• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    BLANITCHKA: Horizon 250 EW 10 mL do 10 L vody na 200 m³ objemu koruny (napr. 2 m vysky koruny pri ploche 100 m²), hned.

    Horizon 250 EW dostat aj v malospotrebitelskych baleniach po 50 a 250 mL.
    AIJA
    AIJA --- ---
    BLANITCHKA:
    My použili kdysi Rovral FLO, ale to se musí na jaře. Raději se pozeptej ve specializovaném obchodě nebo zahradnictví. Třeba existuje i něco na ošetření v létě.
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    to vypadá celkem dramaticky, pokud bych měla odstranit napadené větve, tak z těch stromů nic nezbyde...

    :((((

    takže počkat na jaro a dát jim postřik?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    AIJA: nevím..jdu si to vygooglovat, žádné postřiky jsem neaplikovala za ty léta, co sem jezdíme (20?)

    můžeš příp. doporučit, co s tím mám dělat?
    AIJA
    AIJA --- ---
    BLANITCHKA:
    Moniliová spála? Zkoušeli jste nějaké postřiky?
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    omlouvám se, ale líp sem ty obrázky vkládat neumím.... :((
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Mám urgentní dotaz. Něco mi postupně likviduje třešně. Začalo to u toho jedince, co je na celkovém obrázku, ale během 2 let to přeskočilo na památeční historickou třešeň, které spolehlivě plodí už přes 40 let a celou dobu byla zdravá. Třešně normálně krásně kvetly, nasadili listy a ted cca 3 týdny postupně schnou.... Loni to vypadalo, že to bude ojedinělý výpadek u té jedné třešně, ale transfer na další (památeční) a taky i ptáčnice v remízku mě celkem vyburcovaly. poslední nenapadené jsou předloni sázené mladé stromky.

    Vůbec nevím, co by to mohlo být, ostatní stromy (hrušně, jabloně, švestky, apod.) jsou v pohodě a prospeprují.


    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    U skalníkový a habrový bonsaje to roste taky:-)
    BIOH
    BIOH --- ---
    to já musím k bonsajím vše vysazovat, samo se tam neuchytí nic ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    Mám ho skoro ve všech květináčích jako spodní patro a doplněk:-)
    Už ho ani nepleju, je to bezvýchodný....
    BIOH
    BIOH --- ---
    AIJA: je pěknej ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    Na co?:-)
    BIOH
    BIOH --- ---
    AIJA: mít tam šťavel tak si ho pěstuju ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    Mech máme i v truhlíku s pažitkou, takže mechu dost i kolem tlustice. Ale problém je šťavel...jak se toho zbavit?
    BIOH
    BIOH --- ---
    AIJA: no já přesazuju každé 2 roky, zastřihuju kořeny etc, to rosení je hlavně proto aby se udržel dole mech ;-)
    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    Hmmm, vůbec tlustici nerosím a hnojím tak třikrát do roka. Přesazená není několik let. Daří se jí skvěle...jihozápadní okno. Docela se bojím s ní pohnout, protože je v docela dobré symbióze se žaluziema na okně:-) Příležitostně vyfotím...
    BIOH
    BIOH --- ---
    AIJA: 2x za den rosu, jednou týdně zálivka 1-2 x měsíčně přihnojení to si myslim neni nic extra
    AIJA
    AIJA --- ---
    BIOH:
    Moc se o ni staráš. Moc hnojíš a zaléváš. Zkus si jí chvíli nevšímat...jak často opečováváš?
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    BIOH: s velmi vysokou pravdepodobnostou su to spominane hydatody
    ich vyskyt/viditelnost zavisi od zalievania, elektrolytoveho profilu, vlhkosti a teploty vzduchu atd,
    ale jedna sa o fyziologicky, "zdravy" jav.
    BIOH
    BIOH --- ---
    SASOS:
    DENDROBATA:
    taky si myslim že jim to neškodí, prosperují, akorát mě zajímá co to je, slyšel jsem na to mnoho názorů, pravda je že to vyskytuje ve vlnách

    tady má kamarád 20 let starou matku na balkóně a nemá to skoro vůbe, jde mi o estetické hledisko, pokud můžu něco dělat aby to tam nebylo tak to udělám
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam