• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    MINOU: Jo, tahle dělá i falešný FIMO, ale psala jsem jí už asi před měsícem, dokonce s připomenutím její kamarádky, ale vůbec se neozvala, tak nevím :O(
    MINOU
    MINOU --- ---
    Jinak moc pěkný věci dělá tahle slečna. Má na těhle stránkách i nějaké postupy výroby vzorečků.
    http://dajuse.blogspot.com/
    KLA
    KLA --- ---
    IVQ: celkem cokoliv, byla by skoda kdyby to tu nebylo a já to sem nejspíš moc dvat nebudu a tak :)

    kdybyste nahodou nekdo delal falesny roztahovaky (ktere porad nekdo slibuje, ale skoro nikdo je nedela) tak bych urcite o nejake stala :D
    MINOU
    MINOU --- ---
    IVQ: Ty UV aktivný roztahováky jsou z FIMA nebo Cernitu?

    Cernit mám taky doma, ale moc s ním spokojená nejsem-láme se mi a drolí se ve slabých konstrukcích...?!
    Máte s ním někdo další zkušenosti?
    MINOU
    MINOU --- ---
    jé, založit diskusi na tohle téma už mě napadlo strašně dávno, le byla jsem na to moc líná ;) Mno v poslední době mám nějaký útlum, tak sem hodim jednu moji starší věc - brož cca 5 na 4 cm.




    TALANKA
    TALANKA --- ---
    * u tý Ještěrky to najdete v rubrice tvořeníčko. Dělá je normálně na prodej a jsou fakt moc pěkný
    TALANKA
    TALANKA --- ---
    Krásný fimo roztahováky dělá Ještěrka

    Jinak když už je tady tenhle klubík, tak hledám někoho, kdo by mi byl schopnej a ochotnej vyrobit falšený fimo s netopýříma vzorama :o)
    IVQ
    IVQ --- ---
    KLA: tutorialy nebo primo fotky hotovych? na tutorialy ja nehraju, originalita je lepsi;), a ted prave nejake patlam, tak dodam foto treba zitra. neco starsiho co jsem stihla nafotit k videni na http://gbcz.rajce.idnes.cz/nausky_zima_2008/
    vetsina veci ode mne putuje k ID FLYINGMOUSE, kde mozno i zakoupit.
    KLA
    KLA --- ---
    vzhledem k tomu že na devianartu (kde nachazim většinu věcí) toho není moc fimo roztahovácích, korálcích na dredy a podobně, doufám že se najde někdo kdo je dodá :D
    KLA
    KLA --- ---
    snad se nebude zlobit, ale ja musim, tohle je proste nadherny...

    delala TULENI
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    ELS: sushi je vsude spousta, pridame :D
    tohle je zrova dost velky a je to magnet
    KLA
    KLA --- ---
    v poslední době často naržím na to že někdo pracuje s tímhle... Znte to někdo? Používáte? kde se to dá sehnat?

    ??? What is Liquid Clay/TLS?

    Transleucent Liquid Sculpey. I've never worked with the Sculpey brand of liquid clay, but the FIMO brand should be pretty similar. It's great for effect. i.e. maple syrup, cherry glaze, etc. To add color, you do the same thing as you would with coloring regular clay. It's slightly 'sticky' and pretty flexible after it's baked. I don't know if it's supposed to be like this, or if I'm just not baking it long or hot enough. I just use the same temperature and time that I do for regular clay (see *BAKING.)

    EDIT: I've had a chance to work with Sculpey brand of liquid clay (TLS) and the Fimo brand, and I like Fimo much better. Much, much better.

    treba


    ELS
    ELS --- ---
    KLA: sushi je nejvíc! :D
    Book
    KLA
    KLA --- ---
    KACHITA: snad se klub bude libit :D
    KLA
    KLA --- ---
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    KLA: tak tohle je narez!

    FIMO je fain, dobrej klub;)
    KLA
    KLA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam