• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    tak vcera v pze jsem lovila hello ruby. vaclavak nikde nic, jen info, ze ve sterboholich neoluxor 3ks. sehnala jsem na strossu posledni kus.
    co jsem stihla nakouknout, libi se mi Ala spadla do kanalu nebo tak nejak - o stare Pze, naopak moc me neoslovilo morska havet, kterou mam uz objednanou :( a ty dejiny ceske, to leporelo, taky by mohlo bejt hezci, ale co uz.
    a animalium a botanicum vypada moc hezky, i ten rok v lese!
    Omlouvam se, vse bez odkazu, jsem na mobilu.
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    EUCHENIE: porad, ale my mame mega dětských knih. Tedy narozeniny, vánoce, svátky i jen tak.
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    EUCHENIE: davam, jak je potreba. Sem tam pod strom nejakou vyberu, k narozeninam a kdyz neco zajimaveho vyjde, tak hned.
    Zrovna dnes jsem detem dala Cesty deti do staleti 3, jak dostanu, tak mala dostane novinku od Valkove ke vzniku ceskoslovenska.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Ehm, prave jsem objednala asi 10 knizek..co tu asi jeste nepadlo dum cislo 226 nebo tak nejak, pak nejakou o hovinku, dejiny udatneho naroda ceskeho, mapy a navigace..a tak me napadlo, jak resp kdy dávate detem knizky? svatek, narozky, den.deti, vanoce, nebo i "jen tak"?
    Ja zpravidla k nejake prilezitosti, ikdyz nejradsi bych jim je dala.hned :-)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    LADY_MYSKA: tak zena k tomu zbuchala uz aj recenziu, tak mozes kuknut

    Jezevec Chrujda prochází divočinou – malý pampúch
    http://www.pampuch.sk/jezevec-chrujda-prochazi-divocinou/

    inak keby ste rozmyslali nad nejakymi tipmi na leto, tak organizuju uz 3. rocnik akcie precitane leto, kde odporucaju rozne knizky k roznym temam kazdy tyzden

    https://precitaneleto.sk/stiahnutie
    ANNAWA
    ANNAWA --- ---
    ANNNA: ježíš, to jim taky prectu, diky! Protože jinak uz z tech knizek o dinosaurech zacnu kokrhat.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    TRISSIE: Já pro tyhle klasiky klasik chodím radši do knihovny, než abych hrabala v krabicích ;)

    Fany je nadšená. Musíme to číst znova od začátku, a snaží se lovit bobříky...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNNA: díky! škoda žes nenapsala včera ráno, byla jsem u ségry a ta má moji starou kopii, mohla jsem si ji zkusit půjčit... (long story short, pro klid v rodině jsem se vzdala téměř všech svých dětských knížek a radši je svým dětem nakupuju znova)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    TRISSIE: Teď jsme profrčeli Hochy od Bobří řeky, a pro naši věkovou kategorii jako dobrý! Kapitoly kratičké (1-3 stránky). Stázka to neuseděla absolutně, ale ona má teď takové u knih dost neposedné období celkově.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    neviem to odborne posudit, ale je to pribeh o jazvecovi, ktory musel oslobodit svoju milovanu lasicku Anicku zo sparov zleho Smradolfa, ktory ju nalakal na sladke reci o jachte, nie je to prilis dlhe a je to bohato ilustrovane, v podstate to vyzera tak ako obal knizky, ze je tam obrazok a skrz to je par viet textu
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    DZODZO: a jaka je?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    dnes sme toto citali uz asi 5x

    BEBERA
    BEBERA --- ---
    BEBERA: Zkusím to znovu tak za rok,dva...
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    TRISSIE: Kluci je nedali. Je to psané jinak než dnešní dětské knížky,jsou tam relativně dlouhé popisy okolí,úvahy hrdinů,nedostali jsme se pres začátek,než se stihlo rozjet nějaké dětské dobrodružství,které by je chytlo,ztratili pozornost i zájem...
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    TRISSIE: 10 az 15 stranek. Nas sestiletak to zvlada a vyzaduje obvykle alespin 2 kapitolu najednou, ale pro smecku nevim nevim.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    TRISSIE: dost dlouhé a navíc imho složité věty...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    prosím vás, kdo máte doma Ransomovky, můžete se mi podívat, jak jsou dlouhé jednotlivé kapitoly?
    zvažuju pořízení dětem jako prázdninovou knížku, ale moje smečka neudrží pozornost na víc než 5 stránek, takže dlouhé kapitoly ještě nedáváme :-(
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    Dnešní děti mají jiné knižní hrdiny než jejich rodiče | Týden.cz
    https://www.tyden.cz/...literatura/dnesni-deti-maji-jine-knizni-hrdiny-nez-jejich-rodice_482636.html
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    ANNAWA: Vy jste proste skvělí!!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam