• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LOUZICKAWing/Ving/yong - chun/tsun/tjun - - cvicim/cvicil/budu cvicit
    Zkušenosti s různými organizacemi, mistry a instruktory tohoto rozvětveného bojového umění.
    Odkazy na články a zajímavá videa. Samozřejmě k tématu.
    rozbalit záhlaví
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    TOMICK: super, diky za bleskovou odpoved .)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    AKANTOR: mam .... a je to podle me dost sikovnej clovek a umi.) doporucuju
    AKANTOR
    AKANTOR --- ---
    mate nekdo zkusenosti s vyukou Zdeněka Kobrle?

    TOMICK: - praha
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Dik za odpoved:) Taky uz jsem se behem nespavosti docetl k zaveru, ze pes je zakopan v klasickem internetovem flejmu:) Ale je celkej zajimave cist si jak se WCh u nas vyvijelo a jak jsou lidi schopny do krve se hadat...(ted to zni jak kdybych uz patnact let na internetech necetl furt to same)
    ROZA1
    ROZA1 --- ---
    ULRIK: nemyslím,že by bylo MGW prosazováno jako nejlepší a pokud se bavíme o internetových diskusích,je to jen o agresivitě a neúnavnosti diskutujícího.
    Žáci jsou pro MGW stejnou vizitkou a tady v Čechách si nemají různé větve co vyčítat..
    Pravdou je pouze to,že MGW před deseti lety nabídlo několik odlišných přístupů a kompletnější původní metodiku,vzhledem k přímému napojení na původní linie.
    To je však čistě teoretická část problému,reálný skutek utek .....

    Odlišná metodika je vždy pouze nabídka,ne jistota.
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Jinak můžu mít další zvídavý dotaz?

    Při zvědavém googlování se setkávám s tím, že Mai Gei Wong je prosazováno jako nejlepší apod. Naopak zase vidím poměrně velkou vlnu názorů typu: "Podotykam, ze co se tyka yip mana je to jen muj nazor, ale na rovku si rekneme, ze jeho zaci jsou onou vizitkou a k tomu uz nic psat nemusim, protoze oni se usvedcuji sami. a o formy vubec nejde, ale o to, ze jim vsem schazi zakladni napady ve wing cheun, hybaji jeden jak druhej a vsichni muzou zalozit zombie skupinu."

    Nijak nechci řešit kdo má nejlepší WCh, kladivo, či oud na těle, přijde mi to bezpředmětné. Ale jde o nějakou globálnější tendenci a nebo je to "jen" další z výtrysků internetů, co snesou všechno?

    Snad s tím neotravuju, na prvním místě mám tréninky, ale rád si pročítám i background a zajímám se obecně o celé téma:)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    TOMICK: Tím lépe a radostněji:)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    ULRIK: pravdepodob sam budes cvicit asi jen doma.)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Tak první hodina dobrá:) Sice dle očekávání protestuje půl těla, ale líbí se mi rychlej přístup, takovej "rovnou na věc a zkoušej, zkoušej a zkoušej". A to, že to je tam i cvičení ve dvou, protože za tři roky Taiči jsem si na kolegu nesáhl:)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    my taky.)
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Díky za odpovědi! Dneska jdu zkusit Comitatus, tak jsem zvědav.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    ULRIK: No, já jsem měla trochu problém s tím, že mě všechno bolelo tak asi první 3 týdny (u sifu Rzounka) z treninků 2x týdně 2,5 hodiny. Pak to přešlo, ale předtím jsem žila v nicnedělání jenom necelý rok :-) Záleží na tom, jaké budou treninky.

    Co se týče různých nevraživostí, tak dost lidí moc nemusí evto z různých důvodů.

    A k tomu povzbuzování... Určitě neváhej a zkus to. Je to úplně super! Teď jsem měla asi 14 dní pauzu a budu mít další dva týdny a už se těším, až zas budu moct chodit!
    ULRIK
    ULRIK --- ---
    Ahoj,měl bych pár klasicky amatérských dotazů:)

    Rád bych začal s Wing Chunem, nejblíž (a jako jedinou možnost) mám Comitatus v Plzni, jsou nějaké reference?

    Taky by mě zajímalo jak moc budu zpočátku umírat když mám po veselém přeměňování svalových buněk na tukové za počítačem fyzičku na absolutním bodu mrazu.

    A pak čistě ze zájmu o tematiku. Už jsem projížděl google a setkal jsem se jak s přijímáním, tak odporem vůči Ip Manovi (nedělal kung fu, neuměl...atd). Mám to chápat, že případná rivalita různých větví Wing Chunu dorazila i do česko-moravského rybníčku?:)

    Díky za odpovědi, zrovna jsem se konečně dokopal k tomu nehnít jen kvůli práci u compu a každé povzbuzení pomůže...;)
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    ze me to hned nenapadlo:D
    ROZA1
    ROZA1 --- ---
    TOMICK - na to nepotřebuješ zvuk...kam by ho asi opouštěl - směrem do vlastní kapsy přeci! :-)))

    Nový program,nové ceny......jako bys to neznal!
    TOMICK
    TOMICK --- ---
    a kam ho opousti?.) ja tu nemam zvuk, tak nevim co to tam povida:/
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    Sifu Victor Gutierrez opousti EWTO: http://www.youtube.com/watch?v=FouK2XiY1xA
    _H2O_
    _H2O_ --- ---
    TREK: zdar Reny ,) premyslim o UL spis.. DC je preci jen z ruky..
    (posta)
    DELVIT
    DELVIT --- ---
    _H2O_: hmm zajimave s tim todd(em), jako dobre se na to kouka o tom zadna a je to trochu jine pojeti.


    SIULOUFU: jj prave jsem to slysel od mistra :). Uz se tesim
    TREK
    TREK --- ---
    zdar čarovníku zacni chodit na tréninky učitelskej
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam