• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    To mi neříkejte, že fimo už není tak kvalitní jako bývalo :(((

    JAJITA: a kdepak to prodávaj?
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    JAJITA: tak poreferuj ,)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    PSYCHEE: stejná hmota jako fimo, které prý má výpadky ve výrobě a majitelka jednoho e-shopu tím nahrazuje nabídku. Tvrdí, že se jí s premem pracuje líp jak s fimem, mám objednáno, tak uvidíme uvidíme :-)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    KLA: kdyz jednu dobu nebylo bile fimo, sehnala jsem si cernit. rozdil byl snad jen v tom, ze se trochu drobil, ale myslim, ze by to spravilo delsi hneteni predem, aby se hmota torchu rozehrala. jinak se mi s nim pracovalo asi stejne dobre jako s fimem, navic je levnejsi, takze asi taky presedlam ,)


    JAJITA: co to je?
    KLA
    KLA --- ---
    JAJITA: popravdě jsem do teď byla s fimo soft tak spokojená že jsem neměla důvod zkoušet něco jinýho...
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    KLA: a premo už jsi zkoušela?
    KLA
    KLA --- ---
    PSYCHEE: rozhodně nejsi sama, našla jsem to dokonce i na několika zahraničních blozích které sleduju, takže to není ani špatnou dodávkou k nám, ale nejspíš celkovou změnou receptury...
    Jinak teď chci zkusit cernit, víte někdo jaké jsou rozdíly? Pečení, zpracování, cokoliv jiného...
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    KLA: zejo! to jsem rada, ze mi to nekdo potvrdil, a ze nejsem blazen. novy fimo je fakt divny ,)
    KLA
    KLA --- ---
    KATI: změkčovače jsou, ale nezkoušela jsem. Osobně mám dobrou zkušenost s tekutým fimem, jen se ho nesmí dát moc a musí se přidávat po troškách. Popřípadě teď nový várky fima jsou hrozně mazlavý, tak nakoupit to a míchat ho s tvrdým aby mělo normální konzistenci
    KATI
    KATI --- ---
    ahoj ztvrdlo mi hodne fima, na internetu sem kdysi cetla o nejaky vodicce, co to fimo da do puvodniho stavu, nasla sem FIMO mix-quick. Ma s tim nekdo zkusenosti? Nebo co mam delat? Dekuji predem moc za odpoved
    KLA
    KLA --- ---
    s tou výplní to imho nejlíp jde s alobalem... když si člověk vyhraje tak to udělá dost dobře, jen nevím jestli se povede udělat víc stejně velkých objektů
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MAJDULE: trochu nize jsem psala, ze do fima se pouziva alobal, vytvarujes do pozadovane velikosti, obalis fimem a je to...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MAJDULE: no tak normalni papir ti taky zrovna nedrzi tvar - ja bych to proste smorala a obmotala treba niti, aby to drzelo v pozadovanem tvaru
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    jj, polystiren je blbej nápad, už mi to dochází...papír na pečení asi taky nebude ok, nedá se moc dobře vytvarovat...no na něco příjdu....na kurzy v rooye se chystám taky hezky dlouho, ale zrovna teď není čas, ve škole mě mučí se zkouškama a člověk má nejvíc nápadů zrovna, když je nejvíc povinností :(.

    asi jsem nějak označila příspěvek LIMONADA, ještě se s nyxem seznamuju, tak sorry :)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    NĚJAKÉ NOVINKY PRO MILOVNICE SUSHI A KOSTIČEK ,)

    více info zde [ PSYCHEE @ tržiště ]
    můj profil na Fleru zde http://www.fler.cz/user/20287


    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    MAJDULE: zkus polystyren strcit do trouby, neudela nic peknyho.....znicil by se driv, nez by se kulicky vytvrdily. mozna by tam sel dat papir, akorat si nejsem jista, jestli se z casti taky nevypali - bala bych se ze se to pak propadne. urcite by slo udelat vnitrni jadro z peciciho papiru - ten vyssi teploty vydrzi.
    ale ja taky preferuju tezke kulicky, vic se mi to libi

    samozrejme ze evicka na fotkach ma hodne koralu najednou, takze je to asi tezky jako cert=)
    jinak porada kurzy v rooye kdyby ses mela zajem ucit rychleji od mistra;)
    YENNEFER
    YENNEFER --- ---
    MAJDULE: pri vyrobe panenek se dovnitr dava vytvarovany alobal, u koralku by to mohlo poslouzit stejne dobre :-)
    KLA
    KLA --- ---
    MAJDULE: polystyren nevím jestli je dobrý nápad... sice se to nepeče na nijak extra teplotu, ale fakt nevím co by to s ním udělalo... Osobně musím říct že to že jsou velký korále těžký se mi na nich právě líbí... a pak ještě zvuk co dělaj když o sebe ťukaj :)
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    jej, už na to koukám, že si poslala odkaz...díky, já stupído :D
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    jojojojojo, to je ono! :), kde si našla?

    A ještě prolézala jsem tu velkou část téhle skupiny a našla jsem fakt nádherné korálky http://www.eh.multidesign.cz/index.htm , jako inspirace hned jak bude čas se na to vrhám...líbí se mi ty velké korálky, ale příjde mi zbytečný je dělat celé z fima, navíc musí být taky pěkně těžké.... Nemáš nápad, co dovnitř? Napadly mě nějaké polystirenové kuličky někde sehnat nebo z novin či buničiny (namočené ve vodě se škrobem) nebo se přímo na to něco dělá?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam