• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JARAXFenomény doby
    ...Céčka, sbírá céčka, v tom je ta léčka a já jsem o tom neměl ani zdání, céčka, že sbírá céčka, tak co mi brání, jen abych sehnal je a běžel za ní. Po městě bloudím od krámu krám, někde i loudím, jinde se jen ptám, korunou cinkám, že na to mám, nikoho vůbec nedojímám... Co jsou fenomény minulé, dnešní a budoucí doby? Jak a proč vznikají? Je možné je uměle vytvořit? ...a pro ty vševědoucí... jaký bude příští?
    rozbalit záhlaví
    EVIE
    EVIE --- ---
    JARAX: mě teda dostalo spíš tohle.....Postmoderní člověk je líčen následovně: dává přednost rychlému střídání produktů, ale také mód, idejí a postojů, nejen věci, ale také vztahy k druhým lidem snadno odhazuje, chápe je jako záležitost na jedno použití, preferuje krátkodobost ... proto jsem tam dala ty zásady:))

    a máš pravdu, krize je virtuální, dyť za ní můžou virtuální peníze, které nikdy neexistovaly vytvořené pro potřeby konzumu
    JARAX
    JARAX --- ---
    ....otevřete tedy svoje peněženky a utrácejte... ...zachráníte svět...
    JARAX
    JARAX --- ---
    Současná krize to vlastně přesně odráží - krize je vlastně virtuální. Protože se masmédiím podařilo u lidí vyvolat strach z konzumu (= možná přijdu o práci, nebudu si teď kupovat novou plazmu), systém kolabuje...
    JARAX
    JARAX --- ---
    EVIE: konzum se zásadami :)) to by šlo :) asi jsem se našel... moje neudržitelná mentalita postmoderního člověka se přepla do modelu konzumní člověk, který se snaží kultivovat prostor kolem sebe a nechovat se k němu tak necitlivě a který preferuje výrobky, které nené potřeba obměňovat a prožitky, které jsou vnitřního charakteru a nemusí se za ně platit. Ale většinu toho co se v článku píše sedí - i ta televize, cestování, atrakce, zážitky...

    Jedna z nejkrutějších věcí v tom popisu je to, že vlastně pokud systém nebude plný konzumních individuí, pak spadne ekonomicky jako balíček karet, a obráceně - pokud si někdo myslí, že dnešní společnost není konzumní, tohleje důkaz...

    EVIE
    EVIE --- ---
    KACIQ: výstižná pravidla konzumu, přes které se těžko přenese kdokoliv, myslím ... maximálně si můžes hrát na vlastní alternativu .... a hledat ve všem tom smetí, co se produkuje něco, co za to opravdu stojí, ale i to je možná jen vyšší level konzumu se zásadami:)
    EVIE
    EVIE --- ---
    KACIQ: změna je taky vývoj a možná i fenomén, protože je neustálá. navíc když máš tolik možností, který stojí za to vyzkoušet....tak to už pak každý vidí sám na sobě:))) a spíš inspirace starou dobou než vracení se, protože v gotických podmínkách bych žít nechtěla:)
    JARAX
    JARAX --- ---
    vtšina lidí co je zajémají vých filozofii totiž inklinuje k nějakému praktikování , ať je to zen, bojová umění nebo třeba pokusy v praktikování čínské medicíny
    JARAX
    JARAX --- ---
    ...s těma východníma filosofiema už je to skoro na ústupu, soudě podle návštěvnosti kurzů taiji - nejdřív rozmach, pak lehký pád, dneska jen ti co to opravdu zajímá...
    REONA
    REONA --- ---
    Hezké téma :)

    Já mám za to, že vše co dneska může být označeno za fenomén souvisí přímo či nepřímo se současným virtuálním způsobem života. I ty Iphony a IVšechno...protože se můžu veřejně před cizími lidmi prezentovat pouze vlastnictvím "in" věcí - a to mi přijde stejně "skutečné" jako net

    co jiné fenomény? třeba rozmach východních filosofií?
    KARMA
    KARMA --- ---
    informační technologie vůbec
    EVIE
    EVIE --- ---
    ale tak mě napadá další fenomén...ITáci:)
    EVIE
    EVIE --- ---
    DHA: y pátek v hospodě měl týpek vedle sebe hozeného nablýskaného iPhona, kde byl celou donu on-line na facebooku...to už je moc....
    DHA
    DHA --- ---
    JARAX: to je nebezpečná věc, lidi se pak rozváděj, vražděj a tak....
    EVIE
    EVIE --- ---
    množství informací a jejich rychlost
    JARAX
    JARAX --- ---
    tak jak tak koukám na ty virtuální fenomény, úplně mi unikl second life... du to vyzkoušet... :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    Face book sem ještě nezkoušel ale vzhledem k množství uživatelů to jistě fenomén bude...
    DHA
    DHA --- ---
    Nyx, Facebook...... :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    virtuální identity :)
    JARAX
    JARAX --- ---
    ...to bude nepopulární fenomén...

    KARMA
    KARMA --- ---
    Já si myslím, že fenoménem dnešní doby je určitě internet a mobilní telefony.
    JARAX
    JARAX --- ---
    KACIQ: z těch všech bizarností, nesmyslů a alternativy ohromí jen málo co, ale přesto se takové věci najdou... mají "něco" navíc a tak strhnou zájem masy...

    To je na tom to zajímavé. Taky je zajímavé, "jak" se to šíří společností :)

    P.S. Fenomén typu "céčka" se asi nezopakuje, protože tehdy nebylo z čeho vybírat, tak to bylo všechno "silnější", ale kdo ví?? V koreji museli zákonem zakázat běh serverů pro hru ragnarok, protože jim kolabovala ekonomika - lidi prostě chodili do práce ospalí...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam