• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    TOM
    TOM --- ---
    GHOSTDOG: mno... bral bych to jako investici pro vyrábění dárků .)
    poslední moudrák si nechám vytáhnout v lednu a tím trhání zubů končí ale zkoušel bych broučky, kamínky, vlasy... apod

    nevíš kde by se daly sehnat formy? ta křišťálová pryskyřice v každé drogerce?
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    TOM: používám křištálovou ale problém je trochu v ceně pokud chceš jeden kousek...balení stojí tuším okolo 400 + zalít bys to měl do formy co taky něco stojí...potom už netřeba leštit a brousit...klíčové je vychytání poměru dvou složek aby to dobře zaschlo...schne to veětinou déle než udávaných 12 hodin...
    TOM
    TOM --- ---
    KLA: mno... samozřejmě bych to chtěl mít v nějakém elipsoidním/ovoidním tvaru .o)
    takže je mi jasné že se broušení a leštění nevyhnu

    takže by mě zajímalo která pryskyřice se na to hodí (nevím kolik je druhů - jaké jsou tvrdosti, stupně čirosti apod.)
    a které techniky broušení a leštění použit .o)
    KLA
    KLA --- ---
    TOM: pokud chceš jen zalít tak ti stačí přečíst si návod nna lahvi, není na tom nictěžkého :)
    TOM
    TOM --- ---
    nemáte prosím někdo zkušenosti se zaléváním do pryskyřice?
    chtěl bych zalít svůj zub moudrosti a udělat z něj přívěšek na klíče. pro ségru dodatečně k vánocům .o)))
    TOM
    TOM --- ---
    SHONA
    SHONA --- ---
    POLICKA: vzdycky je to trochu mekke, kdy je to jeste horke. tuhne to az povychladnuti. No a vařit jsem to nezkoušela
    POLICKA
    POLICKA --- ---
    RBLS: ja sem to prave po 20min mela uplne mekky jeste a po 25min z toho byla jedna cerna kase... jde mi o to, jestli to jde uvarit
    RBLS
    RBLS --- ---
    POLICKA: Já pekla běžně v plynovce, jen sem to musela vychytat. Pekla sem na nejmenší teplotu 20min a supr.
    POLICKA
    POLICKA --- ---
    ahoj, chci se zeptat, už jsem pekla fimo asi stokrát v el-troubě a pokaždý super, ale právě jsem zahalila celej dům do černejch oblak dýmu poté, co jsem zkoušela v plynový (nekontrolovatelná nejnižší teplota je stejně příliš vysoká), takže můžete mi prosím poradit, jestli je pravda že můžu fimo vařit ve vodě? a jak dlouho, taky větrat? jde o korále o průměru asi 0,5cm. díky moc
    KLA
    KLA --- ---
    MISERY: imho je to uplně jedno, s čím se ti bude dobře dělat...
    GIMEL: ani ne tk roztejká, jako klesá... dokud je ta hmotna syrová tak je dost pružná a působí na ní gravitace :)
    GIMEL
    GIMEL --- ---
    Fimo má tendenci se roztejkat při pečení? Ještě jsem s ním nedělala, ale chci to zkusit, tak na co si mám dát pozor.
    JOKERKA
    JOKERKA --- ---
    MISERY: Klaymena jsem delala i bez dratku, bylo to slozitejsi nicmene se to vyvedlo pekne za mohutnepodpory vselijakych kvetniku podkladanejch kachlikama pri finalnim peceni :)
    MISERY
    MISERY --- ---
    OK, díky a ještě dotaz, jaký drátky jsou na tohle nejlepší? Nějaká měď nebo ocel nebo je to jedno?
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    MISERY: tak tam budou ty dratky jiste mit uplatneni, davam KLE zapravdu ,)
    MISERY
    MISERY --- ---
    No, chtěla bych udělat Klaymena z Neverhoodu :)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    KLA: no zalezi opravdu, jak velkou postavicku a tlusty nohy to maji byt, ja uz jsem postavicky bez dratu delala (cca 15cm) a nikdy se mi s nimi ani pri peceni nic nestalo. ale asi mas pravdu, kdyby byly ty nozky moc hubeny, tak je drat asi na miste ,o)
    KLA
    KLA --- ---
    MISERY: Já teda nesouhlasím s Psychee... Do každýho delšího, nebo většího objektu je lepší dávat výplň... pokud je to hubený tak drát je ideální
    Má to i tu výhodu, že pukud bude drát silnější tak ti při vypékání nezmění ta noha tvar, neohne se, nebo nezkroutí vlastní vahou
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    MISERY: zalezi jak velka postavicka, jak tenky a dlouhy nohy, ale obecne fimo po spravnem upeceni ztvrdne fakt na kamen, takze bych se nebala toho, ze by nozicky telo neudrzely.....spis bude makacka to udelat tak, aby postavicka opravdu stala, tj nejak ji dobre vyvazit....aby nepadala
    MI_MI
    MI_MI --- ---
    RBLS:jéé ty se mi moooc líbí!!jsou peckový :o)) no šlo by se nějak po svátkách domluvit??já bych chtěla ...pls :o)
    MISERY
    MISERY --- ---
    chtela bych se zeptat, kdyz bych si chtela udelat postavicku s dlouhejma nohama a aby mohla stat, je dobry to nejak fixovat dratkem uvnitr a nebo to udrzi telicko? Dik :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam