• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: jojo, přesně tohle je ono - ten efekt vpravo dole...
    KLA
    KLA --- ---
    aaach... tohle semi strašně líbí



    a tutorial jak to udělat

    http://web.mac.com/donna_kato/Site/Skinner_Blend_Stripe_Cane.html
    KLA
    KLA --- ---
    KLA
    KLA --- ---
    tak jsem našla ten tutorial... fimo plus olejové barvy a myslím že na tymramorovaný korálky to neblo použitý, vypadá to dost jinak

    http://paroledepate.canalblog.com/archives/2007/05/04/4827960.html
    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: použití olejových barev jsem někde viděla, zkusím po tom kouknout...

    scanovat budu, ale teď jsem zjistila že jsem si vtipně koupila kombinovaný zařízení bez propojovacího kabelu, takže až ho pořídím :)

    Jinak nějakou knihu bych si ráda objednala, ale teď nejsou peníze :/

    Krásný výběr...
    ELS
    ELS --- ---
    ROSADKO: Fakt hustý :P :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Polymer clay beads inspired by various sea urchins.
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Někdy z toho chytám skoro horečku, když si uvědomím to nepřeberný množství technik a možností, co polymery nabízej...
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Mimochodem, nebudete někdo objednávat nějaký knihy o fimu z Amazonu? Mám jich tam několik vyhlídlejch, tak by se šlo spojit dohromady a ušetřit na poštovném nebo koupit víc knížek jako kombo (některý dvojice nebo trojice knih maj na Amazonu v kombinaci s dobrejma slevama)...

    http://www.amazon.com/dp/1596680199?tag=httpwwwgomake-20&camp=14573&creative=327641&linkCode=as1&creativeASIN=1596680199&adid=09BGECQZ3AHV953HA8MP&
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    A tady něco, co jsem dneska objevila já :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: naskenuj, zájem je :)
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    KLA: no jasně, ale podle mě to ještě nějak míchaj s nějakejma olejovejma barvama nebo něco - že to vytváří takovej zvláštní efekt, je to vidět i na jinejch korálkách dělanejch touhle technikou. Viděla jsem na to někde i návod, jen si nemůžu vzpomenout, kde...
    KLA
    KLA --- ---
    A teď jsem v levných knihách za 89,- objevila knihu Modelování pro šikovné ruce od Stacey Morgan tak vám udělám mini recenzi :)

    Projekty (21) jsou všechny naprosto příšerné, kýčovité postavičky ALE... Pokud někdo s fimem (nebo i jinými polymerovými hmotami) začíná, nebo chce modelovat s dětmi vřele knihu doporučuju.

    Knížka má krásný obrázky na skvělým papíru...
    Na začátku je sice celkem krátký, ale pro začátečníky naprosto postačující úvod obsahující druhy hmot, druhy pomůcek, základní postupy zpracování a vypékání atd... Mluví tu i o celkem pokročilejších věcech jako je používání vytlačovací pistole a strojku na nudle.
    Strojek na nudle je v zásadě potřeba k téměř všem projektům i když tvrdí že ne. A teda tvrdit že blend se dá zvládnout bez něj je lež... Nebo bych to minimálně dělat rozhodně nechtěla :D

    Co je na téhle knize zajímavé pro začátečníky a částečně i pro pokorčilé...
    - je tu nejlepší vysvětlení (s obrázky a fotkami) jak udělat blend (kterému mimochodem říká "směs Skinnerové" podle Judith Skinnerové která ho údajně vymyslela)
    - je tu spousta rad jak oživit práci s fimem: tipy na alternativní nástroje, práce se šablonami, tipy na tvorbu koster pro větší věci, technika mokune gane, nápady na doplňky, mramorování různými materiály (ale tady mají velkou chybu když tvrdí že mramorují křídou a na obrázcích mají evidentně voskovky), použití TLS (ale jenom jako lepidla), několik tutorialů na millefiori tyčinky, použití látky (to musím zkusit!), krásná technika ikat od Donny Kato...

    Kdyby někdo měl zájem... byla bych ochotná to naskenovat :)
    KLA
    KLA --- ---
    ROSADKO: řekla bych že Hashka se plete... když budeš transparent mísit s něčím drobným udělá to jiný efekt.
    Tohle uděláš tak že na sebe dáš dva (tři,čtyři) tenké pláty různých barev (když bude některá z nich transparentní tak to má zas trošku jiný efekt než když jsou normální) nesmíš je k sobě moc slepit a nesmí být moc teplé. pak normálně rukou odtrhuješ kousky a ono to na koncích zůstane takový otřepený a vyčuhuje jedna barva přes druhou... no a pak to nalepíš na co chceš :)

    LIMONADA: Jestli myslíš ty bílý s šedým motivem tak to jsou tiskátka a stíraná barva

    GRAVENJALINKA: děkuju, alespoň něco :)
    GRAVENJALINKA
    GRAVENJALINKA --- ---
    KLA: ona tam nepise o postupu vyroby, ale o tom, jak si chtela udelat co nejvernejsi napodobu pisku u more, aby ho mela u sebe, nez se k mori zase dostane:)
    ale aspon tam odkazuje na knizku od Mathilde Brun, podle niz to zkousela;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam