• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    Svět dětské fantazie tvoří zejména knihy pro děti.


    Přivítejme v knihovně nové potvůrky, skřety, příšerky, robůtky a jinou pohádkovou havěť.

    Jaké knihy kupujete svým dětem? Jaké dětské knížky jste měli rádi jako malí?

    ... Objevy ... Doporučení ... Recenze ... Obrázky ... Ilustrátoři ...

    "Preferujeme nové zajimavé dětské knihy, nic proti Krtečkovi, ale toho všichni známe :-)"


    Návod na vkládání obrázků najdete v . n . á . p . o . v . ě . d . ě .

    rozbalit záhlaví
    LUSYM
    LUSYM --- ---
    YMLADRIS: Jo dá. Stačí kliknout na obrázeka, ten najede naše webovky a tam už jen naklikat parametry a kížku objednat :))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    LUSYM: da se objednat? :-)
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    SINSEMILLA: já vlastně zapomněla, že je celá ta řada první čtení, tak na to mrknu, ale kdybyste měli nějaký tip pro kluka, budu ráda
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    mám dotaz, máme doma prvňáka a chtěla bych mu k vánocům pořídit nějakou knížku, kterou by v brzké době mohl s pomocí louskat sám. Co doporučujete prosím?
    LUSYM
    LUSYM --- ---
    Ahojte, chtěla bych se podělit co jsme letos s pár přáteli vytvořili :)

    Nejoriginálnější dárek je ten, který nikdo jiný nemá

    Tenhle si navíc můžete upravit podle toho, komu jej budete dávat. Ať už pro holku ‍ nebo pro kluka ‍, vyberete barvu vlasů, jméno a můžete přidat látkovou postavičku Yksy — průvodce příběhem v plně ilustrované knížce , ve které je i několik kreativních úkolů!

    Cesta do vesmíru a zase zpátky domů , která ukazuje, že věda nemusí být nuda .


    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    Aha, tak v tom to možná bude. Mně to přišlo divné.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    LADAVAZA: já mám v novém vydání jednou "co koukáš" a na další stránce "co čumíš".
    LADAVAZA
    LADAVAZA --- ---
    Koupila jsem kamarádčině holčičce nový dotisk knihy Z deníku kocoura Modroočka a doma jí položila vedle mé staré salátovky z roku cca 1970. Já se moc nevyznám v tisku a ilustraci, ale ty kresby v novém vydání jsou jakoby "plošší" a je to hodně dané o fous jiným stínováním a tenčími čárami. No a pak jsem se podívala dovnitř a pro mě památná věta Sysla Brzobohátého "Co čumíš?" je přepsána na "Co koukáš?". Já se na to schválně podívala, protože jsem touhle kapitolu nedávno četla s dcerou a samotnou mě to "čumíš" překvapilo, ale přišlo mi v kontextu přijatelné a že ho není třeba nějak zkrášlovat. Ale v Albatrosu měli očividně jiný názor.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    MEDVED007: ja ted nasi dospělou knihovnu chci probrat, ale zbavovat se ji rozhodne nehodlam, miluju ji. A detska je taky celkem velka, kus ji máme v obýváku a kus v pokojíčku. Ale knizky bereme do ruky denne.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    Až vyrostu, budu mít barák s knihovnou - místností plnou knih, s pohodlným gaučem, krásnou lampou - a budu v ní trávit dlouhé zimní večery. Hrozně se na to těším! :-)

    Zatím navštěvujeme městskou knihovnu a v nákupech se snažím mírnit... Zachraňuje mě hlavně to, že se moc často do knihkupectví nedostanu. Ale Vánoce ani narozeniny se bez knižního dárku neobejdou :-)
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    MEDVED007: Tsss, každý intelektuál přece ví, ze dobrá knihovna, je nejlepší tepelná izolace :)
    MEDVED007
    MEDVED007 --- ---
    ANDREJKA: mám to jako Nienna - nejen dětských knížek už kupuju minimum. v dětství jsem snila o místnosti nacpané knihama a teď mě to totálně opustilo a vidím to jako naprostou zbytečnost - finanční i vzhledem k prostoru, protože kolik knížek člověk/dítě reálně vezme do ruky víc než jednou. my frčíme v knihovně, protože pražská je naprosto famózní. ale v cizině je to holt jiné :-(
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANDREJKA: To je super nápad s tím českým koutkem v knihovně, držím palce a dej vědět, jak se na to tvarili, zajímalo by mě to
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: vzhledem k tomu, že máme tři děti v knížkovém období (nejmladší je moc malá i na leporelo, tak dostane pod stromeček aspoň knížku do vany :-) , se snažím nakupovat nové knížky už jen na Vánoce (pro každého dvě) nebo k narozeninám - jenže krom nás knížky dětem koupí občas i někdo jiný, plus občas se prostě odolat nedá, no a pak je tu kolekce dětských knížek po mně...
    začínám plánovat vestavnou skříň do pokoje holek (přes celou delší stěnu pokoje, jako jediný úložný prostor), a její součástí rozhodně bude i HODNĚ poliček na knížky :-)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    ANDREJKA: NIENNA: Podpisuju knihovnu. Máme to do pěkných knihoven bohužel dost daleko, tak je to vždycky svátek - ale stojí to za to! Doporučuju vyhlídnout si nějakou pobočku s pěkným oddělením pro děti, je to pak příjemně strávený čas pro všechny zúčastněné.

    I tak knížky nakupujeme, a dostáváme, a je jich moc. Příliš moc. Snažím se průběžně to probírat a ty, které nejsou nic moc, posílat dál - ať už adresně nějakým jiným dětem, nebo máme tady na nádraží knihovničku kam lidé nosí a odkud si berou knížky. Což je další zdroj knížek do domu, ale co se dá dělat :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    ANDREJKA: Stejný problém řeším knihovnou.... Kupuju pak už jen to, co vím, že je držák... takže cca 5 ks za rok...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANDREJKA: radeji nepocitam, kolik bych chtela koupit knizek a uz vubec nepocitam, kolik jich koupim.
    FIFI
    FIFI --- ---
    FIFI: pardon, to nebylo pro AnnuWa
    FIFI
    FIFI --- ---
    LADY_MYSKA:
    ANNAWA: vypada to na 1.11:
    Moliére - Renáta Fučíková | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví
    https://www.kosmas.cz/knihy/234059/moliere/
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    LANTHAL: mně se to taky pibi včetně ilustrací.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Tesim se, v listopadu ma vyjit Moliere
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam