• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANNELOREznaková řeč
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    zdravím, chtěl bych se zeptat, jak by v české znakové řeči vypadal termín "tvořený/konstruovaný jazyk"? jde o překlad anglického "conlang/constructed language".
    ZAQQUM
    ZAQQUM --- ---
    Sign language dictionary - SPREADTHESIGN
    http://www.spreadthesign.com/cz/

    fascinující vidět, jak se znakuje v jiných jazycích :-)
    KASABLANKA
    KASABLANKA --- ---
    Všechny vás zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli byste mi neporadili, kde bych mohla absolvovat kurz znakového jazyka, popřípadě některý kurz a přímo organizaci doporučili. Předem díky za odpovědi.
    ASAFA
    ASAFA --- ---
    čááu, žije to tu ještě trošku?.)
    LORELEI_
    LORELEI_ --- ---
    Víkendovka nonverbální komunikace.




    Všechno naleznete na webu
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    Hledam nekoho na procvicovani znakove reci. Mam za sebou tri tydeni kurzy v Pevnosti, cili mam nejakou elementarni slovni zasobu, ale zoufale nezvladam rozumet plynule reci. Cili bych rad nasel nejakeho neslysiciho, ktery by se mnou jednou tydne hodinu, dve znakoval triviality typu "Moje kocka rada odpoledne spi" a "Zidle stoji 1823 korun a je cervena", aby mi to trochu preslo do krve. Pochopitelne za penize. Pokud mate zajem nebo vite o nekom kdo by zajem mel, dejte mi prosim vedet. A abych nezapomel, tak v Praze.
    ELPAPEL
    ELPAPEL --- ---
    škoda že to nemůžeš studovat dálkově...bych se taky přihlásila ufff
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    book
    ucila jsem se dva roky a ted me to mozna ceka zas..skvelej jazyk
    LOG_LADY
    LOG_LADY --- ---
    KETHAMINA: vsechno info tady: http://ucjtk.ff.cuni.cz/
    do patku se muzes prihlasit...
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    LOG_LADY: co, kde kdy? .. nějaký odkaz či bližší info?
    LOG_LADY
    LOG_LADY --- ---
    budete se nekdo tedka hlasit na UK na tu češtinu pro neslyšící? ja o tom trochu premyslim..
    IJACZEK
    IJACZEK --- ---
    KETHAMINA: super, dej vědět, prosim
    WASSABI
    WASSABI --- ---
    KETHAMINA: urcite, diky:)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    WASSABI: 23.2. nám začíná školu poptám se ti vyučující, myslím, že je ve škole v úterý, zjistím a napíšu - asi sem veřejně, mohlo by to zajímat i někoho jiného. vím, že Surdopedická společnost pořádala různé kurzy , mimo jiné i znakovou řeč .)
    WASSABI
    WASSABI --- ---
    na to se ptam, to me zajima..jestli je mozne mit na to nejaky papir, abych mohla delat treba lektorku nebo neco takoveho:)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    WASSABI: máme takovéto kurzy placené na UK v Praze, vím, že i v Brně jsou. Možná kdyby ti nevadilo dojíždět. Ad papír, to bys musela zvládnou úrověň na překládání,abys k tomu něco dostala.
    DIVA
    DIVA --- ---
    WASSABI: ale určitě z toho nekouká žádné razítko ;)
    DIVA
    DIVA --- ---
    slyšela jsem, že pokud se člověk neslyšícím už narodí, že má ňákou přirozenou schopnost se s neslyšícím jiné národnosti přece jen domluvit :) že si teda vyloženě nerozumí jenom ti, kdo mají znakovku "přeloženou" z pojmosloví svého verbálního jazyka :) když přišli o sluch až někdy během života

    WASSABI: měly jsme tu takový malý zájmový kroužek, možná by stálo za to pouvažovat o obnově :)
    WASSABI
    WASSABI --- ---
    to je super, tohle jsem nevedela..nebo jsem si tim spis nebyla jista
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    WASSABI: Přesně tak. A také to někteří činí. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam