• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOSTEJArchitektura MS Windows — xp, vista, 2000 etc.
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JACHYMKO: dik

    pro ostatni: nenapada nekoho z vas k cemu by na NTFS disku mohlo byt tohle?

    C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Hudba\Sample Playlists\0022A94A\Plylst1.wpl:Raec25ph4sudbf0hAaq5ehw3Nf:$DATA
    C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Hudba\Sample Playlists\0022A94A\Plylst1.wpl\Plylst1.wpl:{4c8cc155-6c1e-11d1-8e41-00c04fb9386d}

    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    JACHYMKO: to je ono, vyborny.

    Zajimal by me treba ten win32k.sys, jak gdi32 vola jeho funkce, kdyz je neexportuje.
    Dalsi hodne zajimava vec je startup, na wikipedii k tomu jsou dobre vypadajici clanky: Windows NT startup process, NTLDR, Session manager subsystem, Winlogon.
    PEPUS
    PEPUS --- ---
    btw to zakladni schema (z wikipedie?) neni uplne presne, vychazejme z oficialniho zdroje:

    http://technet.microsoft.com/en-us/library/Cc768129.winarc01_big(en-us,TechNet.10).gif
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    _BENNY: tedy neco jako "microsoft-windows-system-file-l1-1-0.dll" jaks psal
    _BENNY
    _BENNY --- ---
    JACHYMKO: ad kernel32.dll - neslo by to disassemblnout nejakou nejmensi avsak logicky funkcni cast te DLLky pro W7? popr. mi to nejak dorucit? to by me fakt zajimalo
    PEPUS
    PEPUS --- ---
    cha cha nedela tady nahodou nekdo do reactosu?
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Info o objektech se mi zrovna shanelo docela tezce, takze kdybyste nekdo neco mel, urcite sem s tim.
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Object management:

    Windows kernel internals object manager – strucny a jasny uvod do object manageru (html verze)
    Winobj – sysinternals prohlizec systemovych objektu
    Object manager – info k winobj na wikipedii
    Win2k – kapitola o objektech
    NTObjects – prohlizec objektu aktualne pritomnych v procesech
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    A aby to nezustalo jen u linku, prvni otazka – nemuzete nekdo vypsat (a nebo odkazat na :) nejaky strucny prehled mapovani zakladnich dll na zakladni komponenty windows? (i kdyz exekutiva je asi stejne vetsinou v ntoskrnl.exe)
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Memory management:

    http://www.windowsitlibrary.com/Content/356/04/1.html – slusny zakladni prehled
    Paging and segmentation – strankovani a segmentace strucne a jasne (.pps) (html verze)
    Paging, segmentation, how they are really implemented – nejake souvislosti ke strankovani
    Memory translation and segmentation – hezky ilustrovany a srozumitelny clanek
    Windows memory management – dokumenty od samotneho microsoftu
    Windows memory management at intellectual heaven – velmi nazorne vysvetlene strankovani (html verze)
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    MICTECH: SharePoint je ponekud uzsi tema...
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Zakladni schema:

    MICTECH
    MICTECH --- ---
    KOSTEJ: ja se obavam, aby to tady nedopadlo, jako klub o sharepointu, kterej jedno ID moc chtelo a ted to tam vypada, ze tam postuje jen linky na nejaky clanky
    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Pro zacatek, povinna literatura (tedy pro kazdeho spravneho nadsence):

    KOSTEJ
    KOSTEJ --- ---
    Zacatek a hned kritika, jen doufam, ze kritizuji aspon odbornici :)
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    KOC256: zaciname bejt brutalne OT, ale u nekterych novych klubu zustava rozum stat
    NYX
    NYX --- ---
    KOC256: stacilo by se kouknout do prislusneho klubu, ne?

    [ nyx :: kluby :: software ]
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MICTECH:
    nechtel jsem to napsat takto natvrdo takze jsem napsal co jsem napsal...

    me by zajimalo podle ceho to ti admini vytvareji? maji vubec celkovy prehled o vzniknuvsich klubech... :(
    MICTECH
    MICTECH --- ---
    tenhle klub postrada jakykoliv smysl
    KOC256
    KOC256 --- ---
    jsem zvedav co prinese dalsi MS WIN klub... doufam ze to nebude dalsi duplikat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam