• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    RBLS: jj, taky myslím, dokonce ji mám nejspíš doma...je to tahle řekla bych (cobblestone)


    jen nevím, jak na to...
    RBLS
    RBLS --- ---
    ROSADKO: yslim že je to přez texturu. Bohužel ale nevím jak se s nimi pracuje. Nikdy se mi to nepovedlo :(
    ROSADKO
    ROSADKO --- ---
    Holky, jak byste vyrobily tohle? (myslím ten kabošon popraskanej) - je to úžasnej efekt, vůbec mě nenapadá, jak na to...
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    PIZMA: Ale já jsem neměla jedinou připomínku k tomu, že to není Tvoje tvorba. Jen tím, že to není Tvoje tvorba, tak sotva ovlivníš kvalitu fotky, toť vše, co jsem tím chtěla říct.
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    vzor je vidět, o nic jinýho mi nešlo a myslim že se sem dávaj i věci mimo vlastní tvorbu.pro mě za mě-klidně mě smažte
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    PIZMA: Tak pokud to není Tvoje tvorba je to asi bezpředmětné. Ta fotka je rozmazaná a schovala by se na ní každá nedokonalost (imho i poměrně velká).
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    ELANORKA: co znamená, že jsi rozpačitá z té fotky?neni tomoje tvorba, našla jsem někde na netu
    ELANORKA
    ELANORKA --- ---
    PIZMA: Jsem taková rozpačitá z té fotky, ale jinak to vypadá zajímavě! ;-)
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    MODRAPUSINKA: našla jsem postup velmi podobných, jen ještě vychytat ty zoubky ;) http://pongojam.deviantart.com/art/Fimo-Fun-Rings-Tutorial-186141639
    KLA
    KLA --- ---
    DENULE: hele já si ho pořídila a přijde mi že je s ním víc práce než z něj užitku. Když s ním pracuješ s tvrdým materiálem tak to jde strašně těžce a hmotza se láme a drolí. když to děláš s měkkým materiálem tak se t lepí na stěny, jde to blbě vytlačpvat a oser s čištěním je strašnej (v obou případech). Jsem ráda že jsem si to pořídila a na dělání něčeho strakatýho a nepravidelnýho je to fajn, ale třeba vyčistit to tak abych do toho mhla dát bílou by bylo asi nesnesitelný...
    MAJDULE
    MAJDULE --- ---
    kdybyste někdo chtěl, mám doma nějaká větší skla (dvířka ze starých skříněk) jako podložku na vyrábění. Pak tu ještě jsou dlaždice, různé vzorky, např. jako podložka na pečení vyřezávaných tvarů.
    DENULE
    DENULE --- ---
    Ahoj, začínám s fimo. Chtela bych se zeptat, zda extruder je nedilnou soucasti pro sperky? :-) a jaky byste mi doporucili? Diky :-)
    RBLS
    RBLS --- ---
    Nabízím tuto knížku. Nechtěla by nějaká fimařka? Kdo by měl zájem napište mi do pošty. http://www.polymerove-hmoty.cz/Default.aspx?detail=16f06956-3f85-421c-a160-4d6a6c7d440a
    RBLS
    RBLS --- ---
    KLA: děkuji, stále na tom makám a zkoušim co se dá. Mám ale malý odběr tak si nemůžu moc tvořit do zásoby a experimentů se taky trochu bojim. Snad se situace před vánoci zlepší a vrhnu se na experimenty :)
    KLA
    KLA --- ---
    RBLS: mi přijde že máš perfektně zvládnutou práci se vzprama - jsou fakt krásný - ale že je to trochu nuda ve formě a tvaru... Škoda že víc neexperimentuješ s neobvyklýma věcma, evidentně jsi hrozně šikovná.
    RBLS
    RBLS --- ---
    pár nových kousků, ještě je musím zkompletovat
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    http://imageshack.us/photo/my-images/695/pa076004.jpg/
    DAJUSE
    DAJUSE --- ---
    PSYCHEE:
    Už jsem na přání pár kousků lakovala na tmavo :-) ale já nosím se světlým dřevem :-)
    PSYCHEE
    PSYCHEE --- ---
    DAJUSE: fajn napad ,o)
    akorat bych misto te svetle spejle (nebo co to je) pouzila nejake tmave, nejlepe cerne drevo
    MODRAPUSINKA
    MODRAPUSINKA --- ---
    neni moje tvorba,ale uchvatilo me to:)

    VIXLE
    VIXLE --- ---

    nalezeno na netu..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam