• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JANITAAFRICKÉ JAZYKY
    Nejpřesnější odhady hovoří o přibližně 2-3 tisících jazycích na území Afriky.

    Hlavní rodiny jazyků jsou čtyři:

    * Afroasijské jazyky je rodina asi 240 jazyků, kterými mluví asi 285 milionů lidí žijících na zemí Severní Afriky, Západní Afriky, Sahelu a Jihozápadní Asie.

    * Nilosaharské jazyky je rodina obsahující více než sto jazyků, kterými mluví 30 milionů lidí. Hlavní oblasti těchto jazyků jsou: Čad, Súdán, Etiopie, Uganda, Keňa, a severní Tanzanie.

    * Nigerokonžské jazyky je rodina pokrývající velkou část Subsaharské Afriky a je to pravděpodobně největší skupina různých jazyků na světě.

    * Khoisanské jazyky obsahují asi 50 jazyků, kterými se mluví v Jižní Africe přibližně 120 000 lidmi. Mnoho těchto jazyků je ohroženo. Lidé z kmenů Khoi a San jsou považováni za původní obyvatele těchto částí Afriky

    Mluvíte nějakým africkým jazykem? Učíte se nebo byste rádi začali? Který vás zaujal? Všechno sem. :)

    rozbalit záhlaví
    KONNY
    KONNY --- ---
    JANITA: Nigérie přeci, můj protějšek pochází ze státu Rivers, u delty Nigeru, jo, tam jak shell kvůli prachům vykořisťuje lidi, je to anglická pidgin, víc jak napsal GOBERS


    GOBERS: tak už vím, jak se igbo skloňuje
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    KONNY: nevím, jak se to skloňuje

    jazyk igbo
    bez jazyka igbo...

    :-D :-D :-D
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    JANITA: Různými pidžiny se mluví všude možně. On není jen pidžin angličtiny, jsou i francouzské pidžiny, italské, dokonce existuje i pidžin hauštiny. :-)
    JANITA
    JANITA --- ---
    KONNY: juuu, povez nam vic.. kde se tim mluvi? pidgin je kamerun? jestli se pletu, tak zpet na zakladni skolu do zemepisu :)
    KONNY
    KONNY --- ---
    fajn místo na nyxu... no já se od muže učím igbo jazyk (nevím, jak se to skloňuje, že by igboština), do toho se mi plete pidgin anglčtina, mám v tom pěknej maglajs
    JANITA
    JANITA --- ---
    tanajamuri :-D Jeee, styska se mi po susu. Tak pozdravuj Bijou.
    CERVIK
    CERVIK --- ---
    janita>
    tak treba tansofali
    to je naka lehka urazka, pochopil sem to neco jako ty vole,
    ty dalsi mam zakazany, pac sou nebezpecny :) (pokud to nekomu reknete, riskujete fyzickej utok :)
    prej mam napsat veci jako ungesege - na shledanou zitra
    nebo tanamuri - dobre rano atak :)
    SHAJA
    SHAJA --- ---
    dík moc:)
    JANITA
    JANITA --- ---
    SHAJA: ahoj, nasla jsem: "http://www.shonalanguage.info/"
    tady par slovicek: http://larche.wz.cz/images/navidenou.html
    a tohle je podle me dobrej web: http://www.mashumba.com/
    SHAJA
    SHAJA --- ---
    tak co ta šonština?asi nenašli co:(
    JANITA
    JANITA --- ---
    Juu, hod sem neco ;)
    CERVIK
    CERVIK --- ---
    he super, ja uz sem se stihnul naucit od zeny par nadavek a sprostejch slov v susu ;)
    (krome jineho samozrejme ;)
    JANITA
    JANITA --- ---
    ECLECTICA: :) nz
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    SAHRA: A bližší info? Spisovnou, nebo hovorovou (a potom jakou) + Tvá kvalifikace?
    SAHRA
    SAHRA --- ---
    ahoj,arabstina je taky africky jazyk,kdo ma zajem se ji naucit muze se na mne obratit, tel.723189789. cena za 60min.250.-kc
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Díky za skvělou mapku v záhlaví :)
    JANITA
    JANITA --- ---
    GOBERS: v pohode.. swahili je docela sehnatelna zalezitost.. narozdil od jinych jazyku.. ale diky.
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    JANITA: No, momentálně to nijak zoufale nepotřebuju. Ale jsem trochu z ruky...
    JANITA
    JANITA --- ---
    tak, prihodila jsem do zahlavi maly prehled jazyku..
    JANITA
    JANITA --- ---
    AMOPRA: ok, super.
    AMOPRA
    AMOPRA --- ---
    JANITA: zkusila bych to v knihovně FFUK - ústav blízkého východu a afrikanistiky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam