• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RADUOchrana rostlin, rostlinolékařství - vše co nás zajímá, rady, tipy, zkušenosti, poradna
    KERB
    KERB --- ---
    ahoj, zkousel jste nekdo tabak na msice u ovocnych stromu?
    MARI
    MARI --- ---
    mohli byste mi někdo poradit, co to je a jak se toho zbavit? mám to snad na všech aloích (na jiných sukulentehc jsem si toho nevšimla). když se to na listech objeví, tak začnou schnout (a uschnou, jako je ten spodní). napřed jsem měla problém s puklicemi, kterých jsem se zbavila (aspoň myslím, i když pořád se objevuje ta mazlavá tekutina kolem a sem tam i na listech) a teď tohle...
    někdo nějaký účinný tip (kromě hození rostlin do popelnice, to se mi moc nechce, pěstuju je už x let a mám k nim citový vztah...).
    děkuju.
    https://i.nyx.cz/files/00/00/13/85/1385611_bbd89974b8677b4d4298.jpg?name=_MG_0255.JPG
    LUMIAN
    LUMIAN --- ---
    Hezký den, chtěla bych moc poprosit o radu, co je toto za pavoučka, přijde mi to podle obrázků jako sametka rudá (nebo jak se to jmenuje) máme to uplně všude, na terase, na kytkkách v truhlíku, ale i zemi, parapetech, zábradlích, a celkem mi to otravuje život, nevítě někdo co to je zač? :)

    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: virusova mozaika naozaj nema zatial pricinnu liecbu,
    postihnute rastliny sa daju len prihnojit stopovymi prvkami a dufat, ze sa nejak spamätaju,
    ak sa nejedna o obzvlast cenne rastliny, tak vykopat i s korenmi a zlikvidovat.

    dolezite v prevencii viroz rastlin je hubenie saveho hmyzu, takmer vsetky virozy prenasaju
    msice a podobna haved.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Info od pana Kozáka k níže zveřejněné fotce...."Tak toto je virová mozaika, s tou se nic nedělá." Co vy na to?
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    OGMIOS: Povápním a uvidíme, a taky se jedná o pár rostlin v tom místě, vedlejší záhon je v pohodě, se mi zda že v jednom místě je půda kyselejší, rostou tam řasy, vidíš mám v lednici papírky na pH :) (zákon mimima)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    DENDROBATA: dej pak vedet jak jsi se s tim popral ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LIBRIUM: Jsem tušil že to bude nedostatek mikroprvků .. dík, nějak se s tím poperu
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    DENDROBATA: prihnojit hnojivom s nizkym NPK a vyssimi obsahmi stopovych prvkov, hlavne Mg, B, Fe, Mn. pokial mozno, tak v rozpustnej forme vecer postrekom ako listove hnojivo. pokial by podna reakcia (pH) bola nizsia nez optimum pre rastlinu, privapnit.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    Žloutnou mi listy na nepaličáku česneku, nevíte čím by to mohlo být? .. tipuju přebytek (nebo nadbytek) nějakých látek .. díky
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: keby boli problemy este neskor v sezone, dobry je prip. Spruzit Neu koncentrat (repkovy olej + pyretrum), davka 100 mL/10 L vody/100-200 m³ koruny, ucinkuje proti vsetkym skodcom, ma dobry ekologicky profil a kratku ochrannu lehotu (3 dni).
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    LIBRIUM: diky. zkusili jsme Mospilan, uvidim za par dni jestli to stacilo..
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    XCIDER: z popisu pilatka tresnova alebo pidalky.

    ochrana sa da realizovat postrekom Calypso 480 SC 2 mL/10 L/200 m³, Mospilan 20 SP 4g/10 L/200 m³, z bioanalogickych pripravkov SpinTor 6-8 mL/10 L/200 m³, postrek SpinTorom treba opakovat o 7-10 dni, u tych nikotinylov staci obvykle 1 aplikacia.
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    nevite co je tohle za skudce? listy u (letos nasazene) tresne maji obe poloviny slepene k sobe, vevnitr je bila larvicka a bobky, a list je poradne prozrany...


    VASEKT
    VASEKT --- ---
    LIBRIUM: Díky .)
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    VASEKT: postaci ked tu podu/substrat navlhcis a prekypris, ak chces ist na sicher, mozes tam pridat
    par gramov nezmrznutej zeminy rovnakej saarze, ale fakt si nemyslim ze by zimne preschnutie a zmrznutie nejak vyrazne
    zdecimovalu mikrofloru, ak tam teda nechovas nejake specificke vysoko citlive kultury.
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    LIBRIUM: MO zkratku jsem objevil tady .)
    To jo, ale tady se vlastně jedná o "izolované společenství"
    Bude to stačit, nebo to mám nějak "startnout"

    Díky
    LIBRIUM
    LIBRIUM --- ---
    VASEKT: nejake mikroorganizmy (ak tym myslis "MO" -- nejednoznacne skratky ftw)
    tam urcite prezili.

    to by sme inak mali po kazdej tuhsej zime vsetko vonku vysterilizovane.
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    Zdravím,

    jdu si pro radu ...

    Nechal jsem přes zimu vyschnout a vymrznout květníky se zeminou ( lenost, ne úmysl) a teď nevím jestli tam přežili nějaké MO. Myslíte, že stačí půdu prokypřit, provlhčit a ona se sama zregeneruje, nebo potřebuje pomoc nějakou startovací MO kultůrou?

    Díky.

    P.S. Je to loni čerstvá kompostka
    ONEHEART
    ONEHEART --- ---
    MRNOUS: to vzniklo po přestěhování ze skleníku? možná šok ze suchého vzduchu, ale jen tipuju
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam