• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLAFIMO

    F I M O






    Polymerová hmota (u nás je k dostání pod značkou FIMO ve 48 barvách) je lehká a měkká hmota. Snadno se modeluje, nelepí, neosychá a jednotlivé barvy můžete mezi sebou míchat a vytvářet tak mnoho dalších odstínů a barev. Hotový výrobek se zapéká v troubě při 130°C po dobu 30 minut.

    FAQ FIMO - anglicky

    Možná nebezpečí spojená s používáním fima nejdete zde...
    http://tunnels.cz/index.php?clanek=21
    SARKALINA

    Co tu chceme: vaši tvorbu z fima (ti co nemají rádi roztahováky nebo naopak kýčovité dortíčky budou tolerantní), výrobky nalezené na netu, postupy, nápady, tutoriály, debatu k tématu (prosím slušně), nabídky vlastních fimo výrobků k prodeji...
    rozbalit záhlaví
    TAILA
    TAILA --- ---
    ANNAMARIE: vyzkoušim, díky
    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    TAILA: ja to pak proste prelakuju...
    jinak asi stejne barvy, jako kdyz chces barvit kamen.
    male barevne kousky delam fixkou nebo akrylovou pastelkou. akryl by se urcite dal pouzit i na vetsi povrch.
    KLA
    KLA --- ---
    GUDRUN: Mám ten vytlačovací. zkusila jsem jednou a bylo to peklo. Když je fimo trvdý tak je to peklo vytlačit a když je měkčí tak se to lepí a je to taky opruz
    Pluis jsem nepřišla na to jak to čistit takže na dalším vytlačení zbydou kusy z toho předchozího
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    jinak tamten asi není, upřímně ho vidím poprvé:D
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    TERRORIST: tenhle ale neni plastovej, ne?

    Extrudér na polymer FIMO, CERNIT, 19 nástavců NOVÝ (2878042924) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/extruder-na-polymer-fimo-cernit-19-nastavcu-novy-i2878042924.html
    NIFREA
    NIFREA --- ---
    GUDRUN: doporučuju zainvestovat do toho se závitem, s tím levnějším se člověk pekelně nadře :( ,-)
    TERRORIST
    TERRORIST --- ---
    GUDRUN: já budu časem kupovat určitě hliníkový, prijde mi kvalitnější a určitě se bude tvořit rychleji a dá se použít i na jiný věci, ten umělohmotný mi přijde fórový.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    kamaradka o vikendu pracovala s extruderem, videla jsem to poprve a dost se mi to libi
    zjistila jsem, ze jsou dva ruzne, takovy zeleny s otacecim mechanickem cca za petikilo a hlinikovy za dve stovky s vytlacovanim jenom. Nemate zkusenosti s tim levnejsim? je to smejd nebo ho lze pouzit?
    TAILA
    TAILA --- ---
    Ahoj
    Jen bych se pozeptala, jestli někdo nemáte zkušenosti s barvením fima.
    Myslím čistě jen povrchovou úpravu u hotového výrobku. Jelikož sprejové barvy se ošoupou i po chytnutí.
    SHONA
    SHONA --- ---
    Ahoj, nechcete někdo tak 10 barviček Cernit?? Mě to tvoření z Fima fakt nebaví a je mi to líto vyhodit.Nevím, jak moc jsou použitelné, jestli teda nejsou staré. Ale tvrdé úplně nejsou. Neprodávám, věnuji :) Ostrava....
    ANNAMARIE
    ANNAMARIE --- ---
    AMARYLLIS: zalezi na materialu spony, tabaterku rozhodne nepect - zkroutila by se
    AMARYLLIS
    AMARYLLIS --- ---
    Ahoj, potřebovala bych poradit..chci vyrobit dvě veci z fima..jadna by měla byt nějak zakomponovana na sponu na kravatu a druha na tabaterku ...doporučíte mi nekdo jak nejlepe to provest? vypalit a pak něčim přilepit (čím?) nebo třeba u ty spony to přidělat rovnou na ní a zapect rovnou se sponou?
    TAILA
    TAILA --- ---
    má práce
    BACAKACKA
    BACAKACKA --- ---
    RBLS: děkuju,
    RBLS
    RBLS --- ---
    BACAKACKA: po upečení a držím v ruce.
    BACAKACKA
    BACAKACKA --- ---
    RBLS: nádherný jako vždycky,mohla bych se tě prosím zeptat jestli dírky vrtáš po upečení?a v případě že ano,do čeho je upevníš před vrtáním?
    RBLS
    RBLS --- ---
    nějaké mé práce z fima. Některé kousky jsou i na prodej kdyby byl zájem.
    Dyžtak pošta a pošlu nabídku.





    BACAKACKA
    BACAKACKA --- ---
    bacakacka | brože z fima – rajce.net
    http://bacakacka.rajce.idnes.cz/broze_z_fima/#P1030102.jpg
    BACAKACKA
    BACAKACKA --- ---
    EUCHENIE: ))))jo taky mám vždycky radost že místo čučení na bednu jsem si umatlala věcičku a někdy se mi i líbí.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    BACAKACKA: tak, žádnej učenej.)) a navíc jsou velký tak dva cm, tak to není tak vidět ve skutečnosti! ale radost mam aj tak.) ten minus si prosim pekne strcte nekam, dik.)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam