• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KROMANONčajové skvosty
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    FRENNET: ale malo:-(
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    no krásne kúsky sú, tu! len čo je pravda.
    KNOURINKA
    KNOURINKA --- ---
    Tak tole je má oblibená konvička na DARJEELING. Ruční amatérská výroba:) Vyrobil TenKlaun..Tak asi právě proto z ní čajík tak chutná :)


    DSC_0734.JPG (2534160 B)
    DEFILA
    DEFILA --- ---
    PKLEMA:
    nejake dalsi by nebyly na odkup? .))

    a nehces udelat dalsi fota bez tak razantniho cervenyho spektra?
    METALLIAN
    METALLIAN --- ---
    PKLEMA: Pěkný úlovek, mimochodem přípojuji se k ostatním s žádostí o další fotku:)
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    PKLEMA: taky bych rad videl vnitrek ,, dik
    KROMANON
    KROMANON --- ---
    PKLEMA: a fotku toho vnitrku muzes spachat?
    PKLEMA
    PKLEMA --- ---
    ahoj,
    celkem necekane jsem se s prateli ocitl v Japonsku, jeste necekaneji jsem zalez do malyho antiku v Kyotu a uplne prvni, co sem zahlid a na prvni pohled si zamiloval byly tyhle salky - konvicka k nim nebyla.

    P.S. uvnitr jsou motivy bambusu a borovice.

    KROMANON
    KROMANON --- ---
    TULI: mozes kalisek vyfotit i z boku?
    TULI
    TULI --- ---
    a můj první kalíšek, nakoupen v tutéž dobu a stále zachován (možná to byl dokonce konec roku 1999 a ne 2001 )

    TULI
    TULI --- ---
    TULI
    TULI --- ---
    moje první konvička r. 2001 z Amany - super lehká - od té doby jsem další takovou nesehnala :-(

    KROMANON
    KROMANON --- ---
    SUNRISE: mi se ten "zmetek" libi prave proto, ze je to zmetek:-) a ta barva:-D
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    SUNRISE:Fotky mam, ale nemůžu dokopat kamaráda aby mi udělal stránky já to neumim.
    Dělam ale takové černo bílé koskované hrnky (takovej SKA styl) konvice napoví
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    Ještě přihodím něco z mé tvorby

    Objem cca 1,5 l
    Glazura: bílá AS141 98 ( krycí zirkonová, výpal 1020-1150°C) , černá oxid manganičití (burel)
    Páleno ele. pec na 1120°C
    Také by mohla být trošku lepší ale je a bude to pouze tento kus,další už asi vyrábět nebudu.
    Jěště nevím jaké použiju ucho, ale klasické ratanové asi ne, urcitě pak ukážu jestly chcete ;)
    omlouvám se za velikost ale nechtělo se mi fotku upravovat
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    SHULDAA: Já jsem reagovala na tu druhou misku (konkrétně na větu "a ty vločky co jsou na ní vidět jsou z jakýchsi kovových štěpinek"), ne na tu přepálenou, to bych taky hodnotila spíš jako zmetek (nehledíc k tomu, že se mi moc nelíbí ani ta barva, nejradši mám přírodní glazury, ale to už je věc vkusu :)) Mimochodem, nemáš fotky svách prací?
    SHULDAA
    SHULDAA --- ---
    SUNRISE: KROMANON: Je to glazováním, pří výpalu je větší vrstva glazury která steče, a následně se udělá bublinka,a nebo je to jak se říká přepálený.
    Já osobně bych tento výrobek považoval za zmetek a neprodával ho za takovou cenu,i když tahle glazura není z nejlevnějších, ale některé glazury tohle dělají a keramici si je pořizují kvůli tomuto efektu.

    aby jste si nemyslely ze jen tak kecam jukněte se na http://www.lide.cz/shuldaa a na fotky ;)


    KROMANON: jo a na té první máš pravdu ,, je to pigment který se přidává do glazur pro efekt.. a podle barvy (zelené) je to oxid měďnatý
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    KROMANON: Tak jo, jsem zvědavá, jak vypadá vevnitř :)
    Jinak tady jeden z mých fetišů... laková krabička na mačču typu hiranacume, stářím je to prý tak přelom období Edo/Meidži (60. léta 19.stol.). Motiv chryzantém a vln.

    KROMANON
    KROMANON --- ---
    SUNRISE: podpis urcite nema... a tu glazurku vyfotim behem tydne
    SUNRISE
    SUNRISE --- ---
    KROMANON: Ty výkvěty jsou způsobené glazurou, nejde o kovové štěpinky (nejsem zrovna odborník, ale mám pocit, že to při výpalu nějak krystalizuje). Mohl bys přidat i fotku vnitřní strany?
    Jinak jestli je to práce Petra Nováka, měla by mít dole podpis. Akorát mi přijde, že není pálená dřevem, což by mi k Petrovi nesedlo, taky většinou používá zemitější barvy, ale možná je to nějaká starší práce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam