• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    RUDA_JANDálnice, silnice, železnice, koridory - stavba, plány, realizace, historie, budoucnost
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    RUDA_JAN: já tě chápu, a magistrálu nesnáším.

    ale z okna mám výhled na Patočkovu, a ta se po dokončení tunelu Blanka rázem promění na dálnici - výpadovku. v podstatě chceš zrušit magistrálu tam, kde obtěžuje lidi nyní, a přeložit ji ke mě pod okna... (kde už teď je celou noc dost rámus...)

    (no dobře, za pár let možná budu už bydlet jinde, ale stejně... "vždyt' jsou v tom lidi"...)

    tedy... přeložení magistrály do tunelu mě v zásadě vyhovuje, řešením je omezovat dopravu všude v Praze, a maximálně podporovat cyklostezky (aby na sebe navazovaly, byly vyřešené křižovatky s ulicemi a aby do kopce šlo vyjet tramvají nebo nějakým takovým tím pohyblivým pásem jako jinde v Evropě) a městskou železnici (ta dnes je zatím zcela neintuitivní, a daleko složitější na pochopení než MHD, max. se lidi naučí trasu k sobě na chatu, jako já, ale stěží ji použijou při cestě na druhý konec města kde to neznají)
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    RUDA_JAN: zajimave to u toho muzea ,, asi by to reseni bylo ,,
    RUDA_JAN
    RUDA_JAN --- ---
    a rovnou sem pastnu to co sem psal uz v diskuzi sedmaku:

    vypracovava se projekt zakopani magistraly a jeji zklidneni ( http://www.casopisstavebnictvi.cz/zklidneni-severojizni-magistraly-a-tunel-muzeum-v-ceske-metropoli_N1870 ). je to samozrejme dobre, ale rikam si ze za A to neresi magistralu od hlavaku na vltavskou - tu hnusnou estakadu a za B je to podle mne vic "zakopavani" nez "zklidnovani". ja bych dokonce rekl, ze by bylo lepsi spis dokoncit mestskej okruh a magistralu zrusit uplne. bez ni to pujde, samozrejme ze na jejim miste ve zborovsky a tak bude porad nejaka doprava, ale pokud by se zrusil prujezd odtamtud do holesovic, tak by se razem zvysila NUTNOST vyuzivat mestskej okruh, tudiz by se opravdu docililo toho, ze by se sklidnila doprava v centru, i u nas. konkretne priklad veletrzni treba. kdybys chtel z letny na brno, jedes ted pres magistralu. pokud by ten prujezd nebyl, zajel bys do blanky a objel to okruhem. pokud tady ten prujezd porad bude, dost lidi to bude vyuzivat. to je muj nazor. je ale problem ze si to asi nikdo netroufne udelat, ale vzpomente na povodne - byla zavrena magistrala a PROC - aby byla snizena doprava ve vytizenym centru. a co je hlavni - slo to bez ni... dokud tu bude magistrala jako vypadovka, bude narusovat celou strukturu site radial a dvou okruhu.. to je muj nazor...
    RUDA_JAN
    RUDA_JAN --- ---
    no a neco pro zacatek: http://www.casopisstavebnictvi.cz/zklidneni-severojizni-magistraly-a-tunel-muzeum-v-ceske-metropoli_N1870
    tema magistrala zkrz prahu - jste pro zruseni ci spis jen zklidneni...
    RUDA_JAN
    RUDA_JAN --- ---
    tak vas tu vitam, myslim ze ucel tyhle diskuze je jasnej. aby tohle tema melo taky svuj prostor a nemuselo se resit v uz tak zaplnenejch diskuzich o architekture, ci v dalsich klubech...

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam