• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    BEISIS: kup si pár barviček, který se ti líbí..pak si doma sedni pust si hudbu, vem si plech a nějakou žiletku, i když tu zatím nepotřebuješ:) no tak si utrhni kousek hmoty a udělej z toho třeba kuličku..jistě víš, jaký tvar se ti líbí a jaký se vůbec dělaj...tak dej kuličku na plech a prstama válej (dopředu dozadu)a ono ti z toho něco vyleze:)
    nevím co přesně máš na mysli:)
    BEISIS
    BEISIS --- ---
    Zdravim, mám takový dotazky. Už dlouho obdivuju z fima roztahovaky a naušnice a rozhodla jsem se to vyzkoušet. Jen nevím, kde sehnat návod a tu první pomoc, jak se na to vrhnout. Díky předem
    IVQ
    IVQ --- ---
    noo tak zas neco novyho. posledni plech peceny prave na plynu. hi-res na pozadani.
    http://gbcz.rajce.idnes.cz/pro_flyingmouse_nausky_a_tak_unor/#album
    RBLS
    RBLS --- ---
    já peču v plynu. Když sem s fimem začínala a pekla v plynu, nejeden plech sem zpálila. Chce to vychytávat. Peču 20-25min na co nejníň stupňů. Radši zkusit po míň kusech a pak teda už píct když to máte pod kontrolou.
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    KLA: :D pěkné dělení :o))
    KLA
    KLA --- ---
    NATHAELEN: ahaa, no ja nikdy zadnou nevidela a dostala jsem ji v dost zdemolovanym stavu tak jsem predpokladala ze je stara :)
    Na kolecku ale byla jenom nakreslena stupnice od nuly do moc, tak jsem to na fimo musel a zkoušet, takže teď tam je nula, fimo, moc :D
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    KLA: Aha, tak to nemáš tak starou. Na standardní staré remosce žádné ovládání není. Prostě se zapne do elektřiny. S ovládáním jsem vlastně nikdy žádnou neviděla
    KLA
    KLA --- ---
    NATHAELEN: na tom kolečku co ovládá teplotu :)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    KLA: jak sis kreslila puntík k remosce? nějak nerozumím :o)
    KLA
    KLA --- ---
    IVQ: remoska je naprosto vyborna a to jsem mela starou... Porve jsem to vyzkousela a bylo to nedopeceny, podruhe spaleny a ted jsem si tam nakreslila puntik presne aby to bylo... jediny problem by byl asi delat neco vetsiho, ale jinak uplne pohoda :)
    IVQ
    IVQ --- ---
    to neznamena ze to nejde! jako drzi to bez problemu akorat barva trochu divna. a vetsina z toho byl teda cernit, ale bylo tam i fimo. to by chtelo aby se vyjadril nekdo, kdo s tim mam vic zkusenosti, ja mam doma elektrickou ale vyrabely jsme ted neco u kamosky na byte kde byla jen plynova... v remosce jsem nepekla nikdy.
    KLA
    KLA --- ---
    tak asi budu dal pokracovat v remosce... moc se mi osvedcila...
    IVQ
    IVQ --- ---
    o vikendu jsem pekla poprve v plynove, no, nevim, jestli je to teda uplne idealni...
    KLA
    KLA --- ---
    Co fimo a plynová trouba?
    Právě se stěhuju apřemýšlím jestli to vůbec jde,pokud ano jak se nastaví správná teplota?
    Máte s tímnějaké zkušennosti? :)
    NATHAELEN
    NATHAELEN --- ---
    po některých věcech tady trochu slabé, ale tohle byla moje prvotina a nic jiného nemám nafocené
    http://nathaelen.okraj.net/rakosnicek1.jpg
    (jen odkazem, ten obrázek je trochu větší
    KLA
    KLA --- ---
    RBLS: ty nejdriv delas koralky a pak je vrtas?
    cim je vrtas?
    RBLS
    RBLS --- ---
    vykutila sem duhový korálky. Už jen provrtat a navlíknout :-)
    http://img18.imageshack.us/my.php?image=snmek001.jpg
    BEBUNKA
    BEBUNKA --- ---
    KLA: a eště to má na sobě mouchy ?? .)
    KLA
    KLA --- ---
    XMARGE: je to úchylný, ale proč ne :)
    jen si nedovedu představit nikoho kdo by to nosil :)
    2NDREALITY
    2NDREALITY --- ---
    KLA: kull, hlavnety 2hlavy a 3hlavy
    XMARGE
    XMARGE --- ---
    TALANKA: hovínko a rulička toaletního papíru:o) Mně se to náhodou líbí:o)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam