• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ANIQUESlintací galerka na téma móda ve filmu ....kostýmy....líčení....účesy....
    CNV
    CNV --- ---
    Podobný případ, stejná doba, opět neskutečná výšivka ve stříbře. Chtěla by se tam někdy kouknout, jestli musely dámy u dvora nosit takovéhle šaty, musela to být pastva pro oči :)

    CNV
    CNV --- ---
    Dovolím si ještě pár ukázek: další šaty z téměř stejného období, Anglie, šířka sukně 180 cm. Šlo o šaty pro šlechtičnu, která se v nich buď jako mladá paní ukázala u dvora, nebo se v nich možná přímo vdávala. Ten vzor je samozřejmě komplet ručně vyšívaný hedvábím a stříbrnými nitěmi.

    CNV
    CNV --- ---
    DALEEN: Ošklivé, pch... to je tehdy prudce módní francouzské hedvábí protkávané zlatem! Podobné vzory se stylizovanými květinami a listy byly oblíbené.
    Šaty byly vyrobeny někdy v letech 1755-1760, kdy se tenhle styl už běžně nenosil, byl považován za zastaralý. Nosil se jen u dvora, kde byly taky módní extrémně široké krinolíny. Šlo o vrcholnou podobu, následovala změna stylu.
    DALEEN
    DALEEN --- ---
    ANIQUE:
    TRAMIN:
    Ta konstrukce musela být strašně těžká. Navíc mi to přijde ošklivé, vzor na sukni nic moc....působí to spíš jako stan :)
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    TRAMIN: Taky mi to přijde psycho:D
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    CNV: ale to uz je opravdu dama z nejvyssich kruhu a vrcholna faze daneho modniho stylu, ne?
    CHANNAH
    CHANNAH --- ---
    CNV: já si živě představuju, jak probíhala třeba konverzace ve dvou - pán musel hopkovat za šaty a nakukovat dámě přes rameno, nebo naopak ona se sunula důstojně za ním. A dvě či tři dámy musely být hottové puzzle :D
    CNV
    CNV --- ---
    CHANNAH: Možná se dalo si nějak lehce přičapnout na patřičně širokou pohovku.
    Chodit se v tom dalo, ale do dveří se ta sukně musela natočit.
    CHANNAH
    CHANNAH --- ---
    CNV: v tom se asi sedět nedalo, že? Respektive ani moc chodit, leda pohybem do strany :-o
    CNV
    CNV --- ---
    Tohle není z filmu, ale jak jsem sem tuhle dávala screeny z toho starého filmu o Marii Antoinettě... tak ty širokánské sukně byly velmi dobové, možná je v tom filmu ještě udělali menší. Skutečný kousek z muzea:


    KATERINA
    KATERINA --- ---
    TRAMIN: skvělá stylizace na sedmdesátá léta :) Khan tam vypadá jak indický Travolta :)
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    om shanti om, libi se mi ucesy a sperky pouzite ve filmu
    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MORRIGHAN: boze, ty jsou tak roztomily..takovy listicky!
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    Jo, jo, ten film je moc pekne udelanej (ted teda nemluvim o obsahovy strance).
    A pejsci jsou suprovi, takze pro velky uspech jeste jedna:

    ONITSUKATIGER
    ONITSUKATIGER --- ---
    MORRIGHAN:
    me se libej ty roztomily Welshcorgíci za ni...
    TEREZZZKA
    TEREZZZKA --- ---
    MORRIGHAN: Ty jo, až zaostření mě přesvědčilo, že to není fakt Bětka :) Dobře vybrali, film jsem neviděla, ale tady vypadá věrně.
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MORGWAN: ta prsa jí v tom nesluší...
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    jeste jedna "oficialni"
    MORRIGHAN
    MORRIGHAN --- ---
    The Queen (2006):






    libi se mi, jak vypada uhlazene, i kdyz ma na sobe jen obycejny svetrik pochybne barvy...
    MYJKA
    MYJKA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam