• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    ALDEMIK: to uz tu myslim bylo
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    A v poslední době mě nadchla knížka Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku od Johna Irvinga:



    Ukázky zevnitř:



    Dělala jsem podle toho i docela vyvedenou literární dílnu s prvňáčkama, děsně je to bavilo...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Jo a ještě jsem zapomněla - na tom jsem vyrůstala já i sestřička:
    Daisy Mrázková - Můj medvěd Flóra, jistě všichni znáte :-)


    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    Do tedka mam hrozne rada serii o Mikulasovi od Sempe Goscinnyho. A este od Tove Janssonnove Muminci. Ty ilustrace byly tak jednoduchy a prece vyjadrily uplne vsechno :)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    SAKJA_PANDITA: tohle si pamatuju ale z nejakeho detskeho casopisu :-)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Kdyby se vám podařilo někde na ni narazit, doporučuji tuto knihu:

    Ilustrovaná kniha mýtů, pohádek a dobrodružných příběhů



    Populárně naučná kniha i beletrie zároveň. Tlustá bichle plná ilustrací a informací o pohádkách, jejich rozšíření, případně původ vzniku a minimálně u pohádek i jejich znění.
    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    MYKO: Nebylo to náhodou Křesadlo?? ale nevím, kdo je autorem.. Pamatuju si, že jsem měla taky pár takových knížek. I když počkej.. na začátku osmdesátejch.. to bylo vydaný asi později.
    MYKO
    MYKO --- ---
    Vzpominam si, ze jsem jako dite na zacatku osmdesatejch let mel takovou tu knizku, co se rozlozi a vytvori se plastickej vyjev, kde jeste ke vsemu jde pohybovat s nekteryma elementama. Jediny co si pamatuju, je (snad) drak v kasne a dva kluci... nevi nekdo?
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    ALDEMIK: neuveritelny, taky jsem ji mela, ale uplne vytesnila a tvoje linky mi vratily zase kus vzpominek z detstvi, diky :)
    PETGRIDUS
    PETGRIDUS --- ---
    A pamatujete si tady někdo na knihu S malířem kolem světa
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    TANKIE_: Včera jsem na ni myslela! Jak já ji měla ráda :)
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    moje nej je cetrik fidibus 8) -gunter spang,werner klemke-

    SAKJA_PANDITA
    SAKJA_PANDITA --- ---
    Moje oblíbená kniha krom Malého prince a Trnkovy Zahrady byla od maďarské autorky Évy Janikovszké : Mně se vždycky musí něco stát, (Velem mindig történik valami; N, Praha, Albatros 1976).. Zábavná kniha, bohužel ji nikde nemůžu po domě najít..
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    ZUZKAOU: snaha se cení :-)
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    ALDEMIK: Ty ilustrace jsou krásný:-)
    Tady ještě jedna:

    Čáp
    Milena Lukešová, Jan Kudláček
    Praha 1978




    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUCCHA: to je přesně ona. Po cca 10 minutách googlení obrázku jsem to vzdala, děkuji za lepší práci :-)
    LUCCHA
    LUCCHA --- ---
    ZUZKAOU:
    Kam běží modrá liška
    Gjurič Andrej

    Pohádkové vyprávění z Malé Strany
    Albatros Praha 1983
    ilustrace Jan Černý
    138 stran

    Anotace
    Na Kampě stojí starý dům, který má modrou lišku ve svém znamení. A modrá liška nás zavede nejenom na Kampu, ale přímo do pohádky.

    Pozn.: Pohádkové vyprávění z Malé Strany. Čtyři příběhy, z nichž každý se odehrává v jiném ročním období, přibližují proměnlivou a pokaždé jinak okouzlující atmosféru Malé Strany, ale seznamují nás i s pohádkovými bytostmi, které na Malé Straně „odpradávna žijí“. Jedna z nejkouzelnějších pohádkových knížek o pražských vodnících - vltavských i z Čertovky; a také o nepominutelných pražských strašidýlkách - bubácích. Kouzelné poslouchání u kterého se rodiče nebudou bavit o nic méně než ratolesti. Téměř povinná výchovná záležitost pro každého obyvatele Prahy bez rozdílu věku.


    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Miluju a milovala jsem knížku se čtyřmi pohádkami o malostranských strašidlech
    Kam běží modrá liška od Andreje Gjuriče.

    Občas se vyskytuje v antikvariátech. I když osobně nechápu, jak jí něko může prodat...
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    tuhle jsem mela taky moc rada

    Richmal Crompton, Jirka - postrach rodiny
    http://www.daemon.cz/kniha/2940/crompton-richmal-jirka-postrach-rodiny.htm

    SYNAESTHESIA
    SYNAESTHESIA --- ---
    TAMTEN: jestli to nebude tím, že se to jmenuje jinak :-) (ježiš, mě nebude mít nikdo rád)

    Václav Čtvrtek: Pohádka o ptáku Klabizňákovi

    Albatros Praha 1988
    ilustrace Gabriela Dubská







    a jeden kousek mají (nebo měli) tadyhle v antikvariátu za stovku :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam