• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty

    O jaké informace máš zájem?

    155 hlasy od 83 respondentů

    rozbalit záhlaví
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CIANKAL: jj, koralovec.
    Nekde jsem o kmenech cet, ze jsou skutecne lepsi starsi zdrave kusy, protoze v cerstvem jsou latky inhibujici rust patogenu.

    Ja na kmenech nepestoval, tak netusim zda to bude plodit jeste letos, ale mozna kdybys to dal do tepla na prorustani, tak pak urychlis kolonizaci kmene a nastup fruktifikace.
    CIANKAL
    CIANKAL --- ---
    ZATAMOKO: hericium - koralovec ? ten je zajimavy pripomina mi to kotrc alespon v pouziti v kuchyni.

    s tim kmenem mas pravdu. fakt jsem zvedav. je na to lepsi asi starsi kmen tak rok dva ne ? myslis ze to bude plodit jeste letos ?
    ted se budu stehovat a planuju pestovat houby ve sklepe.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CIANKAL: shiitake jsem kdysi pestoval, jen kratce a z koupenych bloku. Zadnej problem jsem nezaznamenal.
    Co se sacku a kmenu tyce, tak pocitej s tim, ze to bude prorustat dlouho a plodit treba i par let, zalezi na podminkach.
    Ja si ted zarizuju pestebni komoru, kde budu mit shiitake, reishi a hericium. Produkci ocekavam nekolik jednotek az desitek kg cerstvych hub mesicne.

    Vareni
    Suche staci namocit na par hodin do studene vody a pak pridat do jidla a varit tak 15-30 minut. Me se osvedcilo je vzdycky nakrajet na nudlicky cca 3mm silne, stejne tak maso [pokud bylo pouzito] a i ostatni ingredience jako zeli, cibuli a mrkev. Hodil jsem to na wok a behem 15 minut mel supr jidlo :]

    Smazeni
    Zatim jsem nezkousel. Vzhledem k cesnekove chuti by to mohlo byt zajimave v pivnim testicku!

    Konzervace
    Od tetky mam recepty na ruzny nakladani, tak hned jak se urodi, vyzkousim.
    CIANKAL
    CIANKAL --- ---
    letos planuju pestovat Lentinus edodes a k tomu jeste neco pridam.
    budu to pestovat ze "sacku" aplikovane do kmenu. jsem zvedavy jestli se mi to podari vypestovat. jak se zadari tak to rozsirim na vice druhu.
    shitake jsem vybral zamerne k jejim ucinkum na oranizmus.
    mate zkusenosti s pestovanim ? konzumace - nakladani nebo smazeni vareni ....
    zajimal by me druh ktery by se podobal co nejvice klasickemu hribu .. pokud takovy se da pestovat v mezich zacatecnika. ikdyz chemickym sklickum a zbirani spor bych se nebranil :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HROSE: hm, to jsem nikdy neslysel. Mas nejaky zdroj?

    Obecne jsou houby tezke na traveni, ale clovek je vsezravec, tak si myslim, ze od vseho trochu je idealni :)
    HROSE
    HROSE --- ---
    Slysela jsem teorii, ze zeny by nemely jist moc "maso z hub", neslysel jsi nekdy o tom? Nevim, dle jake teorie to je, ale bylo to receno po poziti :))
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Sbírání podkladů je poněkud zdlouhavé. Mám toho plno v angličtině a nemám čas to překládat.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Nakonec jsem místo zdlouhavého formátování tabulek na nástěnku vyrobil obrázek s texty a obrázky :)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Na nástěnce je zatím výčet užívaných druhů.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Během víkendu nahodím základní informace.
    Na nástěnce budou shromažďovány veškeré informace v ucelené formě.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam