• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOUZICKAWing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
    Zkušenosti s různými organizacemi, mistry a instruktory tohoto rozvětveného bojového umění.
    Odkazy na články a zajímavá videa. Samozřejmě k tématu.
    rozbalit záhlaví
    SMETI
    SMETI --- ---
    TOMICK: Roman Lazensky, byla to moje druha hodina, predtim jsem byl na smichove (embass) a tady to mam bliz, rad bych chodil dvakrat tejdne ale nevim jak to budu stihat no...tak snad
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    SMETI: aha...EWTO...super.)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    SMETI: parada!:) u koho?
    SMETI
    SMETI --- ---
    tak se pridavam.....prvni hodinu mam za sebou, praha brevnov.
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    TOM: myslis tu knizecku od Raimerse? jak se do toho zapisujou zkousky?
    TOM
    TOM --- ---
    TOMICK: kdepak - až na čtyřce .)
    můžu Ti poslat přehled žákovských stupňů (a jiné teorie) mailem jestli ještě nemáš
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    TOM: je to tak... mam pocit ze ted mi zacnou háky? je to tak?
    SIULOUFU
    SIULOUFU --- ---
    Rozhovor s mistrem Wong Nim Yi o Wing Chun obecne, o linii Mai Gei Wong a rozdilech oproti linii Yip Man Wing Chun:

    Sifu Sergio interview with Sifu Wong Nim Yi of Mai Gei Wong wing chun kung fu
    http://www.youtube.com/watch?v=lDf6_02Bk3Q

    Rozhovor je veden v kantonstine, ale jsou u toho anglicke titulky. Na konci je kratka ukazka ze sestavy Mook Yan Jong (dreveny panak). Behem rozhovoru se dostane ale i na problematiku Tai Ji Quan.
    TOM
    TOM --- ---
    TOMICK: no rozhodně má lepší postoj než někteří začátečníci co k nám chodí .o)))
    zkoušky na dvojku - tzn. že se teď budeš učit trojku?
    díky, že taky pozdravuju .)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    TOM: :D tak jsou mlady prece;) bradu dozadu jeste dozene:)
    ten druhej evidentne nevi co si ma myslet .) jinak zkousky ok a pozdravuje te Martin:)
    TOM
    TOM --- ---
    medvědí wt .o)))

    postoj dobrý, přední packy taky, akorát tu hlavu bych nestrkal tak dopředu .)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    ajaj... tak to me nastesti nehrozi ;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    no to znamena, ze telu nedaji odpocinout a nejak se zrani. U nas to oba odnesli nohama. Jednoho boly jedna hlava kvadricepsu na prave noze myslim a druheho trisla. Ted oba sotva chodi. Holt telo potrebuje nejaky odpocinek...
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    jak to vypada? ta pretrenovanost?
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    zase pozor na pretrenovani. Odpocivat je nutne!! U nas ted maji nuceny opdocinek 2 lide, protoze se pretrenovali...
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    jasna, tzn. jdu drit....;)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    1% je genialita, 99% tvrda drina ;)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    jasny... taky toho obcas vyuziju na veci... treba vubec neumim spravne chodit ... az sem vzteklej :D

    a tyhle talenti ktery se s tim narodej me pekne serxx ;D
    ja to delam necelej pul rok....a na zacatku sem chodil jen s Martinem do parku...na individualni hodiny... Martin mi to vysvetloval...a mluvil uplne stejne jako ty;)

    vydrzim proste!! :)
    TOM
    TOM --- ---
    TOMICK: jednou týdně? škoda...
    chce to cvičit doma .) třeba já jsem byl (a ještě trochu jsem .)) jak postiženej - postoje, výkroky, pasivní reflexy (tan, bong, wu...), údery a seky do vzduchu..... kdekoli a kdykoli se na mě nikdo nedíval .)
    třeba... mytí nádobí v irasu apod .)

    naučit se něco vyloženě špatně nejde pokud nejsi fakt hodně natvrdlej .o) jak dlouho cvičíš? máme v MB jednoho talenta, který cvičí rok a učí se pátý stupeň... a na kvalitě wt mu to vůůůbec neubralo. ne že by byl nějak zázračný talent, ale radím mu celou dobu ať si z toho nic nedělá že mu něco nejde tak jak má. třeba já jsem se po roce učil... trojku tuším. a byla to trochu nuda. stejně spousta lidí říká že na technikovi začíná trochu jiný wt a všechno se rázem dělá... jinak .)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    TOM: :) smajlik jakoze, ze teprve...mame to tu jen jednou tejdne:/
    a to je malo...obcas s Martinem jedem ve ctvrtek do Prahy za Zdendou, ale micha se mi to s pracii... chapu ze to ted musi bejt mazec na tamhle stupni ;)

    leze to pomalu... ale spechat, nebo se neco naucit spatne, nema cenu... bavi me to vic a vic:)) uz to menit nebudu....
    TOM
    TOM --- ---
    TOMICK: jasně že znám, je to borec .)
    co ten kyselý smajlík? :o) to chce trpělivost. v mém případě to chtělo hooodně trpělivosti, už jsem chtěl několikrát skončit. než jsem se začal učit prvního technika. to je taková paráda! teprve teď to má tu pravou šťávu .o) i když dělání asistenta to všechno taky posunulo trochu jinam .)
    takže soudruhu vyděržaj .o) doporučuju nebát se zkoušek a jít do nich hlava nehlava a nedbat výčitek svědomí že ten stupeň vlastně moc neumím a že si ho nezasloužím... imHo jsou skoro všichni studenti aspoň o tři stupně "pozadu". je dobré získávat souvislosti pro pochopení technik a principů...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam