• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ANAVCA: závadnost ftalátů se projeví až po nakumulování v tukové tkáni, kde navždy zůstanou. Má vliv na poruchu vývoje dětí a vznik rakoviny.
    Ale jak je to s fimem nevím, já dnes moc umělým hmotám nevěřím, výrobci na všechno označí, v rámci prodeje.
    ANAVCA
    ANAVCA --- ---
    normálně to peču v troubě a nic se zatim nikomu nestalo, myslim že je to je nezávadný, kdyby to bylo závadný tak by to snad někde napsali ne na tom obalu?
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    PSYCHEE: já mám dvě :))
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    jinak teď jsem našla na netu, že Cernit ftaláty rozhodně neobsahuje, o fimu nic moc zmínek není
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    já bych se bála ftalátů, podle mě v menším množství se uvolňují při nižší teplotě
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    LIMONADA: jo, zhruba to jsem myslela tim odvetranim, akorat poustim horkovzduch

    KLA: tuhle domnenku mas nejak podlozenou? ja myslim, ze pri dodrzeni teploty by nemelo nic hrozit
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    ELANORKA: ma dve trouby, respektive remosku na fimo;)

    ja teda pecu v jednom, ale po fimu to radsi chvili vypaluju - mam ji zapnutou a pootevrenou aspon na 5 min naplno.nejlepe gril.
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    KLA: A jak to děláš?
    KLA
    KLA --- ---
    PSYCHEE: já bych to teda nedělala... přijde mi to nebezpečný
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    GATTA_NERA: myslim, ze vsichni, protoze malokdo ma doma dve trouby, jednu specialne na Fimo a jednu na jidlo ,)

    ja myslim, ze neni ceho se bat pri dodrzeni teploty, odvetrani...
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    LIMONADA: jo to chápu, jenže tady je trochu menší výběr kursů, takže mi to přišlo lepší než koupit fimo a doma si ho patlat :)
    Ono to nakonec vypadá líp než na fotce, navíc jsem spěchala na vánoční večírek :)

    Mimochodem kdo z vás peče fimo doma ve stejné troubě, kde připravuje jídlo? Já se toho trochu bojím
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    GATTA_NERA: ja te nechtela nastvat, ale proste z toho co znam a vim o fimu vidim ze dotycna slecna nebo pani kurzistka bud s fimem neumi, a nebo neumi lidi spravne vest. protoze kurz by mel krome ohmatani ti umoznit taky vytvorit neco aspon trochu na urovni, aby ses tim pak mohla dal inspirovat.

    ja se do tebe nechci obouvat, neni to o tobe, myslim ze jsi dost sikovna, me jen rozciluje jak kdekdo vede kurzy a jeste za to bere penize vis.
    KLA
    KLA --- ---
    ANAVCA: zkus napsat tady v klub "návod" nebo "tutorial" je toho tu docela dost
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ELANORKA: jo já si to taky ozkoušela a asi zůstanu u drátků.
    Navíc to nechci péct doma v troubě, kde dělám jídlo :)
    proto mi to "patlání plastelíny" úplně stačilo :)
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    ANAVCA: Bohužel, já si podle těch návodů vyzkoušela, že fimo fakt není pro mne... dávno nevím... ale dala jsem googlit fimo a tutorials a vylezlo např. tohle http://beadyeyedbrat.com/tutescanes.html
    ANAVCA
    ANAVCA --- ---
    ELANORKA: Prosim tě mohla by jsi mi poradit nějaké stránky s fimo návodama díky moc
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    GATTA_NERA: Jen jsem se zeptala, sorry... ale jestli Tě dneska někdo naštval, já to asi nebyla... :-o
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    ELANORKA: ne, prostě jsem jen chtěla jít na kurs a ohmatat si to, pokud budu chtít dál tvořit růžičky a podobné pidi věci, koupím fimo, najdu návody a budu zkoušet.
    Já tam prostě šla, jen to zkusit. Nevím, proč z toho děláte takovou kauzu a podsouváte mi, že za nějaké peníze bych měla nárok na víc.
    Navíc ty kursy beru jako relaxaci :)
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    GATTA_NERA: Koukala jsi na ty mraky návodů po netu?
    GATTA_NERA
    GATTA_NERA --- ---
    MISERY: dobře. Sice to co jsme dělali nebylo za pár minut a přirovnávat to k dětskému tvoření z plastelíny mi přijde přemrštěné. Taky záleží odkud jsi...já našla v Brně tyhle kursy. Jestli jsi z prahy máš asi větší výběr.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam