• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZATAMOKOJedlé a léčivé houby: pěstování, druhy, účinky, preparáty
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KAREN: hm, to skoro ani nevim. Já jsem spíš na dřevokazný houby, tyhle "hovnožrouty" moc neumim :)
    Ale určitě můžeš nechat vytrousit spory na sklo, čím víc, tím líp. Až jich budeš mít dost, tak smíchej s vodou a zalejvej po zahradě. IMHO ale výsledek nejistý.
    Já bych zkusil Vatovce, sadba např. na dobrehouby.cz
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LETTADLO: nejsem přítelem mazání příspěvků, tak to neudělám, ale:

    1/ když už děláte shop, tak si zajistěte správné přesměrování s bez www, nebo je to účel?
    2/ chápu, že je jednoduché nasadit prestashop, ale to default téma je prostě lacinost sama...
    3/ litr žita za 39 Kč?!?
    4/ litr perlitu za 39 Kč?!?
    5/ pár rukavic za 29 Kč?!?
    6/ nemáte žádné kity/kultury/spory pro pěstitele jedlých hub (= nikoliv halucinogenních), jen předražené zrní, mouky a krycí vrstvy, takže nechápu, proč to hážeš i sem

    Pokud hodláš s eshopem někoho zaujmout (pozitivně), tak se zaměř na svoji cílovku...
    KAREN
    KAREN --- ---
    ZATAMOKO: a jak bys postupoval, abys tomu pomoh?? nechat tam povalovat starsi zampiony nebo z nich nejak dostat spory asi nefunguje - ?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KAREN: tak sance je vzdycky :)
    Nam treba na zahrade rostou kozaci, minuly rok jsme jich sklidili snad 10 ve velikosti klobouku od 10 do 20 cm.
    Ja budu letos zkouset na slame/senu Limcovku obri nekde ve stinu pri okraji zahrady.
    KAREN
    KAREN --- ---
    je nejaka sance, ze si clovek nasadi do travniku zampiony?;)

    vzpominam, ze jsme mivali na zahradce v praze, kdyz jsem byla mala, kazdej rok vzdycky par zampionu - vyrostly "samy", teda asi z kompostu nebo substratu nebo kdo vi ceho, co se na ten travnik pridavalo... da se nejak aktivne zaridit, aby se zabydlely na zahradce, kde zrejme nikdy nebyly??
    LETTADLO
    LETTADLO --- ---
    sorry za spam ;)

    rád bych vás všechny chtěl informovat o nově založeném e-shopu 100% kvalita a ceny jsou víc než lidové.....

    www.kouzelnehouby.cz
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MATT
    MATT --- ---
    agar v lekarne/drogerce?
    drasi (a na tyhle ucely asi i horsi) se da poridit ve zdravejch potravinach. pak povarit (vhodnout) mouku s vodou a pridat agar, jeste par minutek povarit, za tepla do petrušek a nechat vystydnou.. ockovat..
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    THEO_PHIL: mám sepsaný podrobný návod krok po kroku, ale musim to hodit na web. To bude asi příští týden, tak to pak hned pošlu.
    THEO_PHIL
    THEO_PHIL --- ---
    ZATAMOKO: Jak s tim agarem? Kde se to da koupit, co potom? Dik!
    LOOKASH_II
    LOOKASH_II --- ---
    Me se povedl udelat print Ciruvky Majovky, zatim prvni vlastovka letosniho jara, doufam ze jich bude vic, zatim byly ale vsechny cervivy :(

    Zkusim taky agar a uvidime, nenasel jsem moc info o tom ze by se kultivovala.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    PSYCHOTOXIN: no asi bych zkusil klasiku agar na základní rozpěstování a pak koumal kde a na cem to roste a hodil to do podobných přírozdních podmínek.
    PSYCHOTOXIN
    PSYCHOTOXIN --- ---
    povedl se mi udělat otisk kloboučku kačenky české ...pomohl by někdo teoretizovat o její kultivaci ?
    KILLER_BEE
    KILLER_BEE --- ---
    konecne jsem nasel auditko o houbach. Mam dotaz - mate nekdo zkusenosti se sii-take na dreve?
    PSYCHOTOXIN
    PSYCHOTOXIN --- ---
    tak jsem objevil že na sporeworks maj smrže !!:D

    HELLBUNNY:Zajdi do OBI nebo Baumaxu a kup si sadbu žampionů nebo hlívy ...jinak hledej na googlu info o pěstování (kultivaci) hub ...
    HELLBUNNY
    HELLBUNNY --- ---
    ahoj chtěla bych zksit s pěstováním hub..mužete mi někdo poradit jak začít?díky
    MATT
    MATT --- ---
    tyjo, tady pisou i o sadbě kotrče... škoda, že nemame na zahradě jehličnan..
    Mycelium Wolf - Kotč kadeřavý
    http://www.volny.cz/myceliumwolf/kotrc.htm
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    MATT: teda výtrusy jsem myslel. díky.
    MATT
    MATT --- ---
    VRINDAVAN: vytrusnice vecinou v zelinarstvi, vytrusy nevim, a ockovaci kolicky v zahradnictvich kde prodavaj seminka..
    VRINDAVAN
    VRINDAVAN --- ---
    MATT: nedávno jsem našel u studánky na starém javoru krásné trsy hlívy ustřičné. jsou někde v prodeji výtrusnice hub?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam