich…
    Hádankomat!
    http://hadankomat.cz/
    REELOO
    REELOO --- ---
    Tahle by měla být svižná. ;)

    Rychlí koňové
    Řekněme, že máte 25 koní a chcete z nich vybrat 3 nejrychlejší. V každém závodě jich však může běžet jen 5 najednou (omezení počtem drah). Jaký nejmenší počet…
    Hádankomat!
    http://hadankomat.cz/
    REELOO
    REELOO --- ---
    Jinak, přibyla řešení z minulých kol, takže se můžete zkontrolovat. ;)
    REELOO
    REELOO --- ---
    Kdo dá tohle bez papíru a tužky? ;)

    Párty pro páry
    Čtyři páry se zúčastnily párty pro páry. Jeden z párů jste byl vy a vaše manželka, další pár byl Jakub a Alena. Různí lidé si potřásli rukou s různými lidmi, ale nikdo si nepodal ruku…
    Hádankomat!
    http://hadankomat.cz/
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ROUMEN: upřímně, kdybych si to psal ručně na papír, tak k výsledku dojdu asi dřív. Na druhou stranu jsem oprášil své staré "znalosti" z VBA. Trvalo mi to dlouuuho, ale bavilo mě to řešit, jak ten jednoduchej kód napsat :-)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    SKOKY: Ono je jedno, v čem to člověk píše, ty dva vnořený cykly jsou napsat v čemkoliv, takže člověk šáhne po tom, co má při ruce a s čím dělá nejčastěji, aby to měl co nejjednodušší a co nejdřív :-)
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    ROUMEN: jsme na tom podobně, jen já si to psal barbarsky v excelu - VBA :-)
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    KATCH:

    Tohle celý jsem pochopil už včera, ale ty příspěvky už někdo smazal. Ale ten člověk tam pak místo výčtu těch svítících rovnou spočítal počet svítících jako celou část z odmocniny z n. A tuhle "zkratku" jsem už měl problém vstřebat. Kdyby těch žárovek a lidí bylo třeba milión, tak aby se to nemuselo vypisovat a sčítat.

    KATCH
    KATCH --- ---
    ROUMEN: Ja se to pokusim vysvetlit velmi jednoduse, snad me nekdo nevyvede z omylu. No a abych to ostatnim nekazila tak tady Vypinac n stiskne osoba x, jestlize x deli n. Pro kazde takové x, existuje y, tak že xy=n. Je-li x ruzne od y, pak mame vsechny delitele pekne po dvojicich =zhasnuto. Lichy pocet delitelu=sviti nastane pouze, kdyz x=y, tedy u druhych mocnin. Takže 1,4,9,16,25,36,49,64,81,100
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    XSOFT: Ty žárovky jsem byl línej vymejšlet (ani nevím jak bych na to měl jít logicky), tak jsem si napsal script, který tam prohnal těch sto lidí a nechal je vypínače procvakat :-) Ty ostatní už šly snadno jen z hlavy.
    SKOKY
    SKOKY --- ---
    XSOFT: neposlal by si mi pls jak si odpověděl tu s tím dortem?
    XSOFT
    XSOFT --- ---
    REELOO: všechny 4 hádanky pohoda :) příjemný rozptýlení.
    REELOO
    REELOO --- ---
    PJOTRIK:
    Součástí je pasivní recruitment, tzn. jen pro zájemce, kteří si v patičce všimnou a měli by zájem.
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    REELOO: hadanka hezka, ale co ma ten site za ucel? Rekrutovat lidi do firmy?
    REELOO
    REELOO --- ---
    Ahoj,
    spustili jsme microsite s logickými hádankami: http://hadankomat.cz/
    Uvítáme jakýkoliv feedback. ;)

    Pro tento týden: "100 žárovek":
    V uzavřené místnosti je řada 100 zhasnutých žárovek s vypínači očíslovaných od 1 do 100. Před místností čeká 100 lidí, kteří mají za úkol jeden po druhém projít podél řady žárovek a stisknout každý n-tý vypínač následovně:
    • 1. člověk stiskne každý vypínač
    • 2. člověk stiskne každý 2. vypínač
    • 3. člověk… pokračuj na http://hadankomat.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam